1454-65

جنجال در ترکیه
شهرام صولتی:
هیچکدام از ما، بابت برنامه آنتالیا دستمزدی نگرفتیم
شهره حتی برای کنسرت استانبول هم دستمزدی دریافت نکرد

1454-66

شهرام صولتی بدنبال چاپ دیدگاه نیما پورحسنی وکورش بی بیان درباره جنجال شب بزرگداشت هایده درآنتالیا، این هفته به جوانان گفت: نه من و نه شهره، نه سپیده و هلن ومنصور و حتی بیژن مرتضوی بابت شب بزرگداشت هایده در انتالیا دستمزدی دریافت نکردیم.
جالب اینکه وقتی شهره دراستانبول ادعای دستمزد خود راکرد، آقایی که مسئولیت تورهای داخل ایران را به ترکیه داشت گفت من می پردازم، ولی شهره گفت من از شما پولی نمی گیرم، شما به اندازه کافی دردسر دارید من با آقای پورحسنی طرف هستم. من بابت کنسرت استانبول 10هزاردلارگرفتم، سپیده و منصور، هلن هم بابت استانبول دستمزد گرفتند، من بابت یک موزیسین، هزینه هواپیما وهتل، طلب داشتم که کسی اهمیتی نداد، از جمع ما تنها شهره بود که با وجود عدم دریافت پولی، باز هم برای برنامه هایده به انتالیا آمد، در شب کنسرت در پشت پرده اختلاف نظر بود، ولی ما همچنان روی عهد خود بودیم.
من و شهره، سپیده، هلن، منصور، بروی 25 آهنگ هایده، ساعتها و روزها در استودیو وقت گذاشتیم، با زحمتی که بیژن مرتضوی کشیده بود، خواندیم و در آن شب پرهیاهو قرار بود، ارکستر و همه ما روی صحنه برویم ولی درواقع نه ارکستر و نه ما، کاری نمی کردیم همه چیز نمایشی بود.
متاسفانه در شب اجرای برنامه، هیچکس به سراغ ما نیامد، کسی ما را دعوت به اجرای برنامه نکرد، بیژن مرتضوی هم دستمزد خودش را نگرفته بود، بما گفت اگر دستمزدم را نگیرم روی صحنه نمیروم، درواقع برگزارکننده ها، خودشان در دادگاه خصوصی خودشان ما را محکوم کردند و به سراغ ما نیامدند و برای مردم هم اهمیتی قائل نشدند و سعی نمودند همه کاسه و کوزه ها را سر ما بشکنند وبخصوص سر شهره که بیگناه ترین بود، او از حق خود هم گذشته بود.
بهرحال ما همگی پیگیر این ماجرا هستیم، وکیل ما جوابگو خواهد بود و در همین هفته آینده قصد داریم همگی به دفترجوانان بیائیم و از طریق رادیو جوانان و مجله جوانان همه حقایق را بازگو کنیم.

پاسداری از سنت های دیرین

1454-67

1454-68

درجامعه ایرانی، معدودی براستی در مورد پاسداری از سنت های دیرین، علاقه و توجه خاص نشان میدهند. در میان این گروه، چند نفری چون هوشنگ حمید، یک بیزینس من موفق ایرانی، به گردهم آوردن رسانه ها وهنرمندان اصرار دارد و فرصتی است تا از آنها هم قدردانی کند.
امسال هم هوشنگ حمید، طی یک جشن صمیمانه و گرم و خاطره انگیز داشت، با حضور 150 مهمان، که از میان بیزینس من ها و بیزینس وومن های موفق، پزشکان، مهندسین، وکلا وهمچنین شخصیت های آشنای شهر که با توانایی های هنری خود به اجرای برنامه، سخنرانی، شعرخوانی پرداختند چون علیرضا میبدی، همایون هوشیارنژاد، اردوان مفید، مژده حبیبی، آزیتا شیرازی، مولود زهتاب وهمچنین شهلا سرشار خواننده معروف و تشکری موزیسین با سابقه که برنامه ای پرشور از ساعت 11 صبح تا 8 شب ترتیب داده شده بود و سفره زیبای هفت سین را خانم هوشیارنژاد تزیین کرده بود، که باید قدر چنین چهره های علاقمند به سنت های دیرین و تاریخی را بدانیم.
عکس ها از: فریدون میرفخرایی

1454-69

1454-70

دربرگزاری جشنواره نوروزی نیویورک ، مری آپیک
بعنوان بنیانگذار جشنواره لس آنجلس شرکت داشت

1454-71

جشنواره نوروزی نیویورک، هفته قبل با شور وحال خاص خود برگزار شد و هزاران نفر به تماشا آمدند. امسال مری آپیک نه بعنوان پری در جنگل، بلکه بعنوان بنیانگذار اولین جشنواره نوروزی لس آنجلس در این مراسم با لباس بسیار زیبای شهلا درریز حضور داشت واز نزدیک با مردم ، صاحبان مشاغل و برگزارکنندگان جشنواره دیدار و گفتگو داشت.
در نیمه اول ماه می، با مری آپیک درباره جشنواره لس آنجلس، در مجله جوانان و رادیو جوانان، مصاحبه ای اختصاصی همراه با تصاویری بروی جلد و پشت جلد خواهیم داشت.

