1715-49

آقای مجید: تیم های ورزشی حرفه ای در امریکا مانند بسکتبال، فوتبال و بیسبال چگونه و از چه درآمدی می توانند پول های هنگفتی به بازیکنان خود پرداخت کنند؟ لطفا جواب من را بدهید، من و دوستانم در این مورد اختلاف نظر داریم.
با تشکر
جمعی از طرفداران صفحه شما در جوانان
با تشکر از شما و دوستانتان: تیم های ورزش های حرفه ای بسیار پرقدرت و ثروتمند می باشند و با درآمد بسیار زیاد.
این تیمها و باشگاه ها از راه های مختلفی درآمدهای هنگفتی به دست می آورند.
1- از فروش بلیط
2 – درآمد بسیار زیاد از قراردادهای تلویزیونی برای پخش مسابقات آنها که به میلیاردها دلار میرسد.
3- قراردادهای پخش تلویزیونی در خارج از امریکا.
4- فروش بسیار زیاد لباس های تیم و دیگر وسائل یادگاری از تیم
5- اسپانسرشیپ کمپانی های بزرگ
6- فروش وسائل و خوراکی در داخل استادیوم ها و…
امیدوارم این توضیحات مورد قبول واقع شده باشد.
موفق باشید

1715-50

***

آقای مجید: من به تازگی به امریکا آمده ام و مشغول به کار شده ام لطفا بازنشستگی در امریکا را برای من و اشخاصی مثل من توضیح بدهید که در زمان بازنشستگی چگونه درآمد و حقوق خواهیم داشت؟
با تشکر: از کالیفرنیا- فرهاد
آقای فرهاد: درآمد بازنشستگی و بازنشسته شدن در امریکا کمی با ایران تفاوت دارد.
شما از همان موقع که شروع به کار می کنید و درآمد دارید باید بفکر بازنشستگی خود باشید و در شروع آن فعال و در ادامه آن هم همین طور. البته اگر کار می کنید و مالیات پرداخت میکنید و به اندازه کافی کار کرده باشید در سن 62 و یا 66 سالگی می توانید از درآمد بازنشستگی سوسیال سکیوریتی بهره ببرید ولی کافی نخواهد بود.
اگر برای شرکتی کار می کنید آنها به شما به احتمال زیاد حسابهای 401K پیشنهاد می کنید و یا نوعی از حسابهای 400 که هم شما و هم کمپانی که کار می کنید باید در آن شرکت کنید.
اگر برای خودتان کار می کنید از حسابهای مختلف مانند IRA و یا SepIRA و انواع مختلف دیگری می توانید استفاده کنید و در آنها برای بازنشستگی خود بعد از سن ½ 59 سالگی استفاده کنید البته توصیه میشود با یک مسئول مالی قانونی این کار را انجام دهید و این مطالب را هم میتوانید بر روی اینترنت پیدا کنید و بیشتر یاد بگیرید البته تمام این حسابها بستگی به سن و درآمد شما دارد و آیا به شما تعلق می گیرد یا نه.
موفق باشید

1715-51

***

آقای مجید: لطفا راهنمایی کنید که از چه طریقی برای رزرو و گرفتن جا برای چادر زدن و یا همان Camping باید اقدام کنیم؟ البته فقط در کالیفرنیا برای چند روز در یک جنگل و یا پارک و یا در کنار دریا.
با تشکر : ملیحه از کالیفرنیا
خانم ملیحه: برای رزرو جا و یا Campsite برای کمپینگ برای یک روز یا چند روز می توانید از سایت Reserveamerica.com استفاده کنید و پول آن را هم در همان سایت با کردیت کارت پرداخت کنید. قیمت کمپ سایت ها برای حدود 15 تا 25 دلار برای هر شب میباشد برای 8 نفر و دو اتومبیل.
فراموش نکنید که باید از چند هفته و یا چند ماه قبل رزرو کنید.
موفق باشید

1715-52

***

آقای مجید: پسر ما از یک دانشگاه خصوصی و یک دانشگاه ایالتی جواب قبولی گرفته است و بعد از اقدام به کمک های مالی از طریق سایت FAFSA هیچگونه کمکی به ما تعلق نگرفت من و همسرم درآمد زیر 100 هزار دلار در سال داریم و با کلی خرج به نظر شما ما چه تصمیمی باید بگیریم البته پسر ما از کالج 2 ساله ترنسفر خواهد کرد.
با تشکر از شما- کالیفرنیا
خانم و آقای محترم: پسر شما باید 2 سال را در دانشگاه بگذراند برای فارغ التحصیل شدن و گرفتن لیسانس و همانطور که شما گفتید از 2 دانشگاه خصوصی و دولتی پذیرش گرفته است.
شهریه دانشگاه خصوصی پسر شما در سال نزدیک به 40 هزار دلار خواهد رسید و دانشگاه دولتی در زیر 10 هزار دلار خواهد بود. حال تصمیم با شما و پسرتان میباشد که از نظر مالی کدام دانشگاه را انتخاب کنید.
البته پسر شما باید سری به اداره و یا دپارتمانت Financial Aid دانشگاه قبول شده هم بزند و از آنها هم کمک بخواهد. دانشگاهها می توانند از طریق خودشان هم به دانشجویان کمک کنند.
موفق باشید

1715-53

1715-54