1378-54

1378-55

موزیک ویدیوی عشقم با صدای لیلا فروهر کاری تازه با تنظیم و آهنگ عارف شکوری و شعر رضا محجوب و کارگردانی ویدئو از سیروس کردونی پنجشنبه 7 نوامبر از طریق کمپانی آونگ در سراسر جهان پخش خواهد شد.

1378-56

سیدکریم کمدین با سابقه، هفته قبل بدنبال حمله قلبی به بیمارستان انتقال یافت. سیدکریم اینروزها در لندن زندگی می کند و در این شهر بروی صحنه میرود و لحظاتی شاد را برای مردم می سازد.
سیدکریم در طی 6 سال گذشته در کشورهای مختلف چون ترکیه، سوئد،دانمارک و سرانجام انگلستان روی صحنه بوده است.
با آرزوی اینکه سید کریم عزیز هر چه زودتر به صحنه بازگردد.

1378-58

فرخ خواننده معروف، برنامه پرطرفدار خود قبیله عشق (گمشده ها) را به کانال یک برد. این برنامه که سالهاست از شبکه های مختلف پخش میشود، این بار از ساعت 5 تا 6 بعد از ظهر دوشنبه ها از کانال یک پخش خواهد شد و فرخ چون همیشه به یاری مردم میرود و گمشده های آنها را در سراسر جهان پیدا می کند.
فرخ در طی 5 سال اخیر بیش از 600 گمشده را بهم رسانده است.

1378-59

هفته قبل در گردهمایی ایرانیان وست لیک ویلیج، که با همت خانمهای آگاه و ایراندوست به پیگیری پریوش دانش نیا بنیانگذار آن برپا شده، آزیتا شیرازی چهره معروف رادیو تلویزیونی حضور داشت.
در این جلسه پرشور، آزیتا شیرازی به خاطرات خود از سالها فعالیت در عرصه رادیو تلویزیون سخن گفت و به سئوالات خانم های حاضر جواب داد.

1378-60

حمید طالب زاده، خواننده جوان و محبوب، که ترانه هایش چون «همه چی آرومه» ورد زبانها شده است، دوشب از هفته گذشته درکاباره تهران روی صحنه بسیار درخشید ولی….
این موفقیت سبب شد احمد مسعود مدیر «کاباره تهران» برای چند کنسرت بزرگ در لس آنجلس ودر دیگر نقاط امریکا با طالب زاده وارد گفتگو شود و درواقع طالب زاده سال پرباری را شروع می کند.

1378-61

استاد زیبانگار علی بزرگمهر، پس از رویداد نابهنگامی که در مورد شکستگی پای چپش رخ داده بود و باعث دو عمل جراحی شد، روزبرور روبه بهبودی است و باردیگر به انجام شاهکارهای بی نظیری پرداخته است.او صاحب سبک ویژه خود زیبانگاری است وآثارش در چندین کشور جهان و نزد کلکسیونرهای بسیاری طرفداران بی شمار دارد. شنبه دوم نوامبر 2013 در هتل هایت ارواین اورنج کانتی اثر ارزنده وی به نمایش گذاشته شد.
برای این هنرمند نام آور ایرانی آرزوی موفقیت در آفرینش هرچه بیشتر این گنجینه های هنر ایران را داریم.

1378-62

هنگامه افشار، روزنامه نگار، شاعر و نقاش با احساس، مجموعه ای از سروده ها ونوشته های خود را با نام «در ژرفای خیال» منتشر کرد.
با آثار هنگامه افشارسالهاست آشنائیم. بربالهای پراحساس سروده ها و نوشته هایش، به آسمان ایران، به خاطره ای دور، به کودکی ونوجوانی هایمان سفر کرده ایم و سالهاست برپهنه سرزمین های غریب، با خواندن قصه های عاشقانه و رنگهای گرم تابلوهایش گرم میشویم و یادمان میرود چه سالها که از سرزمین مادری مان دور افتاده ایم.
درخیال تورامی بینم
برروی دیوار، بر نقش قالی، لابلای کتاب
تو را می بینم
در پرتو شکننده شمع
در معاشقه های پنهانی
می بینمت در تنگ بلورین با ماهی ها
در مزرعه گندم روستاها
در خیال تو را می شنوم
در نغمه ها، در پیام کبوترها
در تیک تیک ساعت ها
می شنومت در غوغای روزمره
مردمان خیابان، درسکوت طویل شبانگاهان
به هرجا نظر می افکنم همانجایی…