1454-72

برگزاری موفق تله تان سازمان آرم

1454-73

روز یکشنبه 19 آپریل بار دیگر ما ایرانیان با کمک وهمیاری یکدیگر، ثابت کردیم که پای حرف و قول اولیه مان خواهیم ماند و تا به نتیجه و پایان مطلوب دست نیابیم، به تلاش های خود ادامه می دهیم، بله، روز یکشنبه شاهد تله تان سالیانه سازمان آرم بودیم سازمانی که از سال 2000، زمانی که دو برادر پزشک ایرانی مبتلا به بیماری HIBMشدند، آن را تاسیس نمودند و در طول این سالها با تلاش بی دریغ خود، موفق به کشف ژن معیوب شدند واین موفقیت تنها مدیون تلاش سازمان آرم نمی باشد بلکه بدون همیاری و پشتیبانی هموطنان عزیز، رسیدن به این کشف غرورآمیز، نه کاری محال، بلکه بسیار سخت و دشوار می نمود. سازمان آرم نه تنها در زمینه بیماری عضلانی HIBM که منجر به تحلیل واز بین رفتن تدریجی تمامی عضلات بدن بعد از سن 20 سالگی می شود تحقیق می نماید بلکه چند پروژه چشمگیر در ارتباط با بیماری های موروثی جامعه ایرانی را نیز در دست تحقیق دارد و تاکنون کارنامه درخشانی در تقویم جامعه بین المللی نموده است.
لازم است بدانید که هم اکنون تحقیقات درباره بیماری عضلانی HIBM تا مرحله آزمایش ژن درمانی بر روی انسان به جلو پیش رفته است و اجازه آزمایشات را از مرکز FDA دریافت نموده است و هدف از برگزاری این تله تان، فراهم نمودن بودجه لازم برای این مرکز بود که پس از انجام آزمایشات، داروی لازم را در اختیار جامعه جهانی قرار دهد. دارویی که با همت و اندیشه و تلاش ایرانیان به جهان با افتخار تقدیم می گردد. باید به خود ببالیم که سازمان آرم، داروی جلوگیری از سرعت تحلیل عضلات را به کمپانی های داروئی اهدا نموده است که به صورت قرص در اختیار بیماران قرار می گیرد.
سازمان آرم به دلیل نتیجه مثبت وعالی پژوهشات شبانه روزی اش، درحال حاضر، در مورد بیماری های ژنتیکی کمیاب درجوامع خاورمیانه به خصوص ایران را در دست گرفته است. چرا که مراکز بزرگ علمی بودجه وزبان خود را صرفا وقف بیماری های همه گیر می کنند و متاسفانه حتی نیم نگاهی به بیماری های نادر وکمیاب ندارند. البته خوشحالیم که با وجود امکانات تکنیکی و دانش کافی در لابراتوار آرم انجام این مهم دور نیست و پژوهشهای چند بیماری موروثی با تست بزاق دهان آغاز گشته است که با حمایت هموطنان عزیز ادامه پیدا می کند و در نهایت نسل سالمتری را در پیش رو خواهیم داشت.

1454-74

این تله تان از ساعت 3 الی 7:30 بعد از ظهر روز یکشنبه برگزار گردید و لازم است از همه هموطنان عزیز که با کمک های نقدی خود چه کوچک و چه بزرگ، ما را همیاری نمودند قدردانی کنیم.
باسپاس بسیار از یاران عزیز و هنرمندان گرامی، آقایان اندی عزیز، نادر رفیعی، جمشید علیمراد، متین، عنایت، خاک نگار، مجریان و برنامه سازان محبوب آزیتا شیرازی، زهره لاله زاری، سوسن ایمانی، دکتر پیمان رئوفی، شکوفه امین و تشکر ویژه از مدیریت وهماهنگی که توسط دکتر شیرین نوروی انجام شده بود وکمک کرد که هرچه با شکوه تر این برنامه اجرا گردد.
همچنین سپاس فراوان از تلویزیون تصویر ایران که فضای استودیو و محل شبکه را در اختیار ما قرار دادند وتشکر فراوان از شبکه پارس، اندیشه، امید ایران، ایران آریائی و رادیو 670 AM و رادیو پرشین و مجله بین المللی جوانان و اعضا محترم و نیکوکارانی که در روز تله تان و ماهها قبل از آن در تلاش و کوشش بوده اند. و سپاس از صاحبان مشاغل که با اسپانسر شدن این برنامه، ما را درجهت دست یابی به اهدافمان یاری نمودند.
بار دیگر قدردانی فراوان از سرکار خانم آزیتا شیرازی و دکتر شیرین نوروی هستیم که مسئولیت تله تان امسال را برعهده داشتند.
هموطنان گرامی برای کمک به سازمان آرم، هیچگاه دیر نیست
وما همیشه قدردان الطاف بی دریغ شما هستیم.

برای دانستنی های بیشتر با وبسایت و تلفن زیر درارتباط باشید
HIBM.org 1-800- Arm-2000
شکوه درویش