1638-21

1638-22

توجه خانواده ها به گفتگوهایی که با دکتر پرویز ثروت جو و راملا رستمی درباره ترک اعتیاد و سم زدایی نشان از حاد بودن مسئله اعتیاد درجامعه ایرانی است اینکه خیلی از خانواده ها گرفتار این بیماری خانمان برانداز هستند و به روایتی یکی از اعضای خانواده شان درگیر است و در معالجه و رهایی از آن درمانده اند.
این هفته در گفتگو با دکتر ثروت جو و راملا رستمو که بیشترین مسئولیت مرکز ترک اعتیاد و سم زدایی را در سیمی ولی لس آنجلس بعهده دارند به موارد مهمی اشاره داشتیم.
دکتر ثروت جو گفت همانطور که اشاره کردم من بدنبال یک تصادف و توصیه غلط یک پزشک آشنا، بدام داروهای مسکن افتادم ولی به راستی چه شد، که من از این دام رها شدم، باید به این نکات توجه داشته باشیم اصولا رهایی جسمی از اعتیاد شاید آسان باشد و در مراکز مختلف انجام شود ولی رهایی فکری و مغزی از اعتیاد آسان نیست ودرباره جزئیات آن من از خانم راملا می خواهم توضیح بدهند.
راملا رستمو که سابقه و تجربه طولانی در زمینه ترک اعتیاد دارد می گوید: اینروزها تبلیغات عجیب و غریب برای درمان دارویی آنهم از طریق پست سریع و تکیه برگیاهی بودن داروها ، صادرشده و تهیه شده از کوه های هیمالیا و هند و اندونزی، چین، در اصل دردسرساز و حتی سبب مرگ انسانها میشود، چون ترک اعتیاد نیاز به بستری شدن، تحت نظر پزشک متخصص بودن، سم زدایی در طی 3 تا 6 روز دارد، بعد تازه دوره روان درمانی آغاز میشود.
اینروزها در آستانه شروع مرکز باغ بهشت Paradise Cove در سیمی ولی، ما تازه متوجه شدیم که اعتیاد چه برسر جامعه ایرانی آورده است، تلفن های بسیاری از خانواده ها داریم، که بیشترین شان اسیر الکل هستند یعنی خطرناک ترین بیماری اعتیاد، حتی خانمی زنگ زده بود و می گفت آیا امکان دارد شما عضو الکلی خانواده ما را به آن مرکز انتقال بدهید؟ یعنی منظورش این بود که آن شخص حاضر نیست خود قدم پیش بگذارد. برایش توضیح دادیم، تا شخص خود نخواهد تا خود تصمیم نگیرد، درمان اثری ندارد.
در مرکز ما بعد از یک دوره چند روزه درمان دارویی، پزشکی، یک دوره 14 روزه روان درمانی آغاز میشود که گاه نیاز به روزی 6 ساعت وقت دارد چون مرحله حساس و مهمی است و بصورت انفرادی و گروهی انجام می گردد.

1638-23

دکتر ثروت جو می گوید در جامعه امریکایی که بسیار به درمان اهمیت میدهند و این بیماری را پنهان نمی کنند مراکز بزرگ و معروفی وجود دارد که بالاترین هزینه را طلب می کنند، شاید فقط سوپراستارها امکان بهره از این مراکز را دارند. جامعه ایرانی نیاز به چنین مرکزی داشت، تا هم در آن با پزشکان و پرستاران و کارکنان ایرانی روبرو باشد و هم گاه زبان مادری خود را بشنوند، البته یادتان باشد این مرکز همه اسرار بیماران و مراجعه کنندگان را حفظ می کند، نام و نشان و بیماری افراد به اطلاع کسی نمی رسد، حتی نام ها پنهان می ماند تا افراد با خیال راحت از امکانات بهره ببرند، در این مرکز گارد مخصوص شبها انجام وظیفه می کند، درها و گیت ها الکترونیکی است و با کد مخصوص باز میشود. خانواده ها حق ورود ندارند. دوربین های مخصوص بجز در اتاق خواب و حمام و توالت همه جا کار می کند. همه چیزتحت نظر است.
راملا رستمو اضافه می کند: اعتیاد به الکل که درجامعه ما زیاد است، به نظر ما خطرناکترین نوع اعتیاد است چون هم کاملا همه جا در دسترس است، هم از دیدگاه اجتماعی مردود شناخته نشده، شما به هر مهمانی، عروسی و جشن و حتی دیدارهای خانوادگی بروید، مشروب تعارف می کنند، سرو می کنند و برای خیلی ها نوعی تشخص است وهمین مسئله سبب شده الکل خانمان براندازترین بیماری اعتیاد باشد.

1638-24

1638-25

1638-26

1638-27

من خودم شخصا دوره های مختلف در این رشته را گذرانده ام. بیش از 6 سال در رشته های مختلف روانکاوی، روانشناسی و درمان اعتیاد تحصیل و تجربه اندوختم و 4 سال فقط در زمینه اعتیاد و سرگردانی روانی نوجوانان و جوانان فعالیت داشتم و برایم بالاترین تجربه بود و یکی از مهمترین موارد در این مرکز استفاده از سرم های مخصوص است چون هر شخص معتادی بعد از دو سه روز بدنش دچار بی آبی و خشکی پوست و کمبود ویتامین های مختلف می شود و ما با این سرم ها، آنها را نجات می دهیم و به زندگی باز می گردانیم که این مورد نیاز به دیدن دوره های مختلف و داشتن مجوزهای رسمی دارند که خوشبختانه ما آنها را در اختیار داریم.
دکتر ثروت جو می گوید: یکی از عوامل مهمی که به من کمک کرد تا به زندگی عادی برگردم و در ضمن با وجود سابقه 36 ساله در رشته جراحی پا، بکلی تغییر رشته بدهم و بدنبال تجربه های تازه در زمینه روانکاوی، روانشناسی و درمان اعتیاد بروم، همین خانم راملا رستمو بود، که یک فرشته نجات بود. من سپاس فراوان دارم و به او بعنوان یک فرشته نجات ایمان دارم. همکاری با او و کادر مجهز و با تجربه مرکز به من موقعیت تازه ای برای کمک به انسانها میدهد.
من شخصا در مورد خطر بزرگ داروهای مسکن، که یک اعتیاد بظاهر پنهان است. بسیار تجربه و حرف و سخن و توصیه دارم که در هفته آینده به آن می پردازم.
راملا رستمو می گوید خوشبختانه تلفن هایی که به ما میشود، نشان ازخانواده های مسئول دارد که دلسوزانه به فرزندان خود توجه پیدا کرده و با کشف اعتیاد در بعضی از آنها به فکر نجات شان برآمده اند.
تلفن های ما 24ساعته پیام می گیرد ولی ارتباط مستقیم از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر با

(805)864-9226

و آدرس ما در سیمی ولی است.

1248 Rocky Road., Simi Valley, Ca 93063