1684-24

1684-20

سعید وکیلی آنتولوژیست و آینده نگر مطرح و مشهور بین المللی در مراسم یادبود فاجعه دردناک یازدهم سپتامبر 2009 که در محوطه دانشگاه پیرداین در مالیبوی کالیفرنیا باحضور مردم و رسانه های بین المللی انجام شد طی مصاحبه هائی با افراد مختلف و شبکه های خبری به موضوعاتی اشاره کرد که بسیار قابل توجه و اثرگذار بود که ما در این شماره مجله جوانان به قسمت هایی از آن سخنان و جواب پرسش های بعضی از خبرنگاران را جهت اطلاع شما خوانندگان محترم اشاره خواهیم کرد.

***

سئوال خبرنگار کانال 5
• آقای وکیلی شما تا به امروز بیشتر آینده نگری ها و پیشگوئی هایتان در هر موردی و درجای جای مختلف جهان به واقعیت رسیده و ما دنبال کرده ایم و با اعتماد به اینکه شما هدیه (Gift) عجیبی از طبیعت یا از سوی نیروی ماورائی دیگری دارید. آیا می توانید بگوئید که آینده کشوری که شما از آنجا هستید ایران یا جمهوری اسلامی ایران با این همه آشوب هائی که درمنطقه خاورمیانه و قسمت هایی از جهان وحتی در خود کشورتان: نادیده گرفتن حق و حقوق مردم- زندانی کردن ها- اعدام ها – نقض حقوق بشر – بیکاری – اعتیاد- پول و پاسپورت کم ارزش- اختلاس های فرزندان و وابستگان سران رژیم – زندانی شدن کارگران و خبرنگاران و بیشمار مسائل دیگر آینده این رژیم را شما چطور می بینید؟
جواب: در سال 1357 در مملکت و سرزمین خوب و مقدس من وضعیتی به وجود آمد که نام انقلاب را با خود یدک می کشد در زمان و در تاریخ و روحانی بزرگی که در آن زمان ها همه را مات و مبهوت شخصیت ویژه خود کرده بود و نشانش و سندش عکسها و فیلم های آن زمان می باشد که از هر نوع تیپ و عقیده و مرام و مسلکی را می توانستی میان جمعیت عظیمی که مثل سیل در خیابان های پایتخت روان بودند مشاهده کنید .
حتی روی درختان خیابانهای مسیر عبور او در زمان ورودش پُر بود از جوانها، دختر و پسرهای پرشور ایرانی. وی پایش را بعد از مدت ها دوری از وطن به ایران زمین گذاشت و سوار براسبی در آن زمان پر از انرژی و قدرت و شکوه و جلال بود و به هر سویی که میرفت جمعیتی عظیم به سویش روان می شد. سخنانش ساده بود و از جنس مردم چه خاص و چه عوام. تسلط داشت در گفتار و چیره بود بر کلمات و حرف هایش به دل می نشست.
طبقه دیندار و مذهبی وجامعه کم سواد و عوام عاشقانه در حد امام و رهبری روحانی در حد عشق و پرستش در راه او قدم به قدم می رفتند. سند این مهم هم درجنگ با عراق کاملا مشاهده می توانید کنید. رزمندگانی که برای دفاع از مملکتمان درجبهه ها بودند با شنیدن نام خمینی داوطلبانه و با عشق به روی مین های دشمن می رفتند و شهید می شدند خلاصه کنم جوابم را.

