1458-108

محسن مرزبان
بازیگر توانای تئاتر و سینما با سرطان می جنگد

1458-109

اینروزها محسن مرزبان بازیگر معروف، هنرمند تئاتر و سینما، دربیمارستان کایزر وودلندهیلز، با بیماری سرطان ریه و مغز می جنگد وهمسر و فرزندان اش درتمام لحظات بر بالین او ایستاده و او را که به دستگاههای لایف ساپورت متصل است با مهرهمه صدا میزنند و دستها و پاهایش را نوازش میدهند.
مرزبان که با نمایشات معروفی چون شهر قصه بیژن مفید، آسید کاظم، خوشبختی پلاس تکس و آخرین کارش سورپرایز پارتی با هوشنگ توزیع، به دلها نشسته بود و محبوب دوستداران تاتر بود قبلا در فیلم پرسروصدای مهمانان هتل آستوریا ساخته علامه زاده، با شهره آغداشلو همبازی بود و هنوز با پیشنهاداتی برای بازی در تاتر روبرو بود.
مرزبان بدنبال بیماری «نامونیا» در بیمارستان بستری شد و تحت درمان قرار گرفت وبعد بدنبال عکسبرداری و آزمایشات دقیق، پزشکان در ریه هایش غده سرطانی پیدا کردند تحت شیمی درمانی قرار گرفت و سپس یک تومور مغزی، او را به خستگی مفرط و انزوا کشید وحاضر نبود درباره بیماری خود با دوستان وهمکاران و حتی مردم سخن بگوید.
در طی چند ماه گذشته مرزبان از سوی خانواده مهربان خود محاصره شده و حتی یک لحظه تنها نبوده، چه در خانه و چه در بیمارستان، آنها کنارش بودند و شب و روز دعا می کنند تا مرد مهربان فامیل شان دوباره به خانه باز گردد.
همه ما، همه دوستداران مرزبان عزیز دست به دعا دارند تا معجزه ای اورا به زندگی باز گرداند و دوباره او را بروی صحنه ها ببینند.

1458-110

1458-111

پخش کنسرت ستار از لندن

1458-112

علیرضا نژاد دهقان
ستارهنرمند محبوب درادامه اجرای برنامه های خود در سفری به لندن در یکی از سالنهای مجلل لندن به اجرای کنسرت پرداخت که سولداوت هم شد در این کنسرت ستار به اجرای ترانه های جدید و قدیم خود پرداخت که با استقبال حاضرین مواجه گردید.
لازم به ذکر است ویدیوی کامل این کنسرت چندین بار از کانال بی.بی.سی در برنامه بهزاد بلور پخش شد که با استقبال هموطنان در ایران روبرو شد.

شیلا وثوق نمایشی به زبان انگلیسی کارگردانی می کند

1458-114

شیلا وثوق ستاره هنرمند تئاتر، که خاطره بازیهای گرم و هنرمندانه اش را در چند نمایش به کارگردانی هوشنگ توزیع بخاطر داریم، اینروزها در لباس کارگردان یک نمایش به زبان انگلیسی بنام Butterflies Are Free را آماده اجرای صحنه کرده است.
این نمایش 6 اجرا در ماه جون در لس آنجلس خواهد داشت و درباره آن هفته های آینده سخن خواهیم گفت.

1458-115

نمایشگاه آثار پگاه والیزاد در پاسادینا

1458-116

یکشنبه گذشته ، نمایشگاهی از آثار زیبای پگاه والیزاد نقاش هنرمند در Love Bird Cafe در پاسادینا برگزار شد.
این نمایشگاه که با همت مرجان اعظمی مدیر هنری و اجرایی والیزاد و همسرش جهانگیر بر پا شده بود با اقبال گروهی از ایرانیان و غیر ایرانیان روبرو شد که در میان شان چهره های نامدار شهر که همیشه حامی حرکت های فرهنگی و هنری هستند دیده می شد.
Love Bird Cafe درواقع بیک مرکز فرهنگی وهنری مبدل شده و شعباتی در نقاط مختلف لس آنجلس دارد و خانم مرجان و آقای جهانگیر از مراجعه کنندگان پذیرایی نیز میکردند و با روی خوش همه را می پذیرفتند.
قرار است با سفر پگاه والیزاد به امریکا، این نمایشگاه ها در نقاط مختلف برگزار شود و آثار دیگری از او به تماشا گذاشته شود.