***

در«ژرفای خیال» هنگامه افشا ر را بخوانید، با او در پرتو شکننده شمع  و در پیام کبوترها و درغوغای روزمره مردمان خیابان همراه شوید.
برای تماس با نویسنده با شماره زیر تماس بگیرید تا کتاب امضاء شده اش را دریافت دارید:
818-345-3425

1378-69

سخنان دکتر علی مدرسی رئیس انجمن روانشناسان ایرانی در امریکا به مناسبت زادروز دوستش دکتر دانش فروغی همکار وفادار ما بسیار جالب بود و ما لازم دانستیم که چکیده آنرا در یک بخش مستقل بازتاب دهیم.
 دراین گردهمایی دکتر مدرسی پرزیدنت I.P.A.A اظهار داشت:نخست بهتر است بدانیم که دکتر دانش فروغی «چرمن» هیئت امنای انجمن روانشناسان ایرانی در امریکا و از بنیانگزاران اصلی این انجمن فرهنگی،آموزشی و حرفه ایست. در اینجالازم است که به سه اصل مهم اشاره کنم که آنکه بیست سال است که من با دکتر فروغی دوست هستم، حتی با هم تصمیم گرفتیم که این انجمن را بوجود بیاوریم. در راه پیشبرد هدفهای انجمن حتی ممکن بود که گاه به بحث هم بپردازیم ولی می دیدم هرجا که نیاز به قضاوت درست و حل مشکل داشت سلامت فکر و روان او مشکل گشا بود واین به دوستی ما  استحکام بیشتر می بخشید بهمین دلیل بیش از پیش ارجشناس شخصیت او بوده وهستم.
دوم آنکه باید دید دوستان ما چه اشخاصی هستند؟ در طی این بیست سال با تعداد زیادی از شاگردان پیشین دکتر فروغی در دانشگاههای ایران، یا همسایگانی که در ایران داشته است ونیز همقطارانش در ارتش و یا آنها که با او در مجلات نوشته اند ویااشعار او را خوانده اند و در شب شعر او شرکت داشته اند ملاقات داشته ام و اعتقاد همه ی آنها یادآوری کلام مهرآمیز و خاطره خوش و دوستی و صمیمیت این روانشناس با تجربه بوده است. بگونه ای که می گفتند ما خصوصی ترین اسرار زندگی خود را فقط با دکتر فروغی در میان می گذاشتیم.
سوم آنکه شخصیت واقعی افراد درحوادث تلخ، پیشامدهای ناگوارآشکار میشود. نه تنها من بلکه بسیاری از آشنایان و دوستان دکتر فروغی میدانند که از زمان مهاجرت به ارمریکا تاکنون او چه حوادث تلخ وناگوار وبحرانهای مردافکنی را باتصمیم درست وآرامش تبدیل به پیروزی ساخته است.
من از سوی I.P.A.A این زادروز را به دوست بسیار عزیزم دکتر دانش فروغی شادباش میگویم، واین دوستی را از صمیم قلب گرامی می دارم و پایداری آنرا آرزومندم.

1378-72

این برنامه های خاطره انگیز و ماندنی را احمد آزاد هنرمند نامدارمان از آرشیو خود همه هفته به «جوانان رادیو» هدیه می کند.

گلچین هفته 26
برنامه ویژه نوروز قبل از انقلاب
1- عید بر تمامی عاشقان مبارک باد. با صدای مرضیه
 بهار دلکش – شجریان
رنگ اصفهان – گروه فرهنگ وهنر- از استاد علینقی وزیری
 سیما بینا- آهنگ دلبر- محلی شیرازی
پریچهر و پریزاد- رنگ از درویش خان
فریدون فرهی- سرود بهار- شعر فریدون مشیری
افسر شهیدی- میلاد جاودانه – از کارهای رادیو شیراز
رنگ اکبرخان شهنازی در افشاری – شجریان اثری از استاد عبادی با ارکستر با همکاری استاد عبادی

