1377-45

فلورا کاشانچی به همراه همسرش مهندس هرمز کاشانچی، 28 سال است که در امور بیمه در جامعه ایرانی فعالیت دارند، دردفتر خود، بیمه های اتومبیل، مسکونی، تجاری، زلزله ، باند و انواع بیمه های سلامتی،عمر، مراقبت های طولانی، مکمل مدیکر، و بیمه های زمان بازنشستگی عرضه می کنند.
این هفته با فلورا کاشانچی درباره بیمه مدیکر، مکمل مدیکر،تبدیل بیمه های مختلف به بیمه های جدید، بیمه مراقبت های طولانی و بیمه های مختلف عمر گفتگوکردیم.
من و همسرم مهندس هرمز کاشانچی بیش از 22 سال است که درکار بیمه فعالیت داریم، در دفتر ما، بیمه های مختلفی ارائه میشود که بر مبنای شرایط خانوادگی مالی وکاری متفاوت شان برنامه ریزی میشود.
ضمنا ما در دفترمان با مشاوران امور مالی واقتصادی با سابقه و با تجربه کار می کنیم، که درصورت لزم می توانند از اطلاعات و تجربیات آنها استفاده کنند تا در مورد برنامه ریزی های آینده خود و خانواده وبازنشستگی بسیار یاری دهنده باشند این بار می خواهم درباره  بیمه های عمر با خوانندگان مجله جوانان حرف بزنم، البته ما بیمه های مختلف از جمله بیمه مدیکر سوپلامنت  که کامل کننده بیمه مدیکر است راهم در اختیار می گذاریم که بسیار کارساز است که اتفاقا از 15 اکتبر تا هفتم دسامبر که به آن OPEN-EWR می گویند برای کسانی است که بخواهند بیمه های MED-ADV یا بیمه های HMO خود را تبدیل به مدیکرسوپلامنت بکنند. همانطور که می دانید فرق M-AD و …  این است که وقتی شما M-AD دارید حق انتخاب دکتر وبیمارستان خود را ندارید در صورتی که با مدیکر و مکمل آن هر دکتر و بیمارستان و یا هروقت به مشورت دوم Second Opinion دارید براحتی نزد دکتر خود بروید.
در ضمن از 15 اکتبر تا 7 دسامبر، هرکسی بخواهد بیمه خود راعوض کند به او GU-ISS داده میشود. بعد از داشتن مدیکر سوپلامنت، بیمه  مهم دیگری که لازم است هر کسی از 18 سالگی به بالا خواسته باشد، بیمه های LTL است که همان بیمه مراقبت های طولانی است که زمانی که شخص از نظر روحی و جسمی نیاز به کمک دارد بکار می آید.
 بیمه دیگری که در دفتر ما عرضه میشود، بیمه های زمان بازنشستگی است که با داشتن این Plan می توانید برای آینده خود ایجاد درآمد کنید و همچنین بیمه های سلامتی که طبق قانون جدید LA Care همه باید بیمه سلامتی  داشته باشند شما می توانید در این مورد با دفتر ما تماس بگیرید و ما در انتخاب بیمه های سلامتی جدید شما را یاری دهیم تا بهترین ها را برای خود و خانواده و حتی محل کار خود برگزینید.
بیمه های عمر
اما بیمه های عمر بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند.
دسته اول:
 بیمه هائی که زمان محدود دارند که همان بیمه های ترم یا بیمه های 10 و 20 و 30 ساله هستند و بیمه های موقت هستند، چرا موقت؟ چون بطور مثال هرگاه ما بیمه ترم خریداری می کنیم، مثل این است بجای اینکه منزلی را خریداری کنیم، یک خانه یا آپارتمان را کرایه می کنیم، چند سالی در آن محل زندگی می کنیم ولی بمجرد تخلیه آن آپارتمان، دیگر صاحب و ساکن آن نیستیم و هر چقدر هم پولی پرداخته ایم از بین میرود. در بیمه ترم، وقتی زمانش برسد Policy آن کنسل شده و دوره بعد دیگر ازبیمه عمر خبری نیست.
البته زمانی است که ما درآمد زیادی نداریم، ولی می خواهیم برای قسط ماهانه و هزینه زندگی خانواده پشتوانه داشته باشیم و در این شرایط بیمه ترم میخریم. ولی باید همیشه قبل از اینکه از نظر سنی و سلامتی تغییر زیادی نکرده باشیم برای تبدیل بیمه عمر خود به بیمه دائمی اقدام کنیم.
دسته دوم :
بیمه های عمر همیشگی Permanent Life Insurance است. بیمه های دائمی مثل خرید خانه است، که شما صاحب آن هستید، هرگاه قصد فروش آنرا هم داشته باشید میتوانید اقدام کنید و با توجه به موفقیت ملک، سودهایی هم می برید.
وقتی شما بیمه دائمی می خرید، علاوه بر اینکه یک پشتوانه دائمی دارید، مقداری از پولی که ماهانه می پردازید ایجاد پس انداز یا Cash Value برای شما می کند که اگر زمانی نیاز به آن پول داشتید که مثلا هزینه کالج  فرزندان خود را بدهید، می توانید از آن پس انداز به اصطلاح قرض بگیرید و یا برای زمان بازنشستگی خودایجاد درآمد کنید و مهم تر اینکه  برای بازماندگان خود، ارثیه بدون مالیات برجای بگذارید.
همانطور که یک مرد در نگهداری و سرپرستی خانواده نقش دارد، خانم ها هم به همان اندازه نقش مهمی دارند با توجه به اینکه زن و شوهر در بیرون خانه کار میکنند و زن علاوه بر آن شغل، یک شغل تمام وقت هم درخانه جهت نگهداری از فرزندان دارد حالا در چنین شرایطی اگر برای خانم خانواده اتفاقی رخ بدهد و از دست برود، همه مسئولیت های آن خانواده از جمله نگهداری از بچه ها به گردن مرد خانواده می افتد که مسلما به شغل بیرون خانه اش لطمه می خورد، حالا اگر بخواهد یک پرستار قابل اطمینان برای بچه هایش استخدام کند که حداقل 8 تا 10 ساعت از آنها مراقبت کند، به مدرسه ببرد و بیاورد، پخت و پز بکند، مسلما دچاروسواس و احساس مسئولیت بزرگی میشود که چگونه فرزندان خود را به یک شخص غریبه بسپارد، از سویی یک پرستار یا Nanny خوب و با  تجربه که گاه ساعتی 15 تا 20 دلار می گیرد، فقط 5 روز هفته  هم کار می کند، لااقل 5 هزار دلار باید هزینه گذاشته شود.
با توجه به چنین مشکلاتی اگر قبلا یک بیمه عمر دائمی گرفته شود، بیمه عمری که برنامه ریزی شده باشد در چنین مراحلی فریادرس است، و همه این هزینه ها را تا به ثمر رسیدن بچه ها تامین می کند.

***

تماس بادفتر خدمات فلورا کاشانچی:
818.429.6193