1473-21

“مرکزبرابری پارس” نهادی غیر انتفاعی و دور از هرگونه گرایش سیاسی، مذهبی، قومی و نژادی میباشد که در راستای همگرایی، حمایت قانونی، و یاری رسانی به ایرانیان مقیم امریکا و بویژه مهاجران تازه وارد ایرانی تاسیس گردیده است و درحال حاضر دارای دو مرکز اجتماعی فرهنگی در شمال و جنوب ایالت کالیفرنیا میباشد.
مرکزیت این نهاد در جنوب کالیفرنیا، واقع در شهر “شرمن اوکس” لس آنجلس، در راستای دومین گردهمآیی سالانه پائیزی خود در نظر دارد ضیافت ناهاری با عنوان “توانمندی های جامعه ایرانیان مقیم امریکا”، برگزار نماید. این مراسم با حضور چهره های سرشناس جامعه ایرانی، سخنرانان و هنرمندان بین المللی در تالار باشکوه هتل )اس ال اس( برگزار می شود. بدیهی است، کلیه عواید فروش بلیت های این جشن، همانند دیگر کمک ها و اعانات دریافتی، برای اجراء و پیشبرد اهداف و برنامه های متعالی و انسان دوستانه این بنیاد غیرانتفاعی صرف خواهد شد. “مرکز برابری پارس ” درسال 2010 به همت خانم بیتا دریاباری، بانوی نیکوکار و کارآفرین موفق ساکن شمال کالیفرنیا پایه گزاری شد و در طول پنج سال گذشته با ایجاد دو مرکز اجتماعی فرهنگی درشهرهای سن خوزه و لس آنجلس، فعالیت ها – و خدمات مستمر و گسترده ای را برای بهسازی شرایط زندگی و اسکان مهاجران ایرانی و نیز دیگرمهاجرین فارسی زبان جدیدالورود و نیازمند ارایه داده است. شکی نیست که دراین راستا، مدیران، مسئولان و داوطلبان این نهاد، برای ایجاد جامعه ای همسو و همدل از یاری و مساعدت بیدریغ مادی و معنوی ایرانیان ارجمند مقیم امریکا نیز بهرمند بوده اند.
خانم دریاباری دررابطه با اهمیت شرکت ایرانیان درگردهمآیی سالانه پائیزی این مرکز اظهار میدارد که: “ما قصد داریم تا اعضای جامعه ایرانی از وجود وخدماتی که بطور روزانه درمرکز برابری پارس در اختیار مراجعین قرار میگیرد مطلع شوند و درصورت نیاز از این خدمات بهره مند گردند. این فرصتی است تا جامعه ایرانی آمریکایی از بازده و کارایی فعالیتهای گذشته و کنونی این مرکز آگاهی یابد واز طریق آشنایی با مدیران، کارکنان و داوطلبان این بنیاد، اطلاعات جامع تری از اهداف
و برنامه های ما دریافت نمایند. شایان ذکر آنکه، هدف اصلی از برگزاری این گردهمآیی، اتحاد، همبستگی و همگرایی اعضای جامعه ایرانیان مقیم امریکا است و خرید بلیط و شرکت در این ضیافت نیز، به معنای کمک و حمایت از اهداف انساندوستانه این بنیاد میباشد.”
در راستای اهداف فوق الذکر، “مرکز برابری پارس” درماه سپتامبرسال گذشته نیز ضیافت شامی با همراهی و اجراء خانم شهره آغداشلو و آقای هوشنگ توزیع و دیگرهنرمندان عزیز ایرانی در حضور بیش از300 تن از هموطنان ساکن جنوب کالیفرنیا برگزارنمود. خانم لاله کاظمی، مدیرتوسعه منابع مالی “مرکزبرابری پارس” و مسئول برگزاری این ضیافت اظهار میدارد که:” این فرصتی است تا یک بار دیگر هموطنان عزیزمان با امکانات، خدمات و فعالیت های “مرکزبرابری پارس” آشنا شوند. هدف ما دروهله نخست ارتقاء سطح آگاهی عمومی از خدمات این مرکز در شهر لس آنجلس میباشد ضمن آنکه ترغیب اعضای جامعه ایرانی ساکن جنوب کالیفرنیا به حمایت های مالی و معنوی به این مرکز نیز از دیگر اهداف این مراسم میباشد .ما دراین گردهمآیی نیز امیدواریم که بتوانیم ازاعضای کارآمد، حرفه ای و متخصص جامعه ایرانی دعوت نماییم تا ما را با تخصص ها و امکانات ویژه خود مورد حمایت وپشتیبانی قرار دهند تا بتوانیم به یاری هم شرایط زندگی و اسکان بهتری برای هموطنان جدیدالورود و بعضاً نیازمندمان فراهم گردد”.
