1367-19

برنامه های تولید رادیو ایران قبل از انقلاب که با همت و تنظیم احمد آزاد خواننده سرشناس در رادیوجوانان به گوش ایرانیان در سراسر جهان میرسد، هر روز علاقمندان بیشتری می یابد و اینکه خاطره های زیبای گذشته را زنده می کند و در ضمن یاد هنرمندان ارزنده و  فراموش نشدنی را نیز به خاطره ها میآورد.
این هفته در رادیو جوانان علاوه بر تکرار برنامه های هفته های قبل چون سرگذشت رادیو ایران در قسمت های مختلف شاهد دو برنامه دیگر از گلچین هفته رادیو خواهد بودکه در روزها و شبهای مختلف پخش می شود.

گلچین هفته : قسمت اول- جمعه 23 اگوست 10تا 12 صبح و 11 تا 12 شب

1-مرضیه، آهنگ وقتی چشمات پرخوابه – شعر هما میرافشار
آهنگ «بوی جوی مولیان»، شعر رودکی- نقل داستان شعر رودکی- آهنگ با صدای بنان و مرضیه
مصاحبه با بنان- خاطره ای از زبان بنان- آهنگ گل ریزان – صحبت از استاد نی داود و نقش او درکار بنان.
2-آهنگ مرغ سحر با صدای نادر گلچین، اجرا گوشه ی ریز و راک  با استاد تجویدی، جواد معروفی و جهانگیر ملک، ساخته استاد تجویدی.
آهنگی از ساخته های تجویدی بنام «بسوزان» با صدای سیمین غانم شعر عبدالله الفت و رنگ ناز، ساخته استاد علینقی وزیری، تنظیم برای ارکستر فریدون شهبازیان .

گلچین هفته قسمت دوم- 10 تا 11 صبح و 8 تا 9 شب روز دوشنبه 26 اگوست

آهنگ «بت چین» با صدای شجریان ساخته شیدا با ارکستر محمدرضا لطفی گروه فرامرز پایور. ترانه «چشم نرگس» با صدای شجریان و ارکستر پاپ  رادیو. «عشق تازه» با صدای گیتی و تنظیم اندرانیک . آهنگ «گریز» با ارکستر فریدون شهبازیان، خواننده نادر گلچین با ارکستر رادیو تلویزیون، تنظیم جواد معروفی -آهنگ «پشیمانم» خواننده حمیرا، شعرهما میرافشار-  «غزل زورخانه ای» با صدای مرشد مرادی –«ترانه تا کی بمانم» و یک آهنگ دیگر با صدای سیما بینا. تنظیم فرهاد فخرالدینی.

1367-18