انتقاد تند همسر ناصر حجازی از میثاقی: از او منزجر شده‌ام!

1667-37

خبرورزشی نوشت: هشتمین سالگرد اسطوره مردمی فوتبال ایران برگزار شد. به همین بهانه خانم بهناز شفیعی، همسر ناصر حجازی گفت: ۲ بار داشتم شبکه سوم را نگاه می‌کردم که این آقای میثاقی مجری بود و در ۲ برنامه مجزا درباره دروازه‌بان‌های بزرگ تاریخ ایران صحبت می‌کرد و حدود ۱۵ اسم به زبان آورد جز اسم ناصر حجازی! یک مرتبه هم درباره درگذشتگان فوتبال ایران صحبت کرد و اسم همه را آورد جز ناصر! می‌دانم مدیران شبکه ۳ دوست ندارند اسم حجازی در این شبکه برده شود، اما حالا قدردان عادل فردوسی‌پور هستم که در هر فرصتی یاد حجازی را گرامی می‌داشت. حقیقتاً به قدری از میثاقی منزجر شده‌ام که اصلاً دیگر شبکه سوم را نگاه نمی‌کنم.
همسر ناصر حجازی در ادامه گفت: ۲۰ سال فردوسی‌پور برای تلویزیون زحمت کشید، پرمخاطب‌ترین، مفیدترین و سالم‌ترین برنامه را ساخت و اداره کرد و جواب تمام این دلسوزی‌ها یک تصمیم بد بود. ناصر دوشنبه به رحمت خدا رفت و این روز همیشه برایم دلگیر بود و دلم به دوشنبه شب و برنامه ۹۰ خوش بود که آن را هم از من و میلیون‌ها هموطن گرفتند تا کلاً دوشنبه‌ها غم دنیا مرا بگیرد. متأسفانه در مملکت ما نه تنها قدر سرمایه‌ها را نمی‌دانند، بلکه آنها را می‌سوزانند.
مراسم هشتمین سالگرد درگذشت مرحوم حجازی با حضور مسئولان استقلال و جمعی از هواداران فوتبال در قطعه نام آوران بهشت زهرا برگزار شد.در این مراسم، امیرحسین فتحی مدیرعامل، اصغر حاجیلو، فرهاد مجیدی، علی کریمی (بازیکن پیشین پرسپولیس)، خداداد عزیزی، حسین فرکی، بیژن طاهری، اشکان نامداری، بهزاد غلامپور و جمع دیگری از پیشکسوتان حضور داشتند. نکته قابل توجه عدم حضور فرهاد مجیدی و دیگر بازیکنان استقلال بود و تنها پژمان منتظری و مهدی رحمتی در این مراسم حضور داشتند.
تعدادی از هواداران پرسپولیس با پرچم‌های قرمز در مراسم شرکت کرده بودند. ازدحام جمعیت به حدی بود که عبور و مرور افراد به سختی انجام می‌شد. هواداران استقلال و پرسپولیس با حضور علی کریمی بر مزار حجازی، شعار «حجازی – کریمی، اسطوره‌های ملی» سر دادند.
شماری از هواداران در حال گرفتن عکس سلفی با مهدی رحمتی بودند که دروازه‌‌بان استقلال ناراحت شد و گفت که مزار جای گرفتن عکس سلفی نیست. نکته عجیب مراسم، درگیری لفظی هواداران دو تیم بود. هواداران استقلال کنایه زدند که وزارت ورزش هوای پرسپولیس را دارد و با حضور وزیر پرسپولیسی سه مرتبه قهرمان لیگ شده است. هواداران پرسپولیس هم پاسخ دادند که پرسپولیس با تدبیر خودش به اینجا رسیده است.

باز هم کتک کاری در فوتبال بانوان:
این‌بار پای مردان هم به درگیری باز شد!

