1322-46

1419-7

حضور 17 بازیگر معروف در این فیلم،که درحقیقت با همت «سیلوستراستالون» گردهم آمده اند، بدلیل سوابق بازیگری و اعتبارشان و همچنین انتخاب سوژه ای مناسب شخصیت آنها، موفقیت فیلم را تضمین کرده است.البته فیلم صدرنشین نیست، چون همه خصوصیات فیلم ویژه نسل جدید را ندارد.
در این فیلم جای «بروس ویلیز» مامور رتبه بالای سیا را «هریسون فورد» گرفته است و همانگونه که در  فیلم قبلی، بیشترین فروش را درخارج امریکا شاهد بودیم، این بار هم چنین خواهد بود. چون بازیگران فیلم قهرمانان سالهای دراز تماشاگران آسیایی، افریقایی و حتی اروپایی بحساب می آیند، از جمله درهند، چین، ژاپن، ترکیه، خاوردور وحتی روسیه و امریکای جنوبی، این سری فیلم ها رکوردشکن هستند.
«استالون» همچنان رهبر این گروه است و گروهی که با یک دستورالعمل از سوی سازمان سیا، وارد یک کار تازه و بزرگ میشوند.
دراین فیلم «مل گیبسون» نقش یک شخصیت پلید را بازی می کند، که تقریبا بیشتر سوژه بروی او می چرخد و قهرمانان میانسال قصه، در دستگیری و یا نابود کردن او شکست می خورند و استالون تصمیم می گیرد از یک تیم جوان بهره ببرد، که در نهایت به کمک میانسالان به نتیجه دلخواه میرسد، البته استالون تنها برای جلب نظر نسل جوان به تیم جوان روی آورد که بجای زور بازو از مغز و کامپیوتر خود بهره می گیرند.
فیلم از جهت صحنه های اکشن چیزی کم ندارد، بازیها خوب است، گرچه حضور «شوارزنیگر» خیلی بی اهمیت و فرعی است ولی نقش «آنتونیو باندراس» کلیدی و شیرین است، نقش «هریسون فورد» جا افتاده و نقش «وسلی اسنایپز» تاثیرگذار و «کلسی گرامر» نیزنقش قالب شخصیت خود دارد.
فیلم از آغاز، با رویدادهای انفجارآمیز و جنگ و درگیری آغازمیشود و تا پایان لحظه ای آرام ندارد، که این تحرک فیلم را باید مدیون اندیشه و تفکر و تجربه استالون بود. اصلا استالون این پرونده را برای همه قهرمانان فیلم های اکشن گشود تا کهنه کاران بتوانند بر پرده ها بمانند وتسلیم تکنولوژی جدید، فیلمهای انیمیشن و کمدی های هجوآمیز وآثار هولناک نشوند.
استالون در نخستین برخورد با بازیگران قدیمی فیلم های اکشن کلاسیک، با مخالفت هایی روبرو شد، ولی بمرور دوستان به او پیوستند، هالیوود زیاد با این گونه فیلم ها موافق نبود، چون فکر میکرد که چهره های اکشن دیگر امکان بازی در فیلم های مستقل را ندارند ولی برعکس شد، هم استالون جانی دوباره گرفت و به صحنه فیلم ها بازگشت وهم چهره های دیگر که تا حدی فراموش شده بودند به میدان آمدند.
این شیوه خیلی به آثار کمدی هم سرایت کرد، بهره از چند چهره معروف و قدیمی در یک فیلم، به فروش فیلم ها کمک کرده و خیلی ها را از انزوا در آورد.

 

1419-8

1419-9

1419-10