1508-22

همایون شجریان: در هامبورگ با تهدید هایی روبرو شدیم
کنسرت گذار: جلوی خروج شجریان را از آلمان گرفتم!

1508-23

همایون شجریان در 24 اپریل که برای اجرای کنسرت بزرگ خود به هامبورگ رفته بود، ناگهان با لغو آن روبرو شد درحالیکه طهمورس پورناظری دلیل لغو این اجرا را فراهم نشدن امکانات فنی از سوی برنامه گذاران عنوان کرد.
همایون شجریان با یک پیام ویدیویی ضمن ابراز تاسف، شایعه کنسل شدن برنامه بخاطر بیماری اش را رد کرد و گفت سالها بود به خاطر چنین مشکلاتی، کنسرت های خارج از ایران را قبول نمی کردم و دل همگی شما و ما شکست و از دیدارتان محروم ماندیم و همه تنها به خاطر اعتماد، همان چیزی که همگی بارها و بارها از آن آسیب دیده ایم، ولی باز هم ترجیح می دهیم بدون آن زندگی بکنیم، می دانم همگی عزیزان حرمت را بر من نگه داشتند و بزرگوارانه به ماجرای کنسل کنسرت نگاه کردند. شبی که می توانست خاطره ای بشود، اعتماد مدیران گروه به این برنامه گذار تبدیل به چنین کابوسی برای من و همراهانم و شما عزیزانم شد.
برنامه گذار با وجود دریافت پیام از سوی مدیر برنامه گروه جهت کنسل شدن برنامه، همچنان به فروش بلیط ادامه داد، گرچه ماجرا به مقامات قضایی هامبورگ ارجاع شد و این شخص حتی روی صحنه به مردم دروغ گفته و به ما تهمت هایی زد و بعد هم ما با تهدید جانی روبرو شدیم.
مدیر گروه با توجه به شاهدان به مقامات پلیس شکایت کردند و در آخرین لحظه حتی به ما اجازه ندادند بروی صحنه برویم توضیح بدهیم و نکته مهم اینکه هیچکدام دستمزدی بابت این کنسرت دریافت نداشتیم و مجید فکری باید پول بلیط مردم را پس بدهد.
در این میان مجید فکری روی صحنه کنسرت رفته و به مردم گفت گناه لغو برنامه به گروه همایون شجریان مربوط است، من از آنها شکایت کردم و جلوی پروازشان را گرفتم. باید آنها پول بلیط مردم را بدهند و شجریان امکان خروج و رفتن به سوئد را ندارد. فردای آنروز همایون شجریان به سوی سوئد پرواز کرد و مشکلی هم پیش نیامد.

حیایی با اسب روی صحنه آمد

1508-24

امین حیایی بازیگر نوگرای سینمای ایران، چون همیشه دست به یک ابتکار تازه زده و در برنامه ویژه تلویزیونی «دورهمی» با اسب وارد صحنه شد و این حرکت سبب شور و هیجان فراوان در جمع تماشاگران برنامه گردید.
امین حیایی در برنامه استندآپ کمدی مهران مدیری شرکت کرد و درباره شهرت و استعدادهای هنری او بحث شد و مدیری از مدرن و بروز بودن امین حیایی و ارتباطی که با مردم دارد سخن گفت و امین حیایی بارها بپا خاسته و از مردم سپاسگزاری کرد.

جنجال دختران بی حجاب در کنسرت بنیامین در قزوین

1508-25

در ایران گروهی متعصب و بقولی صد درصد فناتیک، همه کنسرت ها وبرنامه های هنری و تهیه فیلم ها را زیر ذره بین خود دارند و بدنبال بهانه ای هستند که کنسرت ها را کنسل، فیلم ها را متوقف و چهره های هنری را به دردسر بیاندازند.
نمونه اش برگزاری کنسرت بنیامین در تاریخ دوم اردیبهشت (21اپریل) در قزوین بود، که ناگهان به جنجال کشیده شد، چون ظاهرا چند دختر کم حجاب در این کنسرت شرکت کرده و همان گروه متعصب در آنجا فیلم و عکس گرفتند و همه جا پخش کرده و کار را به مساجد قزوین و نماز جماعت کشانده و حتی استاندار قزوین را هم زیر سئوال بردند و برای دستگیری این دخترها هم اقدام نمودند.

علی پروین در فیلم «حس خوب زندگی» بازی می کند

1508-26

قرار است علی پروین بازیکن برجسته ومربی سابق پرسپولیس در یک سریال برای نمایش خانگی بازی کند.
فرناز امینی کارگردان گفت درحال ساخت فیلم «حس خوب زندگی» برای نمایش خانگی هستم، که داستان آن ترکیبی از سینما و فوتبال است و موضوع این فیلم به نیاز حیاتی وجود پدر ومادر در کنار هم و تربیت فرزندان در خانواده می پردازد. این فیلم را در مشهد کلید زدیم در آن علی انصاریان، نیما شاهرخشاهی، حدیث فولادوند و سرانجام علی پروین و آرش برهانی در آن بازی دارند.
علی پروین نقش خود را بازی میکند، نقش مربی که برای مسابقات نوجوانان تیم ملی بازیکن انتخاب میکند، این فیلم تا 2 ماه دیگر توزیع می شود.

نمایشگاه تصاویر عریان در ایران با اعتراض روبرو شد

1508-27

در یکی از گالری های تهران، نمایشگاهی از تصاویرعریان برگزار شد، که با اعتراض شدید گروهی روبرو شد و بعضی رسانه های داخلی آنرا رسوائی هنری لقب دادند.
بدنبال این عکس العمل ها مدیر دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد گفت ما مجوز میدهیم ولی مسئولیت بعدی با گالری هاست. مدیر دفتر هنری در مورد نظارت بر گالری ها گفت بله به عهده ماست، اما آیا وقتی به کسی مجوز گوشت فروشی داده میشود هر روز میروند و گوشت هایش را چک می کنند که مشکلی نداشته باشد؟ ما معمولا کارشناسان هنری مان به این گالری ها سر میزنند، نکته مهمی که یکی دو تا از نشریات به آن اشاره داشتند این بود، که عکس های عریان مربوط به بدن های پیر و شکسته و نحیف و چروکیده بود که با خود پیام های دردآلودی داشت از جمله پیرمرد نحیفی که قادر به پا کردن جوراب خود نبود و بقولی جنبه غیراخلاقی نداشت و بهمین جهت ارشاد هم بر آنها سخت نگرفت.

بعد از خواننده اسکورپیونز،
گیتاریست مایکل جکسون به ایران می رود

1508-28

چندی پیش کلاوس ماینه خواننده گروه معروف آلمانی «اسکورپیونز» برای حضور در چند کلاس آموزشی و سمینار به ایران سفر کرد، اینک کریستف گودن گیتاریست مایکل جکسون راهی ایران میشود.
گودن در یک کلاس سه روزه آموزشی گیتار الکترونیک در تهران به ایران سفر میکند. وی در سالن سرنا از تاریخ پنجم تا هفتم خرداد ضمن توضیح و تدریس، به آموزش گیتار می پردازد هر جلسه این گیتاریست بین المللی 3 ساعته است و شرکت کنندگان در پایان کلاس به اخذ گواهینامه از دست گودن نائل میشوند.
گودن در ضمن با گروه هایی چون گانز ان روزز Guns n Roses همکاری داشته است.

عزت الله انتظامی و حافظ ناظری
در فیلم تازه کیمیایی نخواهند بود

1508-29

مسعود کیمیایی کارگردان صاحب سبک ایران، فیلم تازه ای بنام «قاتل اصلی» را آماده فیلمبرداری می کند. گویا قرار بود در این فیلم حافظ ناظری و عزت الله انتظامی نیز بازی داشته باشند، ولی هر دو بدلایلی خود را کنار کشیدند. انتظامی گفت قصه فیلم مرا نگرفت با وجود اینکه دوست دارم با کیمیایی کار کنم ولی این قصه قالب من نیست.
انتظامی در نهایت بیمار و بستری شده و از درد شدید کمر رنج می برد و از اینکه مردم همه جا حالش را می پرسند سپاس دارد.
فیلم تازه کیمیایی قصه جوانی است که تمام راه های پولدار شدن را طی میکند و در انتها می فهمد برای پولدار شدن نبوغی بیش از انیشتین نیاز است.

ترانه محبوب سریال شهرزاد با صدای چاوشی

1508-30

ترانه هایی که محسن چاوشی برای سریال شهرزاد خوانده، اینروزها محبوب ترین ترانه های روز شده است. ازجمله «خداحافظی تلخ» با سروده فاضل نظری و ملودی و تنظیم محسن چاوشی با اجرای جالب و بسیار دلنشین اش.
این ترانه با متن زیر مورد تقاضای تماشاگران سریال است:
خداحافظی تلخ
به خداحافظی تلخ تو سوگند نشد/ که تو رفتی و دلم ثانیه ای بند نشد
لب تو میوه ممنوع ولی لب هایم/ هرچه از طعم لب سرخ تو دل کند نشد
بی قرار توام و در دل تنگم گله هاست/ آه! بی تاب شدن عادت کم حوصله هاست
با چراغی همه جا گشتم و گشتم در شهر / هیچ کس هیچ کس اینجا به تو مانند نشد
هر کسی در دل من جای خودش را دارد/ جانشین تو در این سینه خداوند نشد
خاطرات تو و دنیای مرا سوزاندم / تا فراموش شود یاد تو هرچند نشد
من دهان باز نکردم که نرنجی از من / مثل زخمی که لبش باز به لبخند نشد
بی قرار توام و در دل تنگم گله هاست / آه! بی تاب شدن عادت کم حوصله هاست…