1465-27

آقای مجید لطفا درمورد جاهایی را که خانواده ها برای چادرزدن و یا همان کمپینگ برای تابستان می روند را در صفحه خود توضیح بدهید و چگونه آنها را باید پیدا کرده و رزرو کنیم.
با تشکر: از لوس آنجلس
با تشکر از شما که سئوال خوبی را برای فصل تابستان کرده اید. در فصل بلند تابستان قبل و بعد از آن صدها محل مختلف مانند پارک ها- جنگل ها- سواحل مختلف آماده پذیرایی شهروندان امریکایی و غیره میباشند ولی به دلیل پرطرفداربودن این نوع مسافرت در تابستان باید از چند ماه یا هفته قبل کمپ سایت های خود را رزرو و پول آن را پرداخت کرده باشید.
بعضی از آنها که تعداد کمی هستند را باید از طریق تلفن رزرو کنید و بیشتر آنها هم در روی سایت های ایالتی و دولتی میباشد و از آن طریق باید آنها را رزرو کنید. همیشه می توانید به سایت www.reserveamerica.com رجوع کنید و از صدها پارک و مناطق مختلف برای کمپینگ دیدن و رزرو کنید و در آن هر ایالتی بطور جداگانه درج شده است. ولی قبل از آن باید آماده کمپینگ باشید ووسائل را خریداری کرده باشید و آماده یک نوع زندگی مختلف باشید.
سفرخوش

1465-28

***

آقای مجید :من وهمسرم تصمیم به بازکردن یک Business گرفتیم که برای خودمان کارکنیم وحدود 2 سال است که به امریکا آمده ایم و متاسفانه شغل خوبی را پیدا نکرده ایم ودوست داریم با سرمایه ای که از ایران آورده ایم یک Business کوچک باز کنیم به نظر شما از کجا شروع کنیم.
با تشکر: جمشید و فرزانه از لوس آنجلس
خانم و آقای محترم: باز کردن یک Business برخلاف ایران اگر بودجه آن را دارید بسیار ساده میباشد واز دست دادن آن هم میتواند بسیار ساده باشد. پس باید خود را برای این امر آماده کنید تا سرمایه خود را از دست ندهید.
لطفا به نکات زیر توجه کنید:
1- بودجه کافی برای باز کردن Business
2- سعی کنید قرض نکنید.
3- داشتن پس انداز مالی برای پشتوانه
4- زبان انگلیسی مهم میباشد
5- نوع Business برای منطقه ای که زندگی می کنید
6- نزدیک به محل زندگی شما
7- Location- Location- Location
8- داشتن یک برنامه کاری برای 4 سال آینده
9- آماده باشید 7 روز هفته و بیش از 15 ساعت در روز کار کنید
10- تبلیغات و مارکتینگ مهم میباشد
11- حسابدار خوب برای برنامه های مالیاتی
12- وکیل برای مراحل قانونی مانند اجاره محل کار و کسب
13- گرفتن پروانه های مختلف کاری از شهرداری
14- کار Business انتخاب شده را باید بلد باشید
15- تجربه قبلی
موفق باشید

1465-29

***

آقای مجید: لطفا در مورد امتحان MCAT برای دانشکده پزشکی و تغییرات آنها ما را راهنمایی کنید، چون پسر ما را که سال آخر قبل از پزشکی میباشد بسیار نگران کرده است.
با تشکر- از کالیفرنیا
خانم و آقای محترم: تغییرات MACT در عرض چند ماه گذشته شروع شده است و امتحان MCAT با نمرات دیگری در دسترس امتحان دهندگان قرار میگیرد و در 4 درس امتحان انجام میشود و نمره هر قسمت از 4 موضوع امتحان بین 118 و 132 میباشد و نمره متوسط آن 125 میباشد و کل نمره آن بین 472 تا 528 میباشد.
در هرحال نمره MCAT قسمت مهمی از دلیل قبولی یک نفر به دانشکده پزشکی میباشد. وهمین طور معدل لیسانس دانشجو، انشاء- مصاحبه- کارهای جنبی، پژوهشی و کار و تجربه درخارج از دانشگاه و یک داوطلب اصولا باید به بیش از 10 دانشکده پزشکی اقدام کند.
موفق باشید

***

آقای مجید: لطفا به خوانندگان مجله جوانان بویژه جوانها در مورد اهمیت و اثر منفی سایت هایی مانند Face book و سایت هایی مانند آنها هشدار بدهید که می توانند اثرات منفی در کار و شغل آنها داشته باشد.
با تشکر: یک خواننده مجله جوانان
با تشکر از شما: درست فرمودید در عرض چند سال گذشته سایت های سوشیال میدیا مانند Facebook و یا Tweeter و امثال آنها نقش مهمی در زندگی مردم داشته است و جوانان فارغ التحصیل باید بدانند که مسئولان استخدام در شرکت های مختلف سابقه و خصوصیات شما را در صفحه هایی که در بالا ذکر شد چک می کنند و می توانند در استخدام شما تاثیرگذار باشد.
به عنوان مثال سال گذشته دخترخانم جوانی که در صفحه Facebook خود در روز یکشنبه نوشت که از دوشنبه برای سر کار رفتن متنفر است از کار خود اخراج شد زیرا رئیس او این نوشته را در Facebook دید و او را از کار برکنار کرد.
لطفا به فرزندان جوان و دانشجو و فارغ التحصیل خود توصیه کنید که در صفحات سوشیال میدیای خود تجدیدنظر کنند و آنها را عرضه کنند که در زندگی کاری و شغلی و تحصیلی آنها برای حال و آینده تاثیرگذار نباشد و اگر هم تاثیرگذار میباشد از نوع خوب آن باشد.
موفق باشید.

1465-30

1465-31