1667-34

کتک کاری در لیگ فوتبال بانوان باز هم بازیکنی را راهی بیمارستان کرد اما این بار مسئولان حراست ورزشگاه هم با بازیکنان درگیر شدند.
به گزارش ایسنا، هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال بانوان برگزار شد و در حالیکه به نظر می‌رسید دختران فوتبالیست هفته آرامی را پشت سر گذاشتند اما با گذشت چند روز از مسابقات و منتشر شدن فیلم‌هایی از رقابت‌های لیگ مشخص شد حواشی همچنان بر لیگ بانوان سایه انداخته است.
ماجرا از این قرار است که در بازی دو تیم خلیج فارس شیراز و پالایش گاز ایلام که با نتیجه یک بر صفر به سود نماینده شیراز به پایان رسید بین اعضای تیم‌ها و بازیکنان پالایش و حراست ورزشگاه محل برگزاری بازی، درگیری فیزیکی شکل گرفته است.
حتی به گفته فاطمه حیاتی، سرمربی تیم ایلام، یکی از مردان حراست با مشت به شکم بازیکن این تیم می‌زند و این بازیکن راهی بیمارستان می‌شود. برای روشن شدن بیشتر این موضوع “حیاتی” سرمربی تیم ایلام در گفتگویی با ایسنا گفت: “در جریان بازی اعتراضاتی را به داوری داشتیم چون داوری تا حدودی ضعیف بود، اما بعد از اینکه بازی تمام شد، هنوز در زمین چمن بودیم که صدای داد و فریاد آمد و گفتند که در رختکن دعوا شده است. وقتی به رختکن رفتیم، دیدیم یکی از مسئولان حراست ورزشگاه به شکل بدی با بازیکنان من رفتار کرده است و با مشت به شکم “سارینا فرج اللهی” بازیکن شماره ۲۶ تیمم زده است. او افزود: به خاطر این اتفاق تا چهار صبح بیمارستان بودیم و از سارینا عکس و سونوگرافی گرفتیم. آن گونه که سارینا به من گفت، وقتی می‌خواست داخل رختکن شود نمی دانم به چه شکلی در را باز کرده که مسئول حراست بدش آمده. اما هر اتفاقی افتاده باشد و به هر شکلی باز کرده باشد آیا آن رفتار درست بود؟ حیاتی ادامه داد: وقتی رفتم تا میانجیگری کنم مرا هم هول دادند که اگر خودم را کنترل نکرده بودم با سر به دیوار می‌خورد. یکی از اعضای کادر فنی حریف هم که مرد بود آمد و او هم وارد دعوا شد. حتی مسئول حراست گوشی کمک مربی مرا گرفت. نمی گویم مقصر تمام این اتفاقات بازیکنان حریف بودند اما بازیکنان مرا زدند. بازی بعدی ما با تیم سیرجان است اما چند نفر از بازیکنانم به خاطر اتفاقات آن شب درد دارند”.
حیاتی می‌گوید تمام اسناد و مدارک اتفاقات پنج شنبه شب را به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تحویل داده تا تصمیم لازم در این مورد گرفته شود.
پیش از این در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان و در دیدار تیم‌های ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان درگیری‌های به وجود آمده بود که در این درگیریها یکی از بازیکنان ذوب آهن راهی بیمارستان شد.

اتفاقی عجیب در کشتی آزاد:
تی‌شرت ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

1667-35

در جریان رقابتهای بین‌المللی کشتی آزاد جام ساساری که از جمله رویدادهای مؤثر در رنکینگ کشتی‌گیران جهت حضور در رقابت‌های جهانی بوده و به همین دلیل، کسب مدال در آ ن از اهمیت بالایی برخوردار است، اتفاقی عجیب رخ داد که باعث شد مدال طلای این وزن از محمدباقر یخکشی گرفته شود.
به گزارش مهر، فدراسیون کشتی درباره این اتفاق نوشت: محمدباقر یخکشی نماینده مازنی کشتی ایران در مسابقات جام ساساری ایتالیا، پس از عبور از سد حریفان خود از کشورهای الجزایر، آمریکا و بلاروس و با یک شکست مقابل نماینده هند به دیدار فینال رسید و در نهایت برابر رسول کالیف از قزاقستان با نتیجه ٧ بر ٢ به برتری رسید و به عنوان قهرمانی دست یافت.
در همین رابطه در جریان مراسم اهدای جوایز این وزن، مسئولین مسابقات جام ساساری به دلیل حضور یخکشی با تیشرت ورزشی روی سکو، وی را دیسکالیفه و از اهدای مدال او ممانعت کردند.
این در حالی است که در مسابقات جهانی و المپیک قید حضور ورزشکاران با گرمکن ورزشی در قوانین اتحادیه جهانی کشتی دیده شده است اما حتی در مسابقات قهرمانی آسیا که اخیراً در چین هم برگزار شد قانون مذکور رعایت نشد. در همین رابطه فدراسیون کشتی ضمن احترام به قوانین اتحادیه جهانی کشتی، مراتب اعتراض خود را به اتحادیه جهانی کشتی منعکس خواهد کرد. همچنین ضمن بررسی موضوع با عوامل این بی انضباطی برخورد خواهد شد. گفتنی است با دیسکالیفه شدن یخکشی مدال طلا به کالیف از کشور قزاقستان رسید.
‌این در حالی است که قریب به یک ماه پیش در مسابقات قهرمانی آسیا در شهر شیء آن چین، قهرمانان اوزان مختلف به فراخور لباس فرم تیم‌های ملی خود اغلب با تی شرت روی سکو رفتند و حتی رضا یزدانی و نفر دوم با تی شرت به روی سکو رفتند و مراسم اهدای جوایز نیز برگزار شد.
در پایان‌ رقابت‌های کشتی آزاد جام ساساری ایتالیا که جز سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی نیز محسوب می‌شود، محمدباقر یخکشی در وزن ۶۱ کیلوگرم، احمد بذری در وزن ۸۶ کیلوگرم، علیرضا کریمی در وزن ۹۲ کیلوگرم و حامد طالبی زرین کمر در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا، عباس فروتن در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره و نادر حاج آقا نیا در وزن ۵۷ کیلوگرم، یونس امامی در وزن ۷۰ کیلوگرم و ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.‌ در رده بندی تیمی نیز تیم قزاقستان با ۱۶۲ امتیاز اول شد، روسیه با ۱۴۷ امتیاز عنوان دوم را از آن خود کرد و تیم ایران نیز با ۱۱۱ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.

