1322-46

1566-43

w

ww

این چندمین فیلمی است که علی افشار بازیگر و تهیه کننده جوان ایرانی، درهالیوود می سازد. علی افشار از دیدگاه هالیوودی ها تهیه کننده هوشیار و آگاه و نکته سنجی است که با بودجه های کم، فیلم های خوب تهیه می کند. فیلم هایی که با هدف های انسانی، عاطفی و دیدگاه فراجهانی و دنیای بدون مرز و بدون رنگ و نژاد و مذهب همراه است. فیلم «دعا برای باران» هم همین مشخصه ها را دارد. فیلمی که در دنیای بی آبی و شاید کم آبی خصوصا در کالیفرنیای آفتاب زده، معنا و مفهوم خود را دارد.
در اصل باران در این سرزمین جنبه حیاتی دارد و علی افشار با دعوت از نویسندگان و کارگردان، بازیگران حرفه ای، هدف های انسانی خود را در قالب فیلمی دیدنی و پر هیجان ارائه میدهد. فیلم به «اما» یک ژورنالیست جوان که نقش او را انابلا استفن سن بازی می کند تکیه دارد که برای دیدن خانواده و سرزدن به زادگاهش که شامل مزرعه داران است می آید و با حوادث و رویدادهای دور از انتظاری روبرو میشود و راز مرگ پدر و توطئه های پشت پرده گروهی را برای احتکار آب و در فشار گذاشتن مزرعه داران کشف می کند شجاعت «اما» در اصل شجاعت نسل جوانی است که به آینده می نگرد و در سر راهش موانع بسیاری وجود دارد از یک گروه گنگ به رهبری اسکورپیون (علی افشار) که با ظرافت خاصی این نقش خشن را ایفا می کند.
جین سیمور ستاره قدیمی سینما در نقش الیویا که با یک قصه عشق کهنه در ذهن مانده، در افسردگی و اضطراب زندگی می گذراند بازی خوبی ارائه میدهد ولی شاخص ترین بازی به آنابلا استفن سن تعلق دارد، گرچه دیگر بازیگران نیکلاس گونزالس، جمز موریسون، پال ردریگز هم در حد توان خود تلاش کرده اند.
مهم ترین اصل فیلم، جنبه های انسانی و اخلاقی است، که از همان آغاز برتماشاگر تاثیر می گذارد. اصولا همه فیلم هایی که علی افشار تهیه کرده از جمله American Wrestler پر از زوایای عاطفی و همانطور که اشاره کردیم فراجهانی و گذر از مرزهای تبعیض و نژادپرستی است و همین فیلم هایش را متمایز می کند.

1566-45

d

dd

ddd