1505-50

آقای مجید: پسر 18 ساله ما که کلاس 12 دبیرستان میباشد بعد از اقدام برای 10 دانشگاه درکالیفرنیا، از 5 دانشگاه جواب قبولی دریافت کرده ولی از UCLA جواب رد دریافت کرده است و حالا به هیچ کدام از 5 دانشگاهی که قبول شده نمی خواهد برود لطفا ما را کمک کنید
با تشکر از: سان دیه گو
پدر ومادرعزیز: مسئله شما یک مسئله جدیدی نیست وبرای خیلی از خانواده ها در امریکا اتفاق می افتد.
پسر شما تا اول ماه می فرصت دارد که جواب بدهد ویکی از دانشگاههای قبول شده را انتخاب کند.
توصیه میکنم با او برای دیدن و ویزیت 5 دانشگاه قبول شده برود و این برنامه می تواند نظر او را عوض کند چون در این ویزیت شما و پسرتان با مسئولین دانشگاه و دانشجویان آن دانشگاه ها صحبت خواهد کرد. در نهایت پسر شما می تواند برای دو سال به یک کالج 2ساله برود و بعد از اینکه 60واحد را پس کرد برای دانشگاه UCLA اقدام کند و برای سال 3 و 4 به UCLA برود و لیسانس خود را بگیرد. ولی این را بدانید که آنهم گارانتی نیست و باید مانند بقیه اقدام کند و شانس خود را دوباره امتحان کند وامکان واردنشدن وجواب قبول نگرفتن باز هم وجود دارد.
موفق باشید

1505-51

***

آقای مجید: هفته پیش من و همسرم حدود 20 نفر از دوستانمان را برای شام دعوت کردیم و به علت تعداد زیاد میهمانان مقداری از شام را درخانه و مقداری را هم از بیرون سفارش دادیم، میهمانی به خوبی برگزار شد. خواهش من از شما این است که درصفحه خود در مجله جوانان بنویسید که پرسیدن از میزبان خود که آیا غذا را خودتان درست کرده اید یا از بیرون سفارش داده اید کار صحیحی است؟ و یا اینکه در سر میز شام از دستور پخت سئوال شود درست است یا نه؟
با تشکر- مهری از لوس آنجلس
خانم مهری: خیلی خوشحال هستم که این مسئله را مطرح کردید که مهم میباشد میهمانان باید رعایت میزبان خود را بکنند و از سئوال اینکه آیا غذا را در خانه خودتان درست کرده اید یا از بیرون سفارش داده اید پرهیز کنند بهتر است که از میهمانی لذت ببرید و خودتان حدس خودتان را بزنید ولی سئوال اینکه این دسر و کیک بسیار خوشمزه میباشد و ازکدام شیرینی فروشی گرفته اید اشکالی ندارد. اما یا اینکه سر میز شام پرسیدن دستور غذای بخصوصی را که دارید میل می کنید درست نیست ولی این کار را بعدا و در روزهای دیگر در یک صحبت خصوصی می توانید مطرح کنید و بپرسید.
موفق باشید

1505-52

***

آقای مجید: من وهمسرم با یک فرزند بتازگی به امریکا با گرین کارت مهاجرت کرده ایم و در سن 40 سالگی هستیم واز نظر کار در شرایط خوبی نیستیم و از نظر مالی برای ما مشکل می باشد ما در ایران صاحب خانه شخصی هستیم و سئوال ما از شما این است که آیا آن منزل را بفروشیم و پول آن را به امریکا بیاوریم برای خرید منزل شخصی یا نه؟ لطفا جواب ما را بدهید.
با تشکر- از کالیفرنیا
خانم و آقای محترم: امیدوار می بودم که شما با یک برنامه مالی و کاری و شغلی به امریکا مهاجرت می کردید و یک برنامه 2ساله را در دست داشته باشید من با تمام مسائل مالی شما آشنا نیستم بهتر است که با یک متخصص و یک مسئول خرید خانه صحبت کنید.
ولی در حالت کلی باید بدانید که آیا واقعا برای همیشه مهاجرت کرده اید یا نه؟
توصیه میشود که به خود چندین ماه وقت بدهید وعجله نکنید و با توجه به تبدیل پول به دلار بهتراست که خوب برنامه ریزی کنید و تصمیم بگیرید مهم این است که شما هر دو در رشته خود کار بگیرید و مشغول شوید.
متاسفانه در مورد اینکه صاحب فرزند هستید یا نه اشاره نکرده بودید. منزل شخصی شما در ایران بسیار مهم میباشد زیرا امکان دارد شما تصمیم خود را عوض کنید و به ایران برگردید.
پس توصیه میشود که فعلا صبر کنید و به بینید که آیا از نظر شغلی می توانید درآمد خوبی داشته باشید یا نه و بعد از اینکه کاملا تصمیم برای اقامت گرفتید بعد در مورد مسئله مالی خود در ایران تصمیم بگیرید.
موفق باشید

1505-54

***

آقای مجید: من و همسرم برای سالروز 25 سالگی ازدواج مان دوست داریم به کروز آلاسکا برویم لطفا کمی ما را کمک کنید که