1676-52

کمال تبریزی درمیان 206 نفر دریافت کننده نشان افتخار ژاپن

1676-53

درمیان 206 نفرو 63 سازمان، کمال تبریزی کارگردان مارمولک، نشان افتخار وزارت خارجه ژاپن را دریافت می کند.
کمال تبریزی با فیلم های لیلی با من است و مارمولک به شهرت رسید درسال 2001 فیلم فرش باد محصوص مشترک ایران و ژاپن را ساخت و «دونده زمین» دومین پروژه مشترک ایران و ژاپن است که تبریزی کارگردانی کرده و مقامات وزارت امور خارجه ژاپن کمال تبریزی را بپاس فعالیت های مستمر و دریافت جوایز و ساخت فیلم های پرفروش برگزیده است.

مسئولان فستیوال کن خواستار آزادی محمد رسول اف شدند

1676-54

بدنبال محکومیت محمد رسول اوف فیلمساز صاحب سبک ایران به یکسال زندان و 2 سال ممنوعیت از کار و خروج از ایران، مسئولان فستیوال سینمایی کن خواستار آزادی و رفع هرگونه اتهامی علیه او شدند.
رسول اف تا امروز برنده جوایز بزرگ دو دوره از فستیوال کن شده، و سال 2011 جایزه بهترین کارگردانی در بخش نوعی نگاه را از کن ربود.
دادگاه تهران رسول اف را بخاطر ساخت 3 فیلم: به امید دیدار، دست نوشته ها نمی سوزند و لرد بعنوان یک فیلمساز سیاه نما و ارائه چهره تلخی از ایران محکوم کرد.

درآخرین لحظه مراسم سالگرد شاملو را بر هم زدند

1676-55

1676-56

همه ساله دوستداران احمد شاملو سالگرد نویسنده نامدار و اهل قلم و ادبیات، در کرج گردهم می آیند تا سالگرد درگذشت او را بر پا دارند و گروهی با خواندن اشعار او و پخش فیلم هایی، یادش را زنده می کنند.
در طی 6 سال گذشته هربار این گردهمایی تشکیل شد، مامورین امنیتی درهای آرامگاه را قفل کردند و حاضرین را نیز از آن جا راندند.
در این مراسم چند شاعر، خانواده و دوستان شاملو قصد داشتند درباره اش سخن بگویند.

دعوت چکی چان از رزمی کار ایرانی

1676-57

جشنواره هنرهای رزمی باهدف زمینه تبادل اطلاعات برای فیلم‌سازان و بازیگران اکشن و همچنین ایجاد زمینه‌های همکاری برای شکوفایی فیلم‌های اکشن و رزمی در سطح جهان برگزار می‌گردد.
بنابر دعوت رسمی جکی چان، از مسعود جعفری رئیس موسسه بین‌المللی اژدهای سرخ قهرمان فستیوال جهانی شائولین در سال 2014 و همچنین برنده تندیس طلایی اولین جشنواره بین‌المللی فیلم راه ابریشم برای بازی در فیلم رزمی اژدهای سرخ دعوت به عمل آمده است.
وی که یکی از چهره‌های سرشناس هنرهای رزمی است و سال‌های اخیر در سطح بین‌المللی در بخش سینمای رزمی فعال بوده است، به‌عنوان نماینده کشورمان جهت حضور در این جشنواره به‌ عنوان مهمان ویژه در مراسم فرش قرمز حاضر خواهد شد.
جکی چان ستاره پرفروغ فیلم‌های رزمی که تاکنون در بیش از یک‌صد فیلم به ایفای نقش پرداخته و تبدیل به چهره‌ای محبوب و جهانی شده است، در تلاش است تا با برگزاری این جشنواره خونی تازه در رگ‌های سینمای اکشن ایجاد نماید.
همکاری نزدیک سینمای ایران و چین با تلاش‌های مسعود جعفری و فعالان این عرصه می‌تواند مسیر تازه‌ای برای گسترش سینمای دو کشور به همراه داشته باشد.