1525-98

بیایید به جای دیوار پل بسازیم

1525-103

1525-102

هفته گذشته دبیر کل سازمان ملل متحد به لوس انجلس سفر کرد. دکتر پیمان رئوفی مدیر بنیاد کودک که آقای بان کی‌ مون را همراهی می‌‌کرد به مجله جوانان گفت که هشتمین دبیرکل سازمان ملل در بازدید خود از نمایشگاه عکس پناهندگان که در گالری اننبرگ برقرار است حضور یافت و در حرکتی‌ نمادین به مناسبت بازگشایی مدارس به تعدادی از کودکان پناهنده کوله پشتی‌‌های مدرسه اهدا‌ کرد.
آقای بان کی‌ مون در سخنانی گفت که متأسفانه نیمی از پناهندگان در دنیا کودکان زیر هجده سال هستند. او اضافه کرد که خودش در سنّ ۶ سالگی از شهرش به دلیل جنگ کره فرار کرده است و سازمان ملل به آنها کمک کرده تا زندگی‌ را دوباره شروع کنند. دکتر رئوفی نقل می‌کند که دبیر کّل رو به جوانان کرد و گفت ایمان دارم که شما می توانید آینده بهتری برای دنیا بسازید، درس بخوانید و بخش مفیدی از جامعه خود باشید. بیایید پل بسازیم بجای دیوار.

برگزاری کنفرانس قاچاق انسان
به همت انجمن روانشناسان ایرانی در آمریکا

1525-99

1525-100

1525-101

انجمن روانشناسان ایرانی‌ در آمریکا با همکاری گروه بهبود لانگ بیچ و انجمن روانشناسان کانتی لس انجلس روز شنبه ۲۷ آگوست کنفرانسی با عنوان “قاچاق انسان” برگزار کرد.
در این برنامه عضو پلیس لانگ بیچ و دو روانشناس راجع به موضوع قاچاق انسان و شبکه فحشا صحبت کردند. در این سخنرانی‌ که بیش از ۸۰ متخصص و روانشناس شرکت کرده بودند یکی‌ از قربانیان این شبکه‌ها که موفق به فرار شده بود از تجربیات تلخ گذشته خودش صحبت کرد. جا دارد از دکترها دانش فروغی، علی‌ مدرسی، هوشنگ پاکدامن، پیمان رئوفی به ویژه خانم دکتر فرحناز خالقی یاد کنیم که در برنامه ریزی و اجرای این کنفرانس نقش مهمی‌ داشتند. دکتر خالقی مدیر گروه بهبود لانگ بیچ سالها است که در امر مهم کمک به افراد جامعه فعال و ثمربخش بوده اند.

نوه ستارخان در امریکا درگذشت

1525-104

پروین سردارملی نوه پسری ستارخان، رهبر آزاداندیش و قهرمان ملی نهضت مشروطه ایران در امریکا با زندگی وداع گفت.
پروین سردار ملی فرزند یدالله خان سردار ملی تنها پسر ستارخان بود که در سن 84 سالگی به دنبال بیماری در شهر سانفرانسیسکو درگذشت.
از پروین دو فرزند دختر و پسر به نام های میترا و مسعود به یادگار مانده، که هر دو ساکن امریکا هستند، او 6 برادر دارد که 2 نفرشان فوت کردند.
مراسم ختم پروین در ایران برگزار شد.