1684-21

او درختی را کاشت با عقیده و تکیه به اسلام. اسلامی که او از بدو ورودش گفت و تا لحظه مرگش هم درحال نماز و نیایش و متصل به آن بود. حال ما درباورهایمان اینک در این زمان ها چه می پنداریم: اگر به روح مان و حقیقت و گذشت زمان منصفانه بنگریم قضاوت ما در مورد او پررنگ می شود هرچه را که گفت در مورد اسلام بود نه چیز دیگر و ما ملت ایران هم در آن زمانها از روحانیون جز دعا و نماز و تبلیغ دین و مذهب چیزی ندیده ونمی دانستیم. طبقه ساده زیست و مورد احترام جامعه بودند حتی مردم از نظر غذا و پول وغیره به آنها کمک میکردند.
اما با رفتن او درست مثل اینکه بادکنک فروشی انواع بادکنک کوچک و بزرگ با رنگهای مختلف را با خود دارد و سرنخ های همه بادکنک ها در دست اوست و او قدرت یکی شدن همه رنگ ها و کوچک و بزرگ ها را در دستش دارد روحش از بدنش جدا میشود و می میرد و تمام سرنخ ها از دستش رها می شود و رنگ ها در هم و کوچک و بزرگ ها قاطی شده و هرکسی هم که دور بر بادکنک فروش باشد و نزدیکتر می پرد و نخ های چند تا از آنها را می گیرد و عاقبت کار سر نخ بادکنک ها که در دست یکنفر بود به دست عده ای پاک و ناپاک می افتد.
که اکنون داریم ملاحظه می کنیم که با آن درخت عظیم و پاک آن زمان چه کرده اند جانش را کم کم گرفتند و علف های هرز و میکروب های گوناگون سرتاسر وجودش را گرفته اند و جز چند شاخه لرزان که هنوز چند میوه تقریبا پاک دارد چیز دیگری باقی نمانده یکی از آن میوه ها همین رهبریست که عده ای از او بیزار هستند و عده ای عاشق او من احساس خودم را می گویم و راه حقیقت را می پویم دلشکسته و زخم خورده آن مملکت هستم اما نه دشمن مملکتم و آواره جهان اما در راه معنا و معرفت و عشق خدا را شکر و الحمدالله.
در جواب شما چند نظر هم دارم که کاملا شخصی و دید و حس موجودی چون من میباشد.
ایران اگر در این زمان ها در همین دوران رهبر کنونی آقای خامنه ای کشور مقدس و جایگاه بزرگانی چون حضرت علی (ع) رئیس مذهب شیعه و بزرگمردی که عشق او در تارو پود میلیاردی بشری است را به هر صورت و باز می گویم بهر صورت دوستی، مذاکره، دادوستد، و . و . و جزء خاک ایران کند که در طول تاریخ بارها اتفاق افتاده این طورمسائل. هم به نفع مردم عراق هم مردم ایران وهم بعد از مدت زمانی مورد علاقه گروه نامرئی آن کسانی که برای جهان تصمیم گیری می کنند خواهد شد. ایران مدرن و ایران دینی و مذهبی علما و روحانیون هم به آرزویشان می رسند و چون شهر مقدس مشهد و قم و جاهای زیارتی دیگر به آنجا خواهند رفت و ملت آزادی بیشتری پیدا خواهد کرد. عیسی به دین خود و موسی به دین خود (سخت است اما با قانون احتمالات شدنی) امیدوارم براین موضوع.
در مورد قانون هم. به نظرم یک رفراندوم خودی با خودی نه جنگ ملت با ملت برای ترمیم امور لازم است.
وسندی دارم از حرف آقای دکترصادق طباطبایی که با هم درسالهای قبل در استخر فرمانیه درحال شنا و سونا بودیم و سئوال کردم که آیا امام گفته بودند و در کلامی از ایشان آیا هست که اگر روزی ملت جمهوری اسلامی را نخواستند می توانند آنرا تغییر دهند؟ قسم خوردند که بله من خودم شاهد بودم خوب. ما که هم حضرت رسول (ص) و هم حضرت امیرالمومنین علی (ع) و … قبول داریم اینک کشور را می توانیم از جمهوری اسلامی به جمهوری …. تغییر دهیم تا ملت هم نفسی بکشند و دشمنی ها هم بین خواهران و برادران وغیره کم کم کمرنگ شود.

1684-22

حجاب هم باید اختیاری شود. مگر مادرهای ما که درسالهای قبل از انقلاب به مناسبت های مذهبی محرم ماه رمضان و غیره چادر را با دعا و صلوات بر سر می کردند و روحانی و عاشقانه و در راه عشق خداوند و بعدا در روزهای زندگی چون دیگر زنان مملکت چادر را بر می داشتند و عادی بودند. خدای نکرده فاحشه بودند؟ نه!
فاحشه کسانی هستند که چادر بر سر دارند در زیر آن هرنوع هرزگی را انجام می دهند. البته نه همه. فرشتگانی هم بودند و هستند که چادر برسر دارند و صاحب دعا می باشند و معرفت و تعدادشان هم بیشمار می باشد.
حجاب روزی نفرت را بدنبال داشته حتی در خانواده هائی که خواهر زن برادر و عروس این آن. مسئولان ایران اگر عاقلانه عمل کنند کشور را به سوی مولا علی (ع) و دوستی ملت با ملت و بزرگی و اقتدار خواهند برد.
وگرنه سوریه ای دیگر در چهره ایران زمین می نشیند و با جنگ های طولانی و پاک شدن و کمرنگ شدن مذهب شیعه که خدا آنروز را نیاورد.