دستگاهی که قفل رمزها را 30 ثانیه‌ای باز می‌کند

1458-117

یک ایرانی هوشمند ساکن امریکا، موفق به ساخت دستگاه توسط چاپگر سه بعدی شده که می‌تواند قفل‌های رمزی را در کمتر از 30 ثانیه باز کند.
به گزارش سرویس فناوری ایسنا، سامی کامکار، پژوهشگر امنیت رایانه و هکر، یک نقص را در طراحی قفل‌های رمزی Master Lock پیدا کرد و سپس یک دستگاه را برای رمزگشایی آن طراحی کرده است.
کامکار با اندازه‌گیری دقیق چگونگی تعامل صفحه مدرج با زنجیر، دریافت که می‌توان ترکیب رمزی قفل را در هشت حرکت بدست آورد. با این وجود، این کار تا حدی مشکل بوده و نیاز به استفاده از چند نرم‌افزار داشت، از این رو، کامکار دستگاه Combo Breaker خود را طراحی کرد.
در این دستگاه، یک موتور پله‌ای صفحه مدرج را چرخانده، همزمان یک سروو موتور برای بازکردن مکانیزم تلاش می‌کند و تراشه آردوینو نیز کارهای ریاضی مورد نیاز را انجام می‌دهد.
کامکار که مدعی است می‌توان این دستگاه را با کمتر از 100 دلار ساخت، اظهار کرد: Combo Breaker یک دستگاه موتوردار باتری‌خور چاپ سه‌بعدی مبتنی بر آردوینو است که می‌تواند هر نوع قفل رمزی Master Lock را در کمتر از 30 ثانیه باز کند.
آردوینو یک ریزکنترلگر است که می‌تواند برای اجرای نرم‌افزار مورد استفاده قرار بگیرد و در اصل، یک رایانه کوچک محسوب می‌شود.
محفظه بیرونی که موتورها و تراشه را در بر گرفته و به ارائه یک ارتباط محکم با قفل رمزی می‌پردازد، با استفاده از یک چاپگر سه‌بعدی ساخته شده است.
این دستگاه کدشکن تنها جنبه تفریحی دارد و برای سارقان حرفه‌ای قابل استفاده نیست؛ زیرا تنها بر روی یک نام تجاری قفلهای رمزی ارزان قیمت کار می‌کند.
سامی کامکار 29 ساله پیش از این نیز خبرساز شده است. در ماه ژانویه سال جاری، وی یک شارژر یو‌اس‌بی طراحی کرد که می‌توانست هر چیزی که فرد در زمان اتصال آن به صفحه کلید بر روی آن تایپ می‌کرد را ردگیری کند.
وی همچنین برای ساخت یک پهپاد سفارشی موسوم به SkyJack شناخته شده است که به آن امکان جست‌وجوی سیگنال‌های بی‌سیم دیگر پهپادها و کنترل آنها را حین پرواز می‌دهد.
کامکار توانست با این نرم‌افزار، پهپادهای Parrot را تحت کنترل کنترلگرهای خود درآورد.
کامکار همچنین موفق شد ردیابی غیرقانونی تلفن همراه که بر اساس آن، دستگاههای تلفن آیفون اپل، آندروید گوگل و ویندوز فون مایکروسافت به انتقال داده‌های جی‌پی‌اس و وای‌فای کاربران به شرکتهای مادر می‌پرداختند را کشف کند.
تحقیقات وی در زمینه تلفن همراه منجر به مجموعه‌ای از دادخواست‌های کلاس اکشن (دعوای گروهی) علیه این شرکتها و یک جلسه دادرسی حفظ حریم خصوصی در ساختمان کنگره آمریکا شد