1506-61

در ارتباط با شیرینی زبان فارسی بسیار شنیده ایم و هرچه از آن سخن رود کم است چنانچه حافظ میفرماید:
شکرشکن شوند همه طوطیان هند / زین قند پارسی که به بنگاله می‌رود
بی شک زبان پارسی برای ما ایرانیان چون قند شیرین است و شعر و نثر پارسی آرام بخش روانمان. از اهمیت و جایگاه فارسی در ادبیات جهان نیز همین بس که گوته معتقد است ادبیات فارسی، یکی از چهار ارکان ادبیات بشر است.
اما ادبیات فارسی برای ما ایرانیان از جایگاه دیگری نیز دارای اهمیت بسیار است. سرزمین ایران در طول تاریخ بارها مورد تهاجم بیگانگان قرار گرفته و با این وجود، این سرزمین همچنان ستون های فرهنگی خود را حفظ کرده و ماهیت خود را از دست نداده است. چه فرهنگ های بسیاری که در نتیجه هجوم بیگانگان از بین نرفته و مغلوب فرهنگ بیگانه نشده اند. بی شک زبان فارسی در پاسداری از فرهنگ ایران و انتقال آن از نسل به نسل نقش بسزایی داشته تا جایی که فردوسی میگوید با نوشتن شاهنامه به زبان فارسی، فرهنگ ایرانی را زنده نگه داشته:
بسی رنج بردم در این سال سی / عجم زنده کردم بدین پارسی
امید است که در جهت حفظ و نگهداری فرهنگ ایران زمین، فرصت یادگیری زبان فارسی برای همه ی ایرانیان در سراسر دنیا همواره فراهم باشد، به ویژه کودکان ایرانی که سرمایه های آینده ی این فرهنگ هستند. جذب کودکان به آموزش و یادگیری زبان سرزمین مادری وظیفه ای است که گاهی دشوار مینماید. تکنولوژی های آموزشی در رقابت با بازی های دیجیتال میتوانند ما را در جذب کودکان یاری دهند.
در این راستا، مجموعه توکا، با استفاده از تکنولوژی های نوین روز، تلاش در ارائه محصولی نموده است تا هرچه بیشتر کودکان را به یادگیری زبان و لغات فارسی علاقه مند نماید. مجموعه ای متشکل از چهار جلد لغت‌نامه که توسط قلم جادویی توکا به دو زبان فارسی و انگلیسی خوانده می‌شود. کودکان میتوانند با استفاده از این مجموعه، با حداقل کمک والدین و آموزگار، به یادگیری و تمرین 1000 لغت فارسی و بیش از صدها جمله در قالب بازی ها و تصاویر بپردازند. کافی است تصویر و یا واژه موردنظر را با قلم توکا انتخاب کنید تا بلافاصله تلفظ صحیح لغت را به زبان انگلیسی و فارسی بشنوید. همچنین مکالمه شخصیت‌های کتاب با یکدیگر، علاوه بر افزایش جذابیت کتاب، توجه کودکان را به جملات فارسی جذب می‌کند. بخش بازی‌ها که برای هر مبحث به‌طور جداگانه طراحی‌شده، با مطرح کردن پرسش‌های شفاهی با صدایی دوستانه و در قالب بازی، کودکان را دعوت می‌کند جواب صحیح را با قلم انتخاب کنند و به‌این‌ترتیب پروسه‌ی یادگیری تکمیل می‌شود.
مجموعه توکا همچنین در صدد است با همکاری تنی چند از مولفان برجسته حوزه ی کودک در داخل ایران، سری کتاب های خود آموز الفبای فارسی را به مجموعه ی خود اضافه کند که به یاری خدا به زودی به بازار معرفی خواهد شد. امید است این محصول جدید نیز، گام خوبی باشد در فراهم نمودن بستری مناسب برای آموزش زبان فارسی به کودکان ایرانی در سراسر دنیا.
برخی قابلیت های جانبی قلم توکا به قرار زیر هستند:
1. قابلیت پخشMP3
2. حافظه داخلی 4GB
3. پشتیبانی از حافظه جانبی تا 16GB
4. قابلیت ضبط و ذخیره صدا (Recorder)
5. قابلیت نصب هدفون
6. قابلیت اتصال به کامپیوتر
7. قابلیت به روز رسانی برای کتاب های جدید

1506-62