***

سئوال خبرنگار دیگر:
• شما چند سال پیش در همین دانشگاه و درهمین مراسم با ایمان و با قدرت و اطمینان به انتخاب آقای پرزیدنت ترامپ و گفتید 100 درصد او انتخاب خواهد شد اشاره کردید و جالب بود و این اتفاق رخ داد. آیا دوباره حاضر هستید که در مورد او (پرزیدنت دونالد ترامپ) با همان اطمینان و قدرت اظهارنظر کنید و نظر شما درمورد انتخابات آینده در مورد شخص آقای پرزیدنت ترامپ چیست؟
جواب: به نظرم آقای ترامپ بسیار بسیار خوب کار کرده به خصوص برای جامعه امریکایی. و شانس بسیار زیادی هم با او همراه می باشد هم قلب مهربان دارد هم چهره دوست داشتنی و هم قدرتمند است. شوخی نگیرید سیاست بازی جهانی را با این همه دست های نامرئی در جهان سیاست حلال زاده و حرامزاده ها و فاحشه های سیاسی خودی و غیرخودی را؟ من نگران مسئله ای هستم که فشار کار بر روی سلامتی او دارد اثر می گذارد و احتمال سکته او که دعا می کنم و شما هم دعا کنید و خدائی فرشتگان خداوند هم نگران او هستند که اتفاق به سادگی رد شود و ایشان از این خطر به مسیر سلامتی به خوبی عبور کنند و موفقیت هایشان چشم دشمنانش را کورکند. او بنده خوب خداوند است تاریخ قضاوت خوبی در آینده در مورد او خواهد داشت. و امیدوارم که با رأی بیشتر از قبل دوباره به کار ادامه دهد واین چنین خواهد شد.

1684-23

***

خبرنگار هنگ کنگ هستم، نظر شما راجع به آقای پوتین رئیس جمهوری روسیه چیست آیا ایران و چین و روسیه اتحادی جدی دارند و خطری جدی هستند برای قسمت هائی از دنیا؟
جواب: به آقای پوتین علاقه ای ندارم و چندی پیش حس می کردم که دارند او را ترور می کنند حتی تاریک و روشن صحنه را می دیدم او 80 درصد در زمان بودن در قدرت و 100 درصد در زمان کناره گیری از قدرت ترور خواهد شد. به من هم هیچ مربوط نیست من فقط پیش بینی می کنم.
و درمورد سئوال شما در مورد کشور چین، اگر امریکا ضعیف شود که خداوند آنروز را هرگز نیاورد. چون خاک مادر من هم اینجاست و مردمان امریکا بسیار مردمان خوبی هستند و خداوند نگهدار ملت و مملکت امریکا باشد. (گاد بلس امریکا) آن زمان چین بلافاصله از راه آب های عظیم دریاها و اقیانوس به امریکا قصد تجاوز خواهد کرد و این در صورت کشور چین وافرادی که در هر زمانی قدرت را در دست داشته باشند دیده می شود.
اما امریکا، امریکاست. قدرت خداوند و نیروئی نامرئی و عجیبی حاکم در آن با وجود عده ای که دارند وجودش را مثل زالوها می مکند و سهم بسیاری را می خورند ذره ای آسیب نخواهد دید. این کشور را آفریدگار هستی حفظ می کند و روز به روز قدرتمندتر خواهد شد. بیشتر دنبال عقل و دانش هستند نه جهل و نادانی و خدا کند که برای جای جای جهان بخصوص کشور مادری من هم تصمیم های ارزنده و سازنده ای بگیرند تا دوستی ها باعث به وجود آمدن پل بزرگی شود که مردمان دو کشور با عشق و بدون کینه سیاسی و سیاستمداران بر روی آن قدم بردارند. آمین.

***

• خبرنگار آزاد ایرانی هستم، اگر آقای ترامپ به هر علتی رأی نیاورد شما چه کسی را می بینید برمسند قدرت و ریاست جمهوری امریکا؟
جواب: دعای خیر داشته باشید و انرژی مثبت رأی می آورد. اما بعد از او و پایان دور دوم ریاست جمهوری ایشان خانم میشل اوبامای عزیز، خوش قلب و مهربان و مدیری با شعور فرهنگی – سیاسی و اجتماعی به نظرم بهترین گزینه خواهد بود. و امیدوارم که اولین بانوی نشسته بر کُرسی ریاست جمهوری کشور بزرگ امریکا درآینده باشند. آمین.

***

خوانندگان محترم جهت ارسال نظرها و پیشنهادات و موارد دیگر می توانند از طریق آدرس صندوق پستی زیر «مرکز آنتولوژی – هستی شناسی» مکاتبه داشته باشند.

P.O. Box:3001

Beverly Hills. CA 90212