1487-14

قابل توجه یکی دو تن از دوستان  هنرمند و دست اندرکار کنسرت

1487-16

هفته قبل بعد از 30 سال نوازش و تعریف و تمجید از هنرمندان ایرانی، که بسیاری از آنها بحق بود و واقعا لیاقت تعریف و تمجید را دارند، بعد از 30 سال که چشم بروی خیلی از خطاها، رسوایی ها، زندگی های پشت پرده معدودی، که بهتر است نام آنها را هنرمند نگذاریم، بعد از 30 سال چشم پوشی از انتقاد و رو کردن کم وکسری ها، اشتباهات هنری چه در لس آنجلس، چه در لاس وگاس بعضی از هنرمندان، وقتی تصمیم گرفتیم بنا به پیشنهاد خوانندگان آگاه مجله جوانان به شهادت نامه ها، ایمیل ها و فکس ها، کمی هم انتقاد بکنیم و حداقل بعضی ها را بخود آوریم، ناگهان سیل تهدیدها شروع شد، چقدرغم انگیز و تاسف انگیز است، که بعضی ها، بعضی از دوستداران شان را تشویق می کنند بجای پذیرش انتقاد اصولی مثل چاله میدانی ها، قمه کش های دوران قاجاریه، تهدید به حمله و حتی به رگبار بستن مجله جوانان کنند.
ما بعضی از پیام های فیس بوکی بسیار زشت و تهدیدآمیز و ترسناک را ضبط و ثبت کردیم و بعد پاک کردیم تا حداقل مردم آگاه و هنرمندان راستین دچار شوک نشوند ولی این مدارک را برای ارائه به مراجع قانونی آماده کرده ایم.
آقایی پیام داده که ما جونمون را در راه معین فدا می کنیم پس زود عذرخواهی کنید تا کار به جای باریکی کشیده نشود! خودتان معنای این تهدید را می فهمید! یا آقایی که به خوانندگان پیشگام دیگر توهین می کند تا خواننده مورد علاقه خود را بالا ببرد! یا آقایی با رکیک ترین فحش ها بعنوان دوستدار معین، تهدید کرده که همه آنها که نقد بروی کنسرت نوشته اند را پاره پاره می کند! اگر بعضی از این دوستداران یکبار دیگر مطلب را بخوانند متوجه میشوند که چگونه خوبی ها، امتیازات و مشخصه های هنری معین را نوشته ایم و اینکه چنین خواننده ای با دهها آلبوم پرفروش و صدها آهنگ محبوب، چرا سالن کنسرت اش نیمه باشد. بله نوشته ایم که باید ایرادها را برطرف کرد، باید کم وکسری ها را جبران کرد، هیچگاه در مورد صدای معین و توانایی های هنری او حرفی زده نشده است. در این میان آماده ایم تا مدارک رسمی سالن کنسرت را در مورد تعداد بلیط ها و تعداد حاضرین در سالن مایکروسافت در مجله جوانان چاپ کنیم، نه اینکه فقط شعار بدهند و تهدید کنند.
دوستان خبر ندارند که بعد از 11 سپتامبر هرگونه تهدیدی علیه فرد و موسسه، رسانه ها، شخصیت های اجتماعی و سیاسی یک عمل تروریستی به حساب می آید وقتی آقایی خط و نشان می کشد که ما جان فدا می کنیم و بعد تهدید می کند تا به جای باریک نکشیده، عذرخواهی کنید، باید بداند که این تهدید چه مفهومی دارد خصوصا که بعضی ها مدعی شده اند، ما تیم و گروه فدایی معین هستیم یا پشتیبان احمد مسعود هستیم، به آنها گفته ایم که ما در میدان هستیم درواقع با این حرفها، دو چهره با سابقه هنر را هم به دردسر می اندازند، آنها را هم وارد معرکه خود می کنند.

1487-13

در این میان ما از خیلی از دوستان رسانه ای که می خواستند به حمایت ما اقدام کنند خواستیم سکوت کنند. از صدها نفری که با ایمیل ها و پیام های بسیار بروی سوشیال میدیا قصد داشتند درباره سوابق مجله جوانان درباره اینکه باید انتقادها را ادامه بدهید و از این تهدیدها نترسید، خواستیم عجالتا وارد این میدان نشوند تا ما بتوانیم دشمنی ها، غرض ورزیها، کینه توزیها، در پشت نام های گمنام در آن سوی مرزها را در حد ممکن شناسایی کنیم با وجود اطلاع از ماهیت خیلی از آنها و ارتباطات پشت پرده شان با تحریک عاملین، باز هم باید ریشه ها را بیابیم. کارنامه مجله جوانان در مدت 30 سال گذشته نشان داده که چگونه پشت هنرمندان راستین ایستاده، دهها و شاید صدها بار در همین شهر و در نقاط مختلف دنیا، کنسرت هایی برگزار شده که ما بدون دریافت هیچ پولی، حمایت شان کردیم، حتی کنسرت هائی برگزار شده که ما آگهی هایشان را نداشتیم، باز هم از آنها نوشتیم، کنسرت ها و برنامه هایی از داریوش، از ابی، از گوگوش، از امید، از بیژن مرتضوی، از شهرام شب پره، از استاد شهرام ناظری، از استاد شجریان، از شهره، از بتی، که همه مدارک شان موجود است. در نهایت اینکه در تمام این سالها تنها رسانه ای که بدون توجه به اینکه آیا پولی نصیب اش میشود یا نه، پشت هنرمندان ایستاده، در همین جمع حداقل 10هنرمند معروف را می توانیم معرفی کنیم که در شرایطی بدون دریافت هیچ پولی عکس شان را روی جلد چاپ کردیم، با آنها مصاحبه کردیم، اون گروه بی خبر که به تحریک روسای خود شعار میدهند، بهتر است کارنامه مجله جوانان را مرور کنند و خجالت بکشند.
در هفته های آینده بعضی از پیام های زشت و بی ادبانه بعضی از این آدم های پشت دیوار قایم شده را چاپ می کنیم تا بعضی ها بدانند چه طرفدارانی دارند.
در نهایت در انتظاریم تا مدارک مستند مبنی بر تعداد مردم حاضر در سالن کنسرت و تعداد بلیط های فروش رفته را دریافت کرده و در مجله جوانان چاپ کنیم و اگر براستی حق با آنها بود، به جبران آن اقدام کنیم.