1602-50

جمشید مشایخی را از بیمارستان بیرون بیاورید

1602-51

گروهی از بازیگران و دست اندرکاران سینما، تیاتر، طی نامه ای بروی سوشیال میدیا، از مسئولان و نزدیکان جمشید مشایخی خواستند این بازیگر قدیمی سینما را از بیمارستان بیرون بیاورند.
این عده می گویند مشایخی ماههاست در بیمارستان است، شرایط جسمی اش بالا و پائین میرود و عده ای نیز گاه به عیادتش میروند ولی درواقع ماندن او در محیط بیمارستان او را بیمارتر می کند، روحیه اش را خراب می کند اگر مشایخی به خانه انتقال یابد واز سوی مسئولان واقعی هنر در ایران برایش یک پرستار شبانه روزی استخدام شود مشایخی به زودی به صحنه بر میگردد، درغیر اینصورت او را در همان بیمارستان از دست میدهیم و بعد هم در رثای او می سرائیم، می نویسیم و میخوانیم.

سورپرایز شهاب حسینی کارگردان فیلم کمدی انسانی

1602-53

شهاب حسینی بدون اینکه هادی کریمی کارگردان فیلم کمدی انسانی خبر داشته باشد، با بسیاری هنرمندان شرکت کننده در فیلم و بازیگران سرشناس دیگر، یک جلسه سورپرایز برای او برگزار کرد.
معمولا چنین رسم هایی در ایران کمتر دیده میشود، ولی نسل جدید سنت ها را شکسته و با چنین مراسم دل دوستان و دست اندرکاران هنر را شاد می کنند.
در این مراسم علیرضا شجاع نوری، رضا یزدانی، پوریا شکیبایی حضور داشتند و کارگردان فیلم از شدت هیجان و احساسات به گریه افتاده بود.

موفقیت عکاسان ایرانی در فیاپ

1602-54

ازعکاسان ایرانی حاضر در جشنواره هنر عکس پراگ، قدردانی شد و عکس های Single از حمیدرضا هلالی Alam Bandan از مصطفی میرطالب و Relief از مهدی زابل عباسی مدال های برنز Offu و عکس های Invasion از سیدعبداللهی و Arvah از مصطفی میرطالب برگزیده Fiap Blue Ribbon وعکس Tow از حمیدرضا هلالی برگزیده IAAP Ribbon شدند.
فدراسیون بین المللی هنرعکاسی( فیاپ) از طرف یونسکو پایه گذار این جشنواره است.

نیکی کریمی نمایشگاه عکس های خود را برگزار کرد

1602-55

1602-56

نیکی کریمی ستاره وکارگردان موفق سینمای ایران، سومین نمایشگاه عکس های خود را در گالری اتحاد باغ گلستان افتتاح کرد.
نیکی کریمی تا امروز سبک های مختلف عکاسی را تجربه کرده درحالیکه عکاسی از طبیعت در آثار او چشمگیرتر است نیکی کریمی در نمایشگاههای گذشته، تصاویری از سفر به گاتای، اصفهان، لرستان، اندونزی، دشت ماسوله، پرداخته بود و هربار نمایشگاه آثارش در کشورهای همسایه از جمله دبی نیز با استقبال روبرو میشود.

فیلم های ایرانی در جشنواره های جهانی

بسوی رنگین کمان
بهترین فیلم جشنواره چک
فیلم کوتاه «به سوی رنگین کمان» به کارگردانی حسن نجم آبادی در جشنواره یوروکینو Eurokino در چکسلواکی، برنده بهترین فیلم شد. این جشنواره 10 و 11 فوریه در پراگ برگزار شد.

فیلم کوتاه اچ مثبت در 2 جشنواره
فیلم کوتاه اچ مثبت H+ ساخته محمدرضا رضائی بعد از شرکت در چند جشنواره اروپایی از جمله جشنواره کن 2016. فستیوال سن حوزه 2017 و کوئیتو در سال 2017 و دریافت چند جایزه، اینک در 8 مارچ در جشنواره دانشگاه اودینه آنتالیا و همچنین فستیوال روزهای مستقل آلمان حضور خواهند یافت.

انیمیشن آدم خانگی برنده جشنواره لارگو
فیلم انیمیشن «آدم خانگی» ساخته مرضیه ابرارپایدار برنده جایزه بهترین انیمیشن جشنواره لارگو سویس شد این جایزه بطور مشترک به یک فیلم انگلیسی نیز اهدا شد.

انیمیشن خرگوش دهمی
در جشنواره برلین
فیلم کوتاه انیمیشن خرگوش دهمی به کارگردانی ریحانه کاوش به بخش نهایی جشنواره برلین راه یافت تا این لحظه شانس برنده شدن دارد.

«من یوسفم مادر»
در جشنواره امریکا
فیلم سینمایی «من یوسفم مادر» به کارگردانی محمدرضا فرطوسی با بازیگری عباس غزالی و زهرا الربیعی بازیگر عراقی در جشنواره بین المللی فیلم «سینه کوئست» Cinequest امریکا حضور یافت.

1602-57