گلچین هفته 27
عید بر شما مبارک باد مرضیه
نادر گلچین – رباعیات رودکی
رنگ اصفهان – گروه شیدا
شجریان – گروه فرامرز پایور- آهنگ قدیمی
سیما بینا- عزیز بشی به کنارم
رنگ ابوعطا- علی اکبرخان شهنازی  گروه سماعی
محمد گل ریز- شاگرد- ادیب خوانساری – تصنیف قدیمی
چهارمضراب دشتی – کاروان – از استاد صبا
افسر شهیدی – یار کازرونی
گوشه راک ماهور- رنگ شیدا -شجریان
رنگ سه گاه از – رضا محجوبی
سروش ایزدی

1378-73

درمراسم اهدای جوایز فستیوال فیلم نور در اسکیربال لس آنجلس، حضور منیژه طراح معروف هالیوود که برای بیش از 20 چهره معروف لباس طراحی کرده و برای فیلم های پرفروش بعنوان طراح همکاری کرده است مغتنم بود، منیژه با هیجان خاص مراسم را دنبال می کرد و در لحظه اهدای جایزه ویژه شهره آغداشلو، به او صمیمانه تبریک گفت و او را چهره بی همتایی در سینمای جهانی دانست.

1378-74

محسن خواننده آهنگ خاطره انگیز و بیاد ماندنی «دارم ازیاد تو میرم» در پی یک تماس تلفنی از ایران که حاکی از تشکر از مجله جوانان و خوانندگان مجله بود می گفت از روزی که عکس و مطالبی از من در مجله جوانان چاپ شد هیچگاه فکر نمی کردم که این مجله این همه خواننده در سرتاسر دنیا داشته باشد باور کنید تلفن های محبت آمیز بسیاری از کشورهای مختلف داشتم که بعضی از این تلفن کنندگان می گفتند که ما سالها در پیدا کردن مجدد تو بودیم. همین پیغام های محبت آمیز که راه ارتباطی آنها را با من با مجله بین المللی جوانان مهیا کرده بود باعث شد که من بار دیگر سر شوق بیایم و پس از نزدیک به سی وچند سال تدارک آهنگهایی از آهنگسازان و ترانه سرایان بنام را به بینم که خوشبختانه تا کنون دو آلبوم بنام های آوازه خوان- و دل تنها را به بازار دادم و خوشحال از اینکه استقبال از این دو آلبوم بسیار خوب بود،و چند ویدیوکلیپ هم آماده کردم که در آینده نزدیک این دو آلبوم از سوی شرکت ترانه روانه بازارخواهد شد و پس از آن ویدیو کلیپ ها بتدریج از کانالهای ماهواره ای پخش خواهد شد.  ضمنا گفتگویی مفصل هم با مجله جوانان خواهم داشت که باعث تغییراتی در زندگی ام شده است. باید خاطرنشان سازم که با مجتمع توریستی ستاره دریا که مجله جوانان لقب سوئیسی دیگر در شمال ایران را به آن داده بود من بیزینس من موفقی هستم اما یک سرگرمی احساسی میخواستم که مجددا می گویم با چاپ مطالبی در جوانان این شوق و ذوق در من زنده شد.

