1484-21

آقای مجید: من و همسرم با دو فرزندمان یک دختر 10 ساله و یک پسر 12 ساله در ایالت تگزاس زندگی می کنیم و تابستان سال آینده بعد از تمام شدن مدرسه آنها به کالیفرنیا نقل مکان خواهیم کرد و در حومه لوس آنجلس زندگی خواهیم کرد.
هر دو فرزند ما فوتبال بازی می کنند و یا همان Soccer لطفا به ما بگوئید بازی در تیم های نوجوانان در کالیفرنیا و یا لوس آنجلس به چه صورت است و ما از کجا شروع کنیم؟ هر دو فرزند ما فوتبال خوبی بازی می کنند.
با تشکر: زهرا از تگزاس
خانم زهرا تصمیم خوبی گرفتید که بعد از اتمام مدرسه بچه ها نقل مکان می کنید و اگر این امر را در اول تابستان انجام دهید بهتر است. با توجه به سن و درجه بازی فرزندانتان دو تصمیم می توانید بگیرید و البته همین طور که خودتان چقدر به این ورزش علاقه دارید و برای فرزندانتان وقت می گذارید.
یکی از لیگ های نوجوانان وجوانان در امریکا که درکالیفرنیا بسیار پرطرفدار می باشد و بچه ها از سن 5 تا 18سالگی در آن بازی میکنند البته با هر درجه قدرت بازی، لیگ AYSO میباشد که فکر می کنم سال اول را بگذارید فرزندانتان در این لیگ که میتواند نزدیک محل زندگی شما باشد و خرج بسیار کمی هم دارد بازی کنند و در سال دوم با توجه به رشد فوتبال آنها وعلاقه وقت شما و خرج بیشتر می توانید فرزندانتان را اگر قبول بشوند به Club Soccer ببرید و در این کلاب های فوتبال همه بازیکنان بسیار قوی میباشند.
موفق باشید

1484-22

***

آقای مجید: من یک جوان 28 ساله هستم ودارای لیسانس مدیریت و بتازگی به امریکا آمده ام و تصمیم به ادامه تحصیل دارم و از نظر مالی هم بودجه ای برای پرداخت شهریه ندارم، البته من دارای گرین کارت میباشم ولی دوست دارم از اول با یک رشته دیگر برای لیسانس شروع کنم شما چه فکر می کنید؟
با تشکر: علی از کالیفرنیا
آقای علی با تصمیم شما اصلا موافق نیستم و آنهم به چند دلیل. راه شما ادامه رشته فوق لیسانس مدیریت بازرگانی و یا همان MBA میباشد تا بتوانید هرچه زودتر وارد بازار کار شوید.
اگر شما یک رشته دیگر را شروع کنید و به دلیل اینکه دارای لیسانس هستید از کمک های مالی از طرف FAFSA محروم خواهید شد.
شما بهتر است که لیسانس خود را در امریکا ارزیابی کنید امتحان GMAT را اگر احتیاج بود بدهید، امتحان تافل را بگذرانید و برای رشته MBA اقدام کنید.
رشته MBA را میتوانید بطور تمام وقت و نیمه وقت ادامه بدهید و کلاسهای شب هم وجود دارد.
موفق باشید

1484-23

***

آقای مجید: من وهمسرم از ایران با شما تماس می گیریم به دلیل اینکه تا یک ماه دیگر ما بطور کامل به امریکا مهاجرت خواهیم کرد البته با گرین کارت، ما صاحب دو فرزند 3 و 4 ساله هستیم.
اگر امکان دارد مواردی را که ما باید به آن توجه کنیم را توضیح بدهید البته ما تصمیم داریم در کالیفرنیا زندگی کنیم.
با تشکر از ایران
خانم و آقای محترم: شما تصمیم خود را گرفته اید و حتما می دانید که قدم در چه راهی گذاشته اید، مهاجرت شما می تواند کمی مهم و مشکل باشد بدلیل داشتن دو فرزند بسیار خردسال، البته خردسالی آنها می تواند به خود آنها از نظر مدرسه بسیار کمک کند.
1- انتخاب محل زندگی قبل از حرکت از ایران.
2- انتخاب منطقه زندگی برای رفاه مدرسه بچه ها.
3- به امید زندگی با دوست و فامیل نباشید.
4- اجاره یا خرید خانه را تصمیم بگیرید.
5 – زبان انگلیسی برای شما مهم میباشد.
6- از نظر کار و درآمد چه تصمیمی دارید؟
7- دنبال حرفه و شغل خود بروید.
8- بچه ها را برای این جابجایی آماده کنید.
9- پول برای یک زندگی 2ساله داشته باشید.
10- از دوست و فامیل برای کمک فکری کمک بگیرید.
موفق باشید و خوش آمدید

1484-24

***

آقای مجید: من وهمسرم حدود یک سال است که ازدواج کرده ایم و در سن نزدیک به 40 سال میباشیم و هر دو بطور تمام وقت کار می کنیم و از نظر مالی هم تازه زندگی را شروع کرده ایم، از اشتباهات و تصمیم های بد مالی ترس داریم کمی ما را کمک کنید.
با تشکر از سیاتل
خانم، آقای محترم: در وهله اول شما احتیاج به یک مشورت مالی با یک مسئول مالی دارید.
اشتباهات مالی همیشه در جریان زندگی ها وجود دارد و خواهد داشت ولی ما باید از آنها درس یاد بگیریم و از تکرار آنها جلوگیری کنیم. تفاهم و هم عقیده بودن در تصمیمات مالی بین شما دو نفر بسیار مهم میباشد. لطفا توجه کنید:

«10 اشتباه مالی که مردم در امریکا انجام میدهند»
1- داشتن کردیت کارت های زیاد برای ایجاد وشروع اعتبار.
2- نداشتن بیمه سلامتی.
3- نداشتن پس انداز برای مواقع ضروری.
4- نداشتن حساب بازنشستگی از موقع شروع به کار
5- نداشتن یک حسابدار خوب.
6- خرج زیاد در مقابل درآمد کم.
7- در نظر نگرفتن بودجه مالی خود.
8- عقب انداختن شروع پس انداز برای بازنشستگی.
9- پر کردن یک کردیت کارت بعد از یک کردیت کارت
10- پرداخت نکردن قسط های ماهیانه به موقع.
موفق باشید

1484-25

1484-26