1469-51

هزاره دوم آهوی کوهی و تحولات جهان
دکتر دانش فروغی وساسان کمالی در گفتگو با پرویر ناظریان

1469-52

پرویز ناظریان همکار مجله جوانان که برنامه هفتگی او در تلویزیون کانال یک در بعد از ظهرهای جمعه همچنان ادامه دارد در سومین دیدار خود در این برنامه با دکتر دانش فروغی به بحث درباره شعر معاصر ایران پرداخت و دکتر فروغی که از شیفتگان شاعر گرانقدر و مدرس ممتاز دوران اخیر ایران- شفیعی کدکنی است با اشاره به اشعار یکی از مجموعه اشعار این شاعر با عنوان پر معنای «هزاره دوم آهوی کوهی» بررسی جامع و ضمنا موجزی به دست داد و دو سه شعری از او را خواند.
ساسان کمالی تحلیلگر و نکته پرداز مسائل سیاسی و اجتماعی نیز که در چند هفته گذشته در این برنامه تلفنی و یا از طریق اسکایپ شرکت داشته است در این هفته- جمعه هفتم آگست- بار دیگر با پرویز ناظریان مسائل تلخ و شیرین و جدی و شوخی ایران و جهان را در میان گذاشت.
برنامه پر محتوای ناظریان هر جمعه ساعت یک تا دو بعد از ظهر روی تلویزیون پر بیننده کانال یک پخش و دو سه باری نیزدر ساعات و روز های بعدی تکرار می شود.

ستار و دخترش در لندن

1469-58

ستار هنرمند محبوب و بدون حاشیه در ادامه فعالیت هایش به همراه دخترش شینا که دکتر روانشناس است در یک کنفرانس در لندن شرکت می کند که دخترش در آنجا سخنرانی خواهد نمود.
ستار در یک ابتکار نو یکی از آهنگ های قدیمی خود به نام یوسف گم گشته را به صورت تکنو اجرا کرده و یک اسپانسر هزینه های ضبط کلیپ را به عهده گرفته است.
ستار می گوید اگر اجرای جدید نظرم را تأمین کند، چند ترانه قدیمی دیگرم را هم به صورت تکنو اجرا خواهم کرد.
ستار همچنین قرار است در یک تور هنری اجرای تور خود را از جنوب فرانسه شروع و سپس در لندن – نیویورک – شیکاگو – جورجیا و چند شهر دیگر ادامه دهد.
علیرضا دهقان

خانم دکتر رویا صحائی Roya Sohaey چهره موفق ایرانی

1469-54

دکتر رضا فدائی – سن دیه گو
طبق روال همیشگی اینبار مجله جوانان یکی دیگر از چهره های موفق و سربلند ایرانی خانم پزشک و کارشناس رادیولوژی را بجامعه ایرانی معرفی می نماید. رویا در رشته رادیولوژی با تخصص در Obstetrics از دانشگاه Northwestern University in Chicago فارغ التحصیل شده و هم اکنون مشغول تدریس در این رشته می باشد. رویا در مدت حدود بیست سال تجربه آکادمی، هفت کتاب علمی برشته تحریر درآورده که از این راه خدمات ارزنده ای به جامعه که هم اکنون در آن زندگی می نماید عرضه کرده که قابل ستایش و تحسین می باشد. امیدواریم در آینده نه چندان دور بتوانیم گفتگوئی با این چهره موفق داشته باشیم.
ناگفته نماند که پدربزرگ خانم دکتر در سمت وزیر دادگستری در دوران گذشته خدمات ارزنده ای به آن آب و خاک کرده و آنها که ناظر آن بودند سپاسگزارند. مجله جوانان به خانم مینو صحائی مادر و دکتر صحائی پدر ایشان تبریک می گوید.

جواب برندگان 2 مسابقه تصویری در مجله

1469-56

جواب اولین مسابقه در مجله شماره 1462: در این جمع 11 نفر از هنرمندانی که جایشان خالی است: علی تابش، امیرفضلی، بهمنیار، مرتضی احمدی، منوچهر نوذری، پرویز خطیبی، عزت الله مقبلی، احمد قدکچیان، حمید قنبری، عبدی، دکتر کوشان، حسین مدنی.
از میان جواب های رسیده 2 نفر جواب صحیح دادند: ساندرا یعقوبیان و س. سعیدیان.
که بعد از دریافت آدرس هایشان، برای هر کدام یک مجموعه موسیقی پست می کنیم.

1469-57

جواب مسابقه دوم(مجله شماره 1465) : علی پورتاش.
برندگان: تورج نفیسی (نیویورک) ، ژانت دیشو (سن خوزه)، ت. ثقفی (مریلند)، شهردخت شیرازی، اگنس غیایی (کالیفرنیا) هرکدام برنده یک مجموعه موسیقی شده اند که بعد از دریافت آدرس هایشان، پست می شود.