1378-75

در روز یکشنبه مراسمی به مناسبت اتمام “دوره های مقدماتی عرفان و خود شناسی” توسط گروهی از اولین دانش پژوهان  آموزه های معنوی “عرفان حلقه” در امریکا، از طرف مرکز اینتر یونیورسالیزم در دانشگاه سی سان (لوس آنجلس-کالیفرنیا) برگزار شد.
عرفان حلقه یک طریقه ی معنوی است که بیش از سی سال قبل توسط آقای محمد علی طاهری در ایران بنیان گذاشته شده است.
در این طریقه ی عرفانی که نتیجه ی مکاشفات آقای محمد علی طاهری است ،سیر و سلوک عملی از طریق حلقه های اتصال به هوشمندی یا همان خرد حاکم بر هستی صورت میگیرد .
دو شاخه ی طب مکمل زیر مجموعه ی عرفان حلقه، فرادرمانی و سایمنتولوژی از دستاورد های علمی متفکر و اندیشمند ایرانی،استاد محمد علی طاهری است که در برخی از مجامع علمی اروپا و آسیا مورد بررسی و تایید قرار گرفته و در حال حاضردر حال بررسی درکشور امریکا میباشد. 
همه ی انسانها صرف نظر از فرهنگ و زبان و دین و مذهب و سلیقه و عقیده و نژاد و ملیت و منطقه ی جغرافیایی و سطح سواد و سوابق علمی یا عرفانی میتوانند از اتصال به شبکه ی شعور کیهانی در جهت رفع تنش های جسم، ذهن،روان ونیز ارتقاء کیفی و ادراکی خود بهره ببرند.
در سال ۲۰۱۲ ،پس از موانعی که در ایران برای انتشار افکار و عقاید آقای طاهری ایجاد شد، مرکز اینتریونیورسالیزم توسط تعدادی از  شاگردان ایشان در کالیفرنیا تاسیس گردیده و از تابستان ۲۰۱۲ رسما فعالیت های خود را با هدف آموزش،پژوهش و گسترش مبانی و نظریات علمی-عرفانی استاد طاهری آغاز نموده و از همان زمان دوره های تئوری-عملی عرفان حلقه، با موضوع مقدمه ی خود شناسی و هستی شناسی به صورت حضوری دردفاتر موسسه ی اینتریونیورسالیزم در لوس آنجلس و اورنج کانتی و نیز به صورت آنلاین (زنده -تصویری) برای سایر شهرها وایالت های امریکا و همینطور برای سراسر دنیا در حال برگزار ی است.
گرد هم آیی روز یکشنبه ۲۷ اگوست ۲۰۱۳ ، اولین مراسم فارغ التحصیلی مرکز غیرانتفاعی اینتریونیورسالیزم بود که با حضورجمع کثیری از دانش پژوهان ، فرهیختگان، اندیشمندان،اساتید دانشگاهها، پزشکان و روانپزشکان،روانشناسان و هنرمندان در دانشگاه سی سان برگزار گردید.
در این مراسم، علاوه براهدای پایان نامه های تحصیلی به دانش پژوهان که توسط مدیر موسسه،خانم دکتر نیرومنش انجام شد،میتوان به اجرای موسیقی سنتی ایرانی به صورت زنده توسط گروه هنری گروه شورانگیز به سرپرستی آرش کمالیان و نیز ارائه ی گزارشات فرادرمانگران و دانش پژوهان از تحولات و تجربه های اتصال روی خود و دیگران اشاره کرد که با استقبال شرکت کنندگان مواجه گردید.
خانم شهناز نیرومنش بنیانگذار و مدیر موسسه ی غیر انتفاعی اینتریونیورسالیزم امریکا(عضو شورای مرکزی عرفان حلقه و مسئول کمیته ی علمی عرفان حلقه در ایران)، قبل از اهداء پایان نامه ها به فارغ التحصیلان، طی سخنانی با اشاره به امکان ایجاد بیان علمی برای دریافتهای الهامی-ادراکی از طریق انجام کار پژوهشی اشاره نموده وبا توضیح در باره ی زمینه های فعالیت این مرکز، در سه شاخه ی آموزش (education) ، پژوهش (research) و شفادهی (healing)  و بیان دور نمای فعالیت های پژوهشی-آموزشی،از متخصصین و حاضرین در مراسم دعوت به همکاری نمود، تا در صورت دارا بودن امکاناتی برای گسترش اهداف علمی-پژوهشی این مرکز غیرانتفاعی (non profit organization ) هرچه بیشتر در جهت استفاده عملی همه ی انسانها از این هدیه ی الهی گام بردارند.
 وی همچنین با اشاره به مسئولیت سنگین کسانی که در این مسیر عرفانی قرار میگیرند، به لزوم رعایت اصل امانت داری  و درک کیفی آموزه ها ،برای معرفی و انتشار صحیح آنها اشاره نمود.

1378-68

درحالیکه گروهی در حال بازی در سریال «شاه گوش» در تهران بودند، ناگهان ابی وارد جمع شد و همه به سویش هجوم بردند، خیلی ها با تردید و بعضی با اطمینان به او خوش آمد گفتند و اینکه چگونه، او به ایران آمده است.
دقایقی بعد مشخص شد که این شخص در اصل محسن تنابنده بازیگر این سریال است که با گریم ماهرانه و استادانه عبدالله اسکندری شبیه ابی خواننده محبوب مردم گریم شده است.
اسکندری که از قبل از انقلاب به کار گریم در تلویزیون، سینما مشغول بود تا امروز در 160 فیلم وسریال، طراحی های گریم بازیگران را انجام داده است.

1378-76