1403-49

هفته قبل مازجبرانی کمدین و بازیگر معروف، برادر جوانتر خود را از دست داد.
ماز که یکی از با احساس ترین هنرمندان ایرانی است، با این رویداد بسیار غمگین شد.
این سوگ بزرگ را به ماز جبرانی عزیز و خانواده محترم اش صمیمانه تسلیت می گوئیم.

1403-50

در تاریخ 10 ماه می در تورنتو کانادا، مراسمی جهت گزینش ملکه زیباییPersian  Beauty Awards  برگزار میشود که آیلین چهره معروف سینما و تلویزیون بعنوان داور در آن حضور دارد.
آیلین در سالهای قبل از انقلاب در مراسم انتخاب زیباترین ستارگان سینما از سوی مجله جوانان و مردم برگزیده شد و مورد تشویق بسیار قرار گرفت.

1403-51

دکتر رضا فدایی -سن دیه گو
چندی پیش گفتگویی داشتم با رئیس جدید نشنال یونیورسیتی در رابطه با مقام جدیدی که اخیرا بدست آورده و تجربیات گذشته او چه در رابطه با آکادمی و چه در رشته های خصوصی و سایر مقامهایی که او داشته است. دکتر Cunningham در تاریخ 13/20/1 جولای از میان تعداد زیادی که برای این مقام کاندید شده بودند انتخاب شد و سپس علاوه براین سمت بعنوان رئیس دانشگاه، در تاریخ اکتبر 2013 از طرف هیئت امنای دانشگاه بعنوان Chancellor انتخاب شد و هم اکنون این دو مقام را دارا می باشد. اوبا تجربیات بسیاری که دارد مطمئن هستیم در مقامهای جدید موفق خواهد شد. او قبل از اینکه باین مقامها برگزیده شود، در San Diego State University ریاست مدرسهBusiness  را بعهده داشت و در کارش موفق بود. در رابطه با این مقامها موفق شدم چند سئوال درباره موفقیت او چه در قسمت آکادمی وچه در قسمت کارهای خصوصی او بکنم که با کمال میل به سئوالهای من جواب داد.
• بطور کلی دارای چه مقامهایی در رشته های صنعتی وخصوصی قبل از اینکه به آکادمی وارد شوید داشتید؟
– او گفت قبل از اینکه به آکادمی وارد شوم حدود 25 سال با موفقیت تمام رهبری شرکت خود را در مقامهای Chairman و Chief Executive و President of DG3 یعنی Diversified  Global Graphics Group که مرکز آن در شهر نیوجرسی واقع بود عهده دار بودم.
• در چه رشته ای و از کدام دانشگاه مدارک دکترای خود را دریافت نمودید؟
– من درجه دکترای خود و فوق لیسانس را از دانشگاه نیویورک و لیسانسم را در رشته بازرگانی از دانشگاه ماساچوست دریافت نمودم.
• هنگامی که تحصیلات خود را باتمام رساندید بلافاصله وارد آکادمی شدید و یا در قسمت خصوصی؟
– ابتدا وارد کارهای خصوصی و صنعتی سپس آکادمی وهمانطور که گفتم بعنوان دین دانشگاه سن دیه گو انتخاب و مشغول کار شدم.
سپاسگزارم دکتر Cunningham و از طرف مجله جوانان موفقیت بیشتر برای شما وخانواده خواستاریم.

1403-52

هفته قبل پهلوان اسکندر فیلابی، 70 سالگی خود را باحضور همسرش مهین مشکین نام، دخترش آنوش و پسرش آرش در ویرجینیا جشن گرفت.
پهلوان فیلابی در المپیک 1968 و 1972 و 1976 در مکزیک، آلمان و کانادا حضور یافت  با 17 مدال طلا و نقره و برنز و یک بازوبند پهلوانی، در بالاترین مرتبه قهرمانی جای گرفت.
درمراسم تولد سورپرایزی پهلوان،آندرانیک آهنگساز و رهبر ارکستر درباره او سخن گفت و اثری را که برای او ساخته بود اجرا کرد دوستان و آشنایان پهلوان به او یک تابلوی نفیس فرش از چهره اش، یک تمبر با تصویرش اهدا کردند. سپس دکتر محمد قربانی از خاطرات خود با پهلوان گفت و آنگاه پهلوان از خاطرات ورزشی خود با جهان پهلوان تختی گفت.

