1322-46

1423-20

بعد از 5 هفته پیروزی،همچنان پیش بینی میشد فیلم Guardian of The Galaxy برصدر بنشیند، ولی دو  فیلم با سوژه خانوادگی، یکی No Good Deed  که جنبه جنایی دارد، با شرکت «ادریس البا و فیلم صد درصد خانوادگی Dolphin Tale – 2  با فروش بالایی برصدر نشستند، که این خبر خوش است، برای سینماروهای بزرگسال واهل خانواده که در طوفان فیلم های فضایی، اکشن های خونین، آثار ترسناک، سرانجام فیلم هایی با سوژه خانواده، میتواند میلیونها نفر را به زیر سقف سینماها بیاورد و خبری از آن همه سرو صدا و هیاهوی دیجیتالی نباشد، در ضمن یک بودجه سی و چند میلیونی نیز نشان می دهد که با  قصه خوب و هدف درست، کارساز است.
فیلم دلفین را 3 طبقه جامعه، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان پسندیده اند، چون سابقه اولین فیلم را هنوز در ذهن خود دارند، بویژه اینکه «وینتر» قهرمان فیلم، یک دلفین واقعی است که همه روزه به انسانهای معلول، امید و آرزو و مقاومت می آموزد و بصورت یک هنرمند محبوب در آمده است و همه بار فیلم را بدوش داشته است و دستمزدی هم نمی گیرد!

1423-21

این فیلم بازیگران خوبی چون «اشلی جاد» و «مورگان فریمن» «هری کانیک جونیور»  ناتان کمبل و کریس کریستوفرسن را با خود دارد. «چارلزمارتین اسمیت» کارگردانی آنرا بدست گرفته و همه کوشش اش این بوده که فیلم هم نشانه ها و دنباله هایی از فیلم اول را داشته باشد و هم با نمایی تازه و دیدنی و جذاب.
فیلم قصه پراحساسی دارد، دنیای دلفین ها، درواقع «وینتر» دوست قدیمی خود را براثر سن بالا از دست داده و در سوک او نشسته است، خصوصا که دلفین ها عادت بیک زوج دارند و زندگی تنهایی، آنها را از فعالیت و ادامه زندگی باز می دارد و خودبخود در جستجوی یک همراه و دوست برای «وینتر» می گردند.
فیلم ازجنبه های احساسی و سرگرم کننده اش بگذریم، به انسانها معنا و مفهوم مقاومت، پایداری و اتکاء بنفس را انتقال می دهد، خیلی از معلولین با دیدن این فیلم، دنیای پر امید دیگری را پیدا می کنند وخصوصا جوانترها و کودکان معلول از دریچه دیگری زندگی را می بینند.
به جرات همه بازیگران فیلم در نقش خود جا افتاده اند، همه نرم و طبیعی و هماهنگ بازی می کنند و باید خوشحال باشیم که در اوج فیلم های جنایی، اکشن و ترسناک، فیلمی چون،«دلفین تیل» تماشاگران راضی از سینماها بیرون می فرستد. در این میان رویارویی اشلی جاد، هاری کانیک، مورگان فریمن، کریس کریستوفرسن، در صحنه هایی چنان دلنشین و در عین حال هنرمندانه است که سبب هدایت بازیگران نوجوان وکودکان فیلم هم میشود.
هدایت درست وینتر در صحنه های مختلف، فیلمبرداری زیبا، موزیک خوب همه کمک کرده که فیلم جزو آثار خانوادگی ماندگار شود.

1423-22

1423-23