1575-26

نگاهی به فیلم کمدی و جذاب «اکسیدان»
«اکسیدان» بزودی در سینماهای لس آنجلس و سراسر امریکا اکران می شود

1575-27

1575-28

« اکسیدان » فيلم کمدی انتقادی است به كارگرداني و نويسندگي حامد محمدي و تهيه كنندگي منوچهر محمدي است. محصول سال ١٣٩۶
بازيگران: جواد عزتي، امير جعفري، شقايق دهقان، رضا بهبودي و ليندا كياني است.
خلاصه داستان: اصلان (جواد عزتی) مرد جوانی است که نامزد او به نام نگار (لیندا کیانی) پس از دزدیدن پولهای او بدون اجازه و غیرقانونی به خارج از کشور فرار می کند و حالا اصلان به دنبال یافتن راه حلی برای گرفتن ویزا است تا بتواند به سراغ نامزدش برود و او را بر گرداند. برای این کار اصلان با کمک آقا بهمن (امیر جعفری) شگردهای مختلفی را آزمایش می کنند ولی هیچ یک کار ساز نیست.
کارگردان – حامد محمدی : متولد سال 1358 در تهران و فارغ التحصیل رشته حقوق بین الملل از دانشگاه تهران می باشد. آغاز فعالیت محمدی در سینما با نگارش فیلمنامه «طلا و مس» در سال 1387 آغاز شد که واکنش های تحسین آمیزی مواجه شد. محمد در سال 1393 فیلم «فرشته ها با هم می آیند» را ساخت که اثری مشابه «طلا و مس» به شمار می رفت و چندان مورد استقبال قرار نگرفت. «اکسیدان» دومین فیلم بلند حامد محمدی می باشد.
تهیه کننده – منوچهر محمدی: برنده جایزه اتحادیه بین المللی تهیه کنندگان (فیاپ) در سال ۲۰۱۶ به خاطر یک عمر دست آورد هنری و تهیه کننده فیلمهایی چون مارمولک، از کرخه تا راین، ارتفاع پست و حوض نقاشی.

1575-29

درباره فیلم «اکسیدان»:
ساختن فیلمهای کمدی در سالهای اخیر رونق گسترده ای در سینمای ایران داشته است که دلیل آن هم فروش قابل توجه این آثار می باشد. با نگاهی کلی به جدول پرفروش ترین آثار تاریخ سینمای ایران می توانیم مشاهده کنیم که « گشت 2 » و «نهنگ عنبر 2» در صدر فروش ایستاده اند و طبیعی است که همین امر سبب ساختن آثاری می شود که با الگوبرداری از فیلمهای مذکور ساخته شده اند.
«اکسیدان» به کارگردانی حامد محمدی اما یک تفاوت آشکار با دیگر کمدی های این روزهای سینمای ایران دارد و آن دست گذاشتن بر روی موضوعی است که تا به امروز کمتر فیلمسازی در ژانر کمدی به سراغش رفته و آن مسئله اخذ ویزا با توسل به روش های عجیب و گاهاً آزار دهنده می باشد که بسیاری از مردم ایران از آن آگاه هستند و درباره آن شنیده اند. همین مسئله باعث شده تا داستان فیلم برای مخاطب ایرانی ملموس تر باشد.

1575-30

1575-31

تمایلات همجنسگرایانه و تبدیل شدن به یک کشیش مسیحی از جمله شوخی هایی است که معمولاً در سالهای اخیر خط قرمز سینمای ایران محسوب می شده اما حامد محمدی در «اکسیدان» برای اولین بار این خط قرمزها را شکسته و شوخی های تند و تیزتری را به نمایش گذاشته که البته از انسجام برخوردار نیستند و از حیث موقعیت سازی، در جایگاه ارزشمندی قرار نمی گیرند.
متاسفانه فیلمنامه حامد محمدی علی رغم پتانسیل های زیادی که برای تبدیل شدن به یک کمدی منسجم و پُر مغز داشته، شاید به دلیل سانسورهای زیادی که به فیلم اعمال شده کمی نا منسجم به چشم می خورد و ارتباط بین برخی سکانس ها را از دست می دهد ولی با تمام اینها در انتها تماشاگر را راضی از سالن بیرون می فرستد.
«اکسیدان» اما توانسته از بازیگرانش بازی های خوبی بگیرد. جواد عزتی برای بازی در نقش اصلان انتخاب مناسبی بوده و به خوبی توانسته وجه درام و کمدی شخصیت را در کنار یکدیگر به تصویر بکشد. امیر جعفری هم که بیشتر دیالوگ های کمدی متعلق به او بوده به خوبی توانسته از پس اجرای آنها برآید و می توان به لیندا کیانی هم برای حضور در فیلم نمره قبولی دارد.
اکسیدان به زودی در ماه سپتامبر توسط «دریچه سینما» در آمریکا اکران می شود. برای اطلاعات از تاریخ پخش به وب سایت دریچه سینما مراجعه کنید.

www.darichehcinema.com

منبع :‌ برگرفته از سایت مووی مگ

1575-32