1698-42

درگذشت نورعلی تابنده قطب دراویش گنابادی

1698-43

هفته قبل نورعلی تابنده قطب دراویش گنابادی، در سن 92 سالگی درگذشت. نورعلی تابنده در سال 1327 مدرک لیسانس حقوق خود را از دانشگاه تهران گرفته، بعد فارغ التحصیل دکترای حقوق دانشگاه سوربن فرانسه شد.
خاندان تابنده باورهای مذهبی پراز انسانیت، عشق و الفت، رأفت و جوانمردی پیروان خود را هدایت می کردند و عرفان و تصوف در مرام شان بود و به یاری انسانها با هر مذهب و مسلک و نژادی میرفتند.
نورعلی تابنده در سال 1371 پیشوای معنوی یا قطب دراویش گنابادی شد.

داریوش خنجی
فیلمبردار فیلم تازه ادم سندلر Uncut Gems

1698-44

1698-45

«داریوش خنجی» فیلمبردار و هنرمند ایرانی در عرصه سینمای جهان، اینروزها با فیلمبرداری Uncut Gems با شرکت ادم سندلر، دوباره در هالیوود نام اش سر زبانها افتاده است.
«خنجی» که از سینمای فرانسه شروع کرد و بمرور به هالیوود راه یافت و با نامدارانی چون دیوید فینچز، وودی الن، رومن پولانسکی و برناردو برتولوپی فیلم هایی چون Midnight In Paris ،Evito ، Safe Roomزیباترین صحنه ها را که به گفته کارگردانان شعرگونه بود خلق کرد و چند موزیک ویدیو برای بیانسه و JZ نیز ساخته است.

شماره 11 نشریه پربار آزادی منتشر شد

1698-46

شماره 11، نشریه ماهانه «آزادی» این هفته انتشار یافت. این نشریه اجتماعی، ادبی وهنری، اینک دهمین سال خود را با مدیریت مرتضی پاریزی زیرنظر شورای نویسندگان می گذراند.
در این شماره: آثاری از نویسندگان و محققان نامدار چون: دکتر کاظم ودیعی، کیخسرو بهروزی م. ع آشنا، ک هومان، دکتر طلعت بصاری، دکتر آرام، تیمور شهبانی، دکتر همایون آرام، دکتر سمین ملک افضلی، ناصر امینی، بهمن چهاردهی، دکتر محمد علی صوتی،عبدالرحیم طالبوف، مجید زندیه و زنده یاد جهانگیر پارساخو را شاهد خواهیم بود.
درهمین شماره بخش دیگری از گفتگوی کیخسرو بهروزی را با تورج فرازمند می خوانیم.
آرشیو این نشریه پربار در www.Parsmassmedia.org
وایمیل آن [email protected]
و مرکز فروش آن در لس آنجلس در کلبه کتاب وست وود

Kolbeh Ketab
1518 Westwood Blvd LA CA 90024
310- 446-6151

مایکل مدسون و مارشال منش در فیلم ستاره بازی

1698-47

1698-48

فیلم جدید «ستاره بازی» به کارگردانی هاتف علیمردانی و تهیه کنندگی علی سرتیپی اینروزها آخرین مراحل فیلمبرداری را پشت سر گذاشت.
دراین فیلم بازیگر معروف امریکایی مایکل مدسون به همراه مارشال منش بازیگر ایرانی با فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی و ملیسا زاکری بازی دارند.
این فیلم محصول مشترک ایران و کانادا است.