1403-53

در باره کی روش به استناد  مصاحبه ها و نوشته هایم همیشه بر این اعتقاد بودم که  کی روش مربی درجه یک نیست و کارنامه ای دارد که نشان می دهد هر جا به عنوان شماره یک کار کرده ، مربی موفقی نبوده !
اما در تیمهای پایه و جوانان کارنامه خوبی دارد ! اگر صاحب تشکیلات درست و حسابی بودیم می توانستیم از کی روش در تیمهای جوانان و یا امید استفاده کنیم و حتی چند مربی جوان را در کنار او تربیت کنیم !! از طرفی  ساختار مردود و بدون کمترین حال و هوای طبیعی و معمول فوتبال در جمهوری اسلامی هرگز اجازه نخواهد داد که هر مربی با هر قواره و سابقه بتواند عاقبت بخیر گردد! به درستی بدون هیچ شک و تردیدی هر گاه یک مربی خارجی وبه اصطلاح بین المللی  پایبند قوانین  فیفا و اصول فوتبال باشد ، محال است  که بتواند حتی یک روز با فوتبال بدون در و پیکر امروز ایران همکاری کند و در این بساط باقی بماند!  از این رو کی روش در طول سه سال حضور در فوتبال ایران نشان داده که با گذر زمان بیش از پیش با این اوضاع و احوال هماهنگ و همراه گشته و هر آنچه را که خواسته اداره کنندگان این فوتبال بوده است، گردن نهاده و اجرا کرده است!  سی سال پیش در جمهوری اسلامی می گفتند که قوانین اسلام بالاتر از قوانین فیفا است ویا آن جمله چند سال پیش معروف علی آبادی: “که ما به فیفا احتیاج نداریم  و خودمان با چند کشور دیگر فیفا درست می کنیم”!! حالا کی روش به مسئولان فدارسیون فوتبال جمهوری اسلامی گفته که نباید با تقویم فدارسیون جهانی فوتبال (فیفا ) هماهنگ باشند و این تقویم به درد کشورهای در جه یک فوتبال می خورد !!
به واقع آیا  آقای کی روش  نمی داند که تمام کشور های عضو فیفا  باید بر اساس تقویم فیفا برای مسابقات بین المللی برنامه ریزی کنند و حتی کشورهای درجه سه و چهار نیز طبق تقویم فیفا عمل می کنند؟!
پیش از این بارها گفته بودیم که کی روش گمان می کند به فوتبالی آمده که هیچ سابقه و اعتباری نداشته و اوست که براین فوتبال منت گذاشته و به جمع یک مشت آدم بدور از حداقل دانش فوتبال وارد شده است و نسخه هایی عجیب و غریب بدست این و آن میدهد البته شاید مشاوران پشت پرده به کی روش نگفته اند که فوتبال ایران همیشه دارای مردان بزرگ و با دانش بوده و اینان که دور و بر او هستند ، همگی افراد آویزان به فوتبال هستند و حقیر ترین افراد !!  کی روش در طول سالهای دستیار مربیگری در منچستر یوناتید هرگز اجازه و امکان این را نیافت تا نظرات و سلیقه های شخصی خود در تیم انگلیسی وارد کند!
تصمیم کی روش در مورد حذف بازیکنان تیم سپاهان، کاملا بر خلاف مقرارت بین المللی فوتبال و باشگاه هاست . بازیکنان دراین میان حق انتخاب ندارند و باید کاملا بر حسب مقرارت فیفا در اختیارباشگاه های مربوطه باشند. این تصمیم از روی عصبانیت کی روش نشان از عدم توانایی مدیریت این مربی پرتغالی دارد و برای همین هم در طول سابقه کاریش نشان داده که مربی موفقی در تیم های بزرگسالان  نبوده!  کارلوس کی روش  در طول مربیگریش در فوتبال جمهوری اسلامی نشان داده که مثل تمام سردمداران رژیم اسلامی دارای عقده های شخصی است و هر کس بخواهد کوچکترین انتقاد و ایرادی به کار او داشته باشد، بی درنگ باید حذف شود و کی روش با همین عقده هایش  بازیکنانی  چون مهدی رحمتی، هادی عقیلی و……از تیم ملی کنار گذاشته است و آن رفتار بد و غیر حرفه ای را با یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران( مجتبی جباری ) داشت!
ضمن آنکه کی روش وقتی امید نمازی را از دستیاری خود پس از سه سال کنار گذاشت، او را در حد یک تدارکاتچی ساده برای حمل وسایل تمرینی قلمداد کرد که انگار از جایی به او تحمیل شده و کی روش به دنبال سه سال همکاری ، تازه به قواره کاری نمازی آگاه و آشنا شده بود !! کی روش در مصاحبه ای در خارج از ایران گفته : صعود ایران به دور دوم جام جهانی یک هدف خیالی است !! در حالیکه در داخل بارها از صعود به دور دوم صحبت می کند ! در یک سریال تلویزیونی  که داستان کلاهبرداریها را به نمایش در آورده بودند، از بزرگ کلاهبرداران پرسیده شد که چرا به دیگران دروغ می گویی و حقه بازی می کند؟! او پاسخ داد که من دروغ نمی گویم و فقط چیزهایی را می گویم که دیگران دوست دارند تا آنها را بشنوند! کی روش در مصاحبه شبکه تلویزیونی پرتغال درپاسخ به این پرسش که چرا درداخل صحبت از صعود به دور دوم می کنی و حالا در خارج از کشور می گویی که  صعود به مرحله دوم جام جهانی بسیار غیر واقع بینانه وخیالی است؟! کی روش در پاسخ می گوید: این تنها زبانی است که مردم در فوتبال می فهمند! کی روش با  سالها حضور در فوتبال جمهوری اسلامی همان چیزهایی را به زبان می آورد که بالا سریهایش دوست دارند بشنوند و به درستی که او از جنس همان هاست ، هر چند که در موزامبیک به دنیا آمده و در پرتغال شکل گرفته باشد !
در یک کلام می توان گفت که کی روش در شصت سالگی به خوبی می دانست که آدرس  درست برای آخرین سالهای کار او کجاست و جمهوری اسلامی همان آدرسی بود که باید به آن در میزد !!…
امیر برادران

1403-84 

1403-54