1470-56

موسسه اطلاعات 90 ساله شد

1470-57

این هفته موسسه اطلاعات در ایران 90 ساله شد، موسسه ای که با همت عباس مسعودی بنیان گذاشته شد و سرانجام نیز این مرد بزرگ هنگام انجام وظیفه مطبوعاتی خود، در اتاق کارش با زندگی وداع گفت.
موسسه اطلاعات قبل از انقلاب 11 نشریه به زبان های مختلف از جمله: فارسی، انگلیسی، فرانسه و عربی داشت. و همزمان با اولین سال انقلاب در ایران وابسته به بنیاد مستضعفان شد و محمود دعایی مدیریت آنرا بعهده گرفت و الحق هم در حفظ موسسه و حتی خیلی از نویسندگان و خبرنگاران همت کرد و با انتقال ساختمان جدیدی در میرداماد، ساختمان قدیمی بصورت موزه چاپ درآمد.

گردهمایی زنان ایرانی مقیم وست لیک

1470-59

هفته گذشته، انجمن زنان وست لیک به سرپرستی پریوش دانش نیا در بیستمین سالگرد گردهمایی خود، مراسمی هم بمناسبت تولد مرتضی قمصری برگزار کردند.

Hanna Weg
سناریست فیلم مهرماه های شیراز را بشناسیم

1470-58

هفته قبل درباره فیلم Septembers of Shiraz، نوشتیم، حیفمان آمد درباره سناریست فیلم HannaWeg ننویسیم که نقش مهمی در انتقال زبان فیلم دارد.
Hanna Weg سناریست فیلم Septembers of Shiraz است که بسیار هنرمندانه زبان کتاب نوشته دالیا سوفر را به زبان فیلم نامه منتقل کرده است و کارگردان فیلم Wayne Blair این زبان را با مهارت بسیار به تصویر کشیده است.
صحنه های داخلی فیلم، درلوکیشن های مختلف فیلمبرداری شده است، از جمله خانه خانواده امین که شباهت بسیاری به خانه های شمال، مشهد، تهران دارد.
صحنه های خارجی فیلم در استودیو بویونا Boyuna در سوفیا فیلم برداری شده است.

1470-60

1470-61

1470-62

1470-63