1533-74

بازیگر 17 ساله ی ایرانی در مجموعه های تلویزیونی

1533-75

«یارا شهیدی» بازیگر نوجوان سریال های امریکایی در 10 فوریه سال 2000 متولد شده است پدر او افشین شهیدی عکاس و مادرش «کری سالتر» یک افریقایی – امریکایی و بازیگر پیشین آگهی های تلویزیونی است آنها وقتی یارا فقط 4 سال داشت از مینیاپولیس به کالیفرنیا نقل مکان کردند برادر کوچک تر یارا سعید شهیدی هم بازیگر است و همچنین در حرفه ی مادلینگ نیز فعالیت دارد. او به بازی در سریال «بلکیش سیت کام» مشغول است این سریال که از 2010 شروع به پخش کرده، نگاهی طنزآمیز دارد به طبقه بالای متوسط خانوارهای افریقایی – امریکایی و یارا نقش دختر 15 ساله ای را در یک خانواده ی رویارو با تبعیض نژادی بازی می کند که روزی نه ساعت و نیم جلو دوربین درحال ایفای نقش است یارای 15 ساله توانسته جایزه ی بهترین بازیگر زن را در سریال های کمدی ازIMMAGE NAACP دریافت کند. وی در کنار فعالیت های سینمایی و تلویزیونی توجه بسیاری هم تحصیلات دارد تا آنجا که بصورت آنلاین دوره های آموزشی متعددی را می گذراند.

ستاره جوان سینما با لباس پسرانه به دیدن مسابقه فوتبال رفت

1533-76

تینا آخوتدتبار ستاره جوان سینما و تلویزیون، که با لباس پسرانه به دیدن مسابقه فوتبال استقلال و پرسپولیس در استادیوم آزادی تهران رفته می گوید آن روز را فراموش نمی کنم.
خودش می گوید با پدرم که پرسپولیسی است، همراه شدم، در تمام مدت همه حرکاتم پسرانه بود، هیچکس متوجه نشد، من از شدت هیجان گریه می کردم، چون اولین بار بود که در مسابقات شرکت می کردم.
تینا که عاشق بوکس است، اینروزها خود مشغول تهیه فیلمی درباره یک دختر بوکسور است، تینا بازیگری را در مکتب استاد سمندریان آموخته و با فیلم «طلاق سبک ایرونی» وارد سینما شد و با سریال «دیوار» به شهرت رسید.
تینا که یک پرسپولیسی دو آتشه است، اهل بازی فوتبال نیست، ولی به مشت زنی عشق فراوان دارد.

علی قمصری نوازنده ی تار و لوسین خاچاتوریان
هشتم نوامبر در ساختمان شورای اروپا

1533-77

علی قمصری نوازنده ی چیره دست و پرآوازه ی تار همراه با «لوسین خاچاتوریان» نوازنده برجسته ی پیانو با موضوع «دمکراسی و گفتمان جهانی» روز هشتم نوامبر در پرفورمنسی که در ساختمان شورای اروپا برگزار میشود شرکت می کنند.
این کنسرت در هفته های گذشته یکی از مهمترین خبرهای حوزه ی موسیقی بود اما این خبر تنها به برگزاری یک پرفورمنس در شهر استراسبورگ محدود نماند علی قمصری به دنبال دعوت شورای اروپا پیشنهاد داده است:« از آنجا که حضور او و نواختن تار یک اتفاق هنری مهم برای ایران محسوب می شود به رغم ممنوعیت اجرای کنسرت در مشهد به او اجازه دهند تا کنسرتی رایگان در این شهر نیز برگزار کند. به اعتقاد او جای تاسف است که شورای اروپا به موسیقی ایران تا این اندازه اهمیت میدهد اما مردم ایران در داخل کشور باید از شنیدن موسیقی محروم باشند.
علی قمصری در گفتگو با «دویچه وله» می گوید: « در شرایطی که در اروپا به این میزان اسلام هراسی وجود دارد برگزاری چنین پرفورمنس قدری مهم در تغییر این عقیده خواهد بود».
علی قمصری و لوسین خاچاتوریان قرار است در این پرفورمنس سمفونی نهم بتهوون را که از سوی هر دو تنظیم شده است به اجرا بگذارند.

مردی که زنش را به حراج گذاشت

1533-78

یک مرد بریتانیایی «سیمون اوکین» همسرش را دردومین سایت فروش اینترنتی جهان یعنی EBAY عرضه کرد هر چند این اقدام در ابتدا تنها یک شوخی به نظر آمد اما به سرعت واکنش ها به آن گسترش یافت. و سیمون هم مانند عرضه ی یک خودرو برای فروش ویژگی های همسرش را برای مشتریان از جمله: «حرکت متعادل جسم وی، مهارت های آشپزی، و … را به همراه تصاویری از او برای فروش وی در سایت گذاشت و در حالیکه ارزش گذاری مشتریان در همان روزهای نخست به 73 هزار دلار رسیده بود این خبر جنجالی شد. همسرش ابتدا به شدت ناراحت شد اما بعد آن به عنوان یک شوخی کنار آمد.
او در مصاحبه با روزنامه ی بریتانیایی «دیلی میل» گفت اگر EBAY فروش را متوقف نمی کرد معلوم نبود که قیمت خرید من به چه اندازه می رسید. لیاندرا به دیلی میل افزوده است که:«همه ی همکارانم پس از دیدن این حراج خندیدند اما مشکل این بود که شوهرم بدترین عکسهایم را برای عرضه ی فروش من در سایت قرار داده بود.»