ستاره آرسنال به دلایل امنیتی فینال لیگ اروپا را از دست داد

1667-36

باشگاه آرسنال به شکل رسمی تایید کرد هنریک مخیتاریان، بازیکن ارمنستانی این تیم برای حضور در فینال لیگ اروپا به باکو سفر نخواهد کرد.
به گزارش خبرآنلاین، به دلایل قوانین امنیتی کشور آذربایجان، شهروندان ارمنی یا حتی کسانی که اصالت ارمنی دارند، نمی‌توانند به این کشور سفر کنند. بنابراین هنریک مخیتاریان، بازیکن ارمنی باشگاه آرسنال نمی‌تواند در فینال لیگ اروپا حضور داشته باشد. این مسابقه در باکو برگزار خواهد شد. در بخشی از بیانیه باشگاه آرسنال برای غیبت ستاره خود آمده است: «ما به صورت جامع به جستجوی تمام راه‌ها برای حضور هنریک مخیتاریان در فینال لیگ اروپا پرداختیم اما پس از صحبت با میکی و خانواده‌اش، تصمیم گرفتیم که او در سفر به باکو حضور نداشته باشد. برای او بسیار ناراحت هستیم، او فینال بزرگ اروپایی را به دلایل غیرورزشی از دست داده است. چنین چیزی در دوران فوتبال یک فوتبالیست به ندرت پیش می‌آید.»

ژاوی: از راه ندادن زنان ایرانی به ورزشگاه ناراحتم

1667-38

به گزارش خبرآنلاین، ژاوی هرناندز پس از سال‌ها حضور در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا به حاشیه خلیح فارس سفر کرد تا فوتبال را در قطر هم تجربه کند. ستاره فراموش نشدنی نیوکمپ حالا خودش را بازنشسته اعلام کرده اما این به معنای خداحافظی او با فوتبال نیست. ژاوی تصمیم گرفته تا با هدایت السد، سرمربی‌گری را بدون وظیفه‌ای دشوار آغاز کند. در ادامه بخشی از گفتگوی اسطوره بارسلونا با EFE را می‌خوانید.
ژاوی در دیدار مقابل پرسپولیس، آخرین مسابقه حرفه‌ای‌ خود را تجربه کرد: «روز بزرگی برای من بود. از آخرین تجربه 90دقیقه‌ای عمرم لذت برده‌ام. در حال حاضر فقط به هدایت السد فکر می‌کنم.»
ژاوی از اتمسفر باورنکردنی فوتبال در ایران تعجب کرده بود: « اما چیزی که من را ناراحت کرد، منع ورود زنان به ورزشگاه‌های ایران است.امیدوارم این شرایط تغییر پیدا کند.آن‌ها نباید تفاوتی میان زنان و مردان داشته باشند.
اسطوره باشگاه بارسلونا به اهدافش در دنیای سرمربی‌گری هم اشاره کرد: «هدف نهایی‌ام این است که روزی سرمربی بارسلونا شوم اما قبل از آن باید چیزهای زیادی یاد بگیرم و تجربه کسب کنم تا بتوانم به این موضوع فکر کنم. ایده‌های زیادی دارم که می‌خواهم به بازیکنان آینده خود منتقل کنم. بازی فوتبال را می توان به شیوه های متفاوتی انجام داد اما همیشه طرفدار سبک و رویکرد بارسلونا بوده ام. شیوه ای که در آن بازی را کنترل می کنید و مالکیت توپ را به دست می آورید؛ این سبکی است که در آن بزرگ شدم. وقتی مربی شوم به همین سبک کار خواهم کرد.در دوران کودکی وقتی تازه در آغاز راه بودم، فکر نمی کردم که چنین دوران حرفه ای موفقیت آمیزی در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا در انتظارم باشد. در بهترین زمان ممکن پس از قهرمانی در کوپا دل ری، لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا، بارسلونا را ترک کردم. حالا زمان آن رسیده که کفش هایم را آویزان کنم. دوران حرفه‌ای و طولانی داشتم و حالا به فکر آینده هستم.»
او در پایان به سرمربی‌های سابقش اشاره کرد: «خوش شانس بودم که در دوران بازی با مربیان بزرگی چون آراگونس، گواردیولا، انریکه و فن خال کار کردم. گواردیولا و آراگونس بیش از بقیه روی فوتبال من تاثیرگذار بودند. برای من گواردیولا بهترین مربی جهان است. حالا هم عجله‌ای برای پیشرفت ندارم. من با یک اتومبیل قدرتمند فراری شروع نمی‌کنم، همه چیز با یک ماشین کوچک آغاز می‌شود.»

پیام مسعود شجاعی به دوستانش که از فوتبال خداحافظی کردند

1667-39

مسعود شجاعی که با پایان فصل از هواداران تراکتورسازی خداحافظی کرد و دیگر در این تیم بازی نخواهد کرد، در صفحه اینستاگرام خودش برای هم بازیهای سابقش در تیم ملی که از دنیای فوتبال خداحافظی کردند پیامی منتشر کرد.