خانم کاظمی همچنین اظهار داشتند: ” دفترمرکزبرابری پارس در “شرمن اوکس” درناحیه “سن فرناندو ولی” درواقع خانه دومی است برای ایرانیان و بخصوص مهاجران تازه واردی که برای انطباق خود با جامعه میزبان با مشکلات عدیده و چالش های گوناگونی روبرو میباشند. مراجعان عزیز و از جمله بزرگسالان و جوانان جویای کار نیز می توانند از کلیه خدمات رایگان در مرکز ” شرمن اوکس” بهرمند گردند. برنامه هایی از قبیل کلاس های آموزش زبان، کامپیوتر، ورزش و سرگرمی، شرکت در کارگاه های آموزشی، سمینارهای مفید و ارزنده و دریافت کمک های قانونی، از جمله این خدمات است.”
تردیدی نیست که مرکز برابری پارس به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی در ایالات متحده آمریکا، تنها از طریق حمایت های مستقیم مادی و معنوی اعضای حقیقی و حقوقی جامعه امریکا، قادر به ادامه حیات وحفظ و استمرار خدمات مورد نظر خود میباشد. در این مورد خانم کاظمی تاکید مینماید که: “عواید حاصل از این مراسم وبرنامه ها برای ما بسیارحائز اهمیت است و مسلما درتوسعه فعالیت های این مرکز و ارایه برنامه ها و خدمات مورد نیاز جامعه ایرانیان مقیم امریکا اثرات مستقیم و مطلوبی دارد.”
خانم بیتا دریاباری هم ضمن تاکید براهمیت حمایت و همیاری جامعه ایرانیان مقیم امریکا درگسترش اهداف نیکوکارانه مرکزبرابری پارس اظهار داشت: ” ایرانی ها هم مثل هراقلیت دیگری دراین کشوربه انجمن ها و مراکز اجتماعی نیاز دارند که در آن از ایرانیان و ایرانی تباران حمایت شود و برنامه ها و خدمات مفید و آموزنده ای دراختیارشان قرار گیرد. از این رو، مرکزبرابری پارس متعلق به همه ایرانی هاست و ازهمان آغاز کار هم سیاست ما منطبق برطرحی بوده است که بتواند دربرگیرنده همه اعضای جامعه ایرانی آمریکایی باشد. ازهمان ابتدا هم تمامی ابتکار، نوآوری و رسالت ما برپایه حمایت از توسعه و پیشرفت اجتماعی و اقتصادی جامعه ایرانی مقیم امریکا استواربوده است. در آغاز، فعالیت های ما صرفاً بر روی مشکلات و چالش های منحصر به فرد مهاجران تازه وارد متمرکز بوده است. اما در طول 5 سال گذشته، ضمن تلاش در پاسخگویی به این نیازها، کوشش میکنیم، با برنامه ریزی ها و طرح های توسعه جامعی که انجام داده ایم و یا در دست اجرا داریم، خدمات و امکانات مزبور را در اختیار همه ایرانیان مقیم امریکا قرار دهیم. از این رو چشم امید ما به حمایت و پشتیبانی فرد فرد شما هموطنان ارجمند میباشد”.

اعضای کمیته میزبانی ضیافت ناهار
امسال “مرکزبرابری پارس” مفتخر به حضور و میزبانی سروران ارجمند، خانم ها: آنجلا نظریان، مریم خسروانی، فریبا عامری، ماندانا فرمانفرمائیان، شهرزاد اردلان، مهستی افشار، نگین یاسینی، شری رضایی، هما سرشار و هم چنین آقایان: فیروز نادری، و محمود امین میباشد که همگی درگردهمایی ضیافت ناهار یکشنبه 27 سپتامبر 2015 ، که از ساعت 12 ظهر آغاز می گردد، شرکت خواهند داشت. درضمن به استحضار میرسانیم که آقای فرهاد محیط مبتکرطرح سیستم های کسب و کارموفق سخنران اصلی ضیافت ناهار امسال است که مجریان آن خانم شیرین رجائی و آقای فریبرز داودیان خواهند بود. خانم رعنا منصور و آقای اروین خاچیکیان نیز برنامه های هنری ویژه ای را برای این گردهم آیی تدارک دیده اند که در شماره های آینده دراینمورد بیشتر خواهیم نوشت.

شماره تلفن تماس
با مرکزبرابری پارس و تهیه بلیت:

408 – 297 – 6700

1473-22