1528-65

1528-66

نمایشگاه انفرادی هنرهای تجسمی شهلا سپهر بی بی با عنوان (با من برقص) در ده و یازده ماه سپتامبر ۲۰۱۶ در گالری پاسفیک آرتز سنتر که با شیدا پگاهی مدیریت میشود، برگزار شد.
Pacific Arts Center ازتمام عناصر لازم برای برپایی یک نمایشگاه هنری مانند مرکزیت محل برگزاری، نورپردازی، چیدمان آثارهنری و پذیرایی، بطور حرفه ای استفاده شده بود.
شهلا در پاسخ به پرسش تکنیکی آثارش، توضیح میدهد که : کارهایم با تکنیکی که این روزها بسیار متداول است انجام داده ام که همان تلفیق ابزار گوناگون برای خلق یک اثراست که اصطلاح میکس میدیا Mixed Media برای آن انتخاب شده و من از تلفیق عکس، دیجیتال و رنگ اکرلیک، آثارم را خلق کرده ام.
درکنار آثار هنری، شهلا کتابی از کلکسیون با من برقص نیز منتشرکرده که در آن شب برای علاقمندانی که مایلند عکس تمام کارها را نیز داشته باشند نیز برای فروش ارائه میشد. در صفحه اول کتاب ، شهلا سپهر بی بی، کتاب را تقدیم به رقصندگانی کرده که در سرزمین هایی زندگی می کنند که به روی صحنه بردن هنررقص جرم است و آزادی و حق نمایش عمومی رقصیدن، از هنرمند و هنردوست گرفته شده . شهلا می گوید :‌ هدف من از بر پایی این نمایشگاه به سه مورد بر میگرده ، ابتدا پررنگ کردن حق اولیه انسان ها که همان حرکت و پوشش است، دوم آوردن حرکت بر روی طبیعت بی جان که تابلوها هستند و سوم که به نظر من دلپذیرترین بخش کارهایم است، رنگ است و رنگ و درآمیزی آنان بر روی بوم. رقصندگان پرده های هنریم، تماشاگرش را دعوت به رقصیدن میکنند و انتخاب عنوان (با من برقص) از سوی رقصند گان حرفه است که این هنررا خوب میدانند و تماشگر را تشویق به رقص می کننند.
رنگ، چرخش وتنوع نوع رقص ها و لباس ها، فضای دلنشینی را برای بازدید کنندگان فراهم کرده بود. یکی از بازدید کننده گان در صحبتی دوستانه اظهار داشت که: به هر سوی این گالری بروی رنگ های شاد و رقص و زیبایی، روانت را شاد می کند و دلت نمی خواهد از این فضا خارج شوی.
شهلا دلیل این روان شادی را خوب میداند و می گوید: ما در طول زندگی تصمیم نمی گیریم بلکه انتخاب می کنیم و من یاد گرفته ام که شادی، آموختن و در لحظه زندگی کردن را انتخاب کنم و در دل این انتخاب ها، رقص، رنگ، موزیک، یارِ مناسب، دوست خوب، فعالیت اجتماعی، همزیستی با حیوانات خانگی، غذای ساده، تنفس هوای تمیز و… نقش موثری داشته اند.
شهلا بی بی ادامه میدهد که فرصت مناسبی است تا سپاسی داشته باشم از یارانی که در برپایی نمایشگاه، من را یاری دادند. ابتدا ازهمسرم ژوزف بی بی، برادرم شهرام سپهر، بردارزاده ام بهار سپهر، دوست خوبم فیروزه خطیبی و برادران آریایی که در طول نمایشگاه در کنارم بودند سپاسگزارم.
از شیدا پگاهی برای محل برگزاری نمایشگاه و تنظیم و کیوریت نمایشگاه ، از مژده حبیبی و فرهنگ فرهی برای برنامه تلویزیونی، نشریات جوانان، ایرانشهر، راه زندگی و فوق العاده و ایرانین هات لاین برای درج اعلامیه نمایشگاه و هم چنین سپاس از همه فامیل، دوستان و هنردوستانی که با حضورشان اولین نمایشگاه انفرادی ام را پشتیبانی کردند.
نمایشگاه هنری با من برقص، نمی توانست حرفه ای و پرشور برگزار شود اگر همه یارانی که نام بردم در کنار من نبودند.

www.shahlabebe.com

1528-67

1528-68