1630-3

1630-4

1630-5

«مهرانا» را از گروه موفق و پرسروصدای سیلوئت بیاد داریم، بعد او را با گروه شیباهی دیدیم که به راستی در همه گروه ها درخشید و در دل مردم از همه سنین جای گرفت، اینک چند سالی است در مسیر مستقل خود نیزآهنگهایی خوانده که همه جا ورد زبان ها شده است.
«مهرانا» با آهنگ جدید و موزیک ویدیوی Namaste ، از همین هفته، دوره جدیدی از فعالیت های خوانندگی خود را آغاز می کند که کاملا مدرن، روز و هماهنگ با جامعه امریکایی و ایرانی است. خود می گوید مفهوم آن درود و سلامی از درون برای آنها که احساسی و درونی می اندیشند.
آهنگ آنرا یک هنرمند حرفه ای بنام جیمی برنی Jimmy Burney ساخته و تهیه کننده آهنگ نیز Gemini است.
Jimmy جیمی برنی نامزد جایزه گرامیGrammy است و در دو آهنگ نیز با دمی لواتو Demi Lovato همکاری داشته است. و Gemini نیز با تهیه کننده جستین بیبر خواننده روز به نام “Poo Bear”و خود جاستین بیبر همکاری کرده است.
مهرانا می گوید در اولین برخورد با جیمی از من پرسید بدنبال چه می گردی؟ چه هدفی از این پروژه داری؟ گفتم آنچه دنیای ما را به هم ریخته، همبستگی و یاری و خلوص انسانها را کمرنگ ساخته آینده نسل جدید را در هاله ای از تاریکی نگه داشته، نگران بچه ها هستم، این موجودات معصوم و بیگناه، که آینده و سرنوشت در دست و حرکت امروز ماست. به راستی این بچه ها چه گناهی کردند که دراین زمانه به دنیا آمده اند؟

1630-6

من بعنوان یک مادر نگرانم، به راستی خدای من با خدای انسانهای دیگر با رنگ و نژاد دیگر چه تفاوتی دارد؟ من به گفته رومی باور دارم که به پوست و رنگ و نژاد تو کاری ندارم من در پی روح تو هستم.
با چنین هدف و نگاهی، با جیمی برنی، سروده ای آماده کردیم که از روح هر دوی ما سرچشمه می گرفت، او فهمید که من در پی خواندن یک ترانه معمولی بدون مفهوم انسانی نیستم، من فقط نمی خواهم بخوانم، من می خواهم فریاد بزنم. صدایم را به گوش ها برسانم من میخواهم صدای کودکان و نوجوانان سرگشته امروز باشم، صدای مادرانی که دلواپس نه تنها فرزندان خود، بلکه فرزندان دیگران هستند.
مهرانا که خوانندگی را در شکل و شمایل و استایل مختلف تجربه کرده، از موزیک مدرن تا موزیک آرام با مفهوم خاص، از صحنه کنسرت های کوچک و بزرگ، که سالن را با همصدایان خود لرزانده. مهرانا که در طی چند سال اخیر از یک زندگی هنری پرهیاهو، به یک زندگی خانوادگی آرام سفر کرده، صاحب همسری موفق و فرزندی شده، اینک با تجربه های تازه، حتی موزیک ویدیوهای خود را هم با حوصله و وسواس خاصی تهیه میکند، همکاری او با کارگردان هنرمند امریکایی الیسا Alisa Daglio که قبلا با هم در آلبوم Celebration همکاری داشتند و با موزیک ویدیویی Destiny قدم بزرگی برداشت، اینک آهنگ جدیدش را با کمک او بصورت یک موزیک ویدیو در آورده است.
«مهرانا» که بعد از دودوره فعالیت هنری موفق، بدنبال ازدواج به سانفرانسیسکو رفته و صاحب دختری بنام تیانا شد. در مسیر بیزینس و شغل همسرش راهی شانگهای شد و 3 سال ونیم اقامت درچین درهای تازه ای بر وی گشود.
مهرانا میگوید در مجموعه کنسرت های بین المللی جاده ابریشم Silk Road، دو کنسرت موفق برگزار کردم که روزنامه ها، مجلات و رادیو تلویزیون ها با من مصاحبه هایی بعمل آوردند و مرا بعنوان یک سوپراستار موزیک ایرانی معرفی کردند و همانها چند موزیک ویدیو از این کنسرت ها تهیه کردند و همانجا بود که من آهنگ «الفبا» را برای دخترم درست کردم، دلم می خواست دخترم از زبان مادری خود دور نیفتد، وقتی در خانه مشغول تمرین این ترانه بودم، ناگهان متوجه شدم دخترم زیر لب آنها را زمزمه میکند. این همان هدفی بودکه من دنبال می کردم.
دخترم از 3 سالگی علاقمند بود با من به استودیو بیاید، با من همصدا شود، 5 ساله بود که آهنگ ویژه کریسمس را خواند و 6 ساله بود که با من الفبا را خواند و من موزیک ویدیویش را تهیه کردم و روی یوتیوب گذاشتم.
مهرانا می گوید من از موزیک ایرانی و بین المللی دور نیستم، کارهای خوب را گوش می کنم، در این میان فعالیت هایم را در گروه شی باهی نیز ادامه میدهم.

***

Website:
www.mehranamusic.com
Instagram: www.Instagram.com/mehranamusic
www.cdbaby.com/Artist/Mehrana
Youtube: Mehranamusic