1516-55

شجریان دوره نقاهت خود را در امریکا می گذراند

1516-58

استاد محمدرضا شجریان به دنبال چند عمل جراحی در رابطه با بیماری سرطان خود، اینروزها در شمال کالیفرنیا نزد فامیل خود دوره نقاهت را می گذراند.
شجریان که بسیاری از مقامات دولتی اصرار داشتند به ایران برگردد و با هزینه آنها تحت عمل و درمان قرار گیرد، اعلام کرد که بیمه درمانی کاملی دارد و نیاز به کمک دولت نیست.
شجریان بعد از دوره نقاهت به ایران باز می گردد تا به تعهدات خود در مورد کنسرت هایش عمل کند.

فصل دوم سریال شهرزاد آماده فیلمبرداری شد

1516-56

موفقیت دور از انتظار سریال «شهرزاد» که در فصل اول، در 24 قسمت تهیه و پخش شد، نه تنها بروی سوشیال میدیا، بلکه بصورت فروش مجموعه، یک رکورد بیسابقه برجای گذاشت و اینک فصل دوم سریال درحال تدوین وآماده سازی است و در 25 بخش تهیه میشود و به احتمال زیاد تا 4 فصل پیش میرود.
«حسن فتحی» کارگردان این سریال، که قبلا در کارنامه خود: مدارصفر درجه، شب دهم و میوه ممنوعه را داشته، با این سریال در شبکه خانگی در ایران فروش غیرمنتظره ای را بدنبال آورد.
در فصل دوم بیشتر بازیگران اصلی شرکت دارند، چندین چهره جدید و مهمانان هفته هم وارد گود میشوند. محسن چاوشی همچنان خواننده تیتراژ سریال خواهد بود و گویا با توجه به قصه سریال، چندین اثر را آماده کرده و مسلما چون آثار فصل نخست، مورد توجه قرار می گیرد.

زنان نوازنده را از صحنه به زیر آوردند

1516-57

به دنبال لغو بی رویه و منطق کنسرت ها، حتی کنسرت های کلاسیک و سنتی در شهرهای مختلف اصفهان، یزد، آذربایجان شرقی و خراسان، افراط گرایان، زنان نوازنده را از صحنه به پائین آورده و سازشان را گرفتند و گفتند حتی از سالن خارج شوند! این عمل غیرمنطقی جلوی چشم هزاران نفری که با اشتیاق به دیدن کنسرت ها آمده بودند صورت گرفت و این زنان نوازنده از ابتدایی ترین حقوق قانونی خود محروم شدند.
جالب است بدانید که وزیر فرهنگ در یک اظهارنظر بیسابقه خبرداد همه لغو کنسرت ها بر عهده نیروی انتظامی نبوده و در بعضی از شهرها، امام جمعه ها مخالفت کرده اند، به دنبال آن عناصر مذهبی جلوی کنسرت ها را گرفته اند.

انتقاد از شلوار پاره بازیگر

1516-60

بدنبال ظاهرشدن سیاوش خیرابی بازیگر سریالهای تلویزیونی در یکی از مراسم با ظاهری مدرن، انتقادها و سرزنشها از هرسویی سرازیر شد.
وقتی سیاوش با یک شلوار جین نیمه پاره به سبک وسیاق شلوارهای مدرن جوانهای امروزی، در برابر دوربین ها ظاهر شد، بلافاصله سیل انتقاد و ناسزا و سرزنش آغاز گردید. درحالیکه در طی ماههای اخیر دو سه بازیگر دیگر هم با همین شکل و شمایل جلوی دوربین و در مراسم غیررسمی ظاهر شده اند و آنرا به حساب عالم جوانی و نوجوانی خود گذاشته اند.

ترور خواننده پاکستانی

1516-61

هفته قبل یک خواننده عرفانی جوان پاکستان بنام امجد صبری درحالیکه از محل اجرای برنامه تلویزیونی خود به خانه میرفت از سوی دو موتورسوار مورد اصابت گلوله هایی قرار گرفته و در بیمارستان درگذشت.
گروه طالبان مسئولیت این ترور را بعهده گرفت ولی درباره علت آن هنوز اطلاعیه ای نداده است. امجد صبری پسر غلام فرید صبری و برادر مقبول صبری بنیانگذار گروه معروف برادران صوفی صبری بود که دو بار به ایران سفر کرده و به اجرای برنامه پرداخته اند و نوارهایشان در ایران دست به دست می گردد.
خواننده 45 ساله پاکستانی محبوبیت فراوانی در میان عاشقان عرفان داشت.

حضور انجلینا جولی و جان کری در مراسم افطار

1516-62

نشریات داخلی ایران بصورت گسترده ای به خبر حضور انجلینا جولی ستاره معروف و جان کری وزیر امورخارجه امریکا در مراسم افطاری گروهی از مسلمانان پناهجو در ویرجینیا پرداخته اند.
جولی و کری در مراسمی به مناسب روز جهانی پناهندگان در استرلینک حاضر شدند و همزمان پناهندگان مسلمان که مراسم افطار برگزار کرده بودند، ایندو را هم شرکت داده و به صرف غذا دعوت کردند. جولی با اشاره به 65میلیون پناهنده و آواره ناشی از جنگ به سران کشورها توصیه کرد مشکل پناهندگان را جدی بگیرند و بدانند که عدم حل این مسئله، امنیت جهانی را به خطر می اندازد.

بازی لیوناردو نوعی حمایت از هم جنس گرایان است

1516-63

بدنبال انتشار خبرهایی درباره بازی لیونادرو دیکاپریو درنقش مولانا رومی و دانی جونیور در نقش شمس، در ایران عکس العمل ها و اظهارنظرهای متفاوتی ابراز شده است.
عده ای میگویند انتقاد دیکاپریو از خشک شدن دریاچه رضائیه، انتخاب او بعنوان سفیر صلح سازمان ملل بعنوان نماینده حفظ محیط زیست جهانی، نقش متفاوت او در فیلم اخیرا (از گوربرآمده Revenant) در نقش یک امریکایی با فرزندی سرخپوست همه و همه خبر از ساختار جدید شخصیتی او در جهان میدهد، که بخشی از امریکای جدید است.
عده ای می گویند تهیه این فیلم در هیاهوی حمایت همه جانبه از هم جنس گرایان، نوعی طرفداری از آنها با ریشه های تاریخی وفرهنگی است و اینکه مولانا عاشق شمس بوده و هم جنس گرایی سابقه ای تاریخی در فرهنگ و سنت های پنهان شرق داشته است.

مقامات ترک انتظار کمک و حمایت ایران
از بازیگرسینمای ترکیه در برابر امریکا را دارند

1516-59

مقامات رسمی در ترکیه بطور غیررسمی اعلام کردند انتظار حمایت ایران از بازیگر 44ساله سینما و تلویزیون ترکیه اردل کیومکو را دارند. که متهم به فروش مواد شیمیایی ممنوعه به ایران است.
اردل که به احتمال زیاد به 5 سال زندان و یک میلیون دلار غرامت محکوم میشود، در زمانی که معامله با ایران ممنوع بود و خصوصا فروش مواد مربوط به ساخت موشک و تاسیسات اتمی زیر ذره بین بود 450 کیلوگرم پودر فلزات کبالت و نیکل را از طریق ترکیه به ایران فروخته است.