1505-59

از زير زمين آمدن و به آسمان رسيدن كار هر قشري نيست

“نيما” در سن دوازده سالگي و در پي تصميم خانواده راهي آمريكا شد. او در همان سالهاي ابتدايي تحصيل در ايران، علاقه و استعداد فراواني در نوشتن داشت. پس از ورود به آمريكا، نيما سراغ نويسندگي فوتبال به زبان فارسي رفت و تنها سيزده سال داشت كه ستون رسمي خود را در خبرگزاري پارس فوتبال دريافت كرد تا يكي از جوان ترين نويسندگان ايراني تاريخ مطبوعات و جرايد باشد.
او در كنار تحصيل و نويسندگي، موسيقي را نيز دنبال ميكرد زيرا از سن هشت سالگي پي آموختن در اين رشته بود و ساز كيبورد را فرا گرفته بود.
نيما در دنياي قلم به درجات بالايي رسيد به طوري كه در سن هفده سالگي سردبيري را نيز تجربه كرد.
در دنياي موسيقي نيز به صورت پاره وقت دي جي بودن را تجربه كرد و اتفاقا در اين زمينه نيز موفق به كسب درجات قابل قبولي شد. او در سن ٢٢ سالگي و به صورت اتفاقي شروع به نوشتن اشعارِ رپ فارسي كرد و پس از مدتي به اين نتيجه رسيد كه ميتواند قلم و موسيقي را در قالب آثار رپ به يكديگر وصل كند.
نيما پنج سال تمام و به صورت روزانه به تمرين پرداخت و همواره به دنبال رسيدن به پختگي و استاندارد دلخواهش بود. بلاخره در ابتداي سال جاري ميلادي، پروژه ساخت آهنگها كليد خورد و در ابتداي ماه مارس اولين آهنگ او به نام “زندان” پخش شد. كافيست نام هنري او: n33ma را در راديو جوان و يا يوتوب جستجو كنيد. دومين اثر او به نام “اومده بُت شكن” نيز طي روزهاي آتي منتشر ميگردد.
او ميگويد اهداف بزرگي در سر داشته و ميخواهد با تلفيق سبك هاي مختلف در آينده و خلق آثاري خاص با سوژه هاي جذاب، در سبك رپ سر و صدا به پا كند.
او ميگويد: “براي تمامي رپرهاي ايراني، در هر حد و اندازه اي، احترام خاصي قائلم چون همه شان در محدوديت و تنگنا قد كشيدند. حتي اگر كلام و سبك برخي از آنها مورد پسندم نباشد، باز هم برايشان كلاه از سر برميدارم. از زيرزمين آمدن و به آسمان رسيدن كار هر قشر و گروهي نيست.”
شما ميتوانيد صفحه شخصي نيما در اينستاگرام را فالو كنيد تا از آخرين اخبار مربوط به كارهاي هنري او با خبر شويد:
n33ma_sd

1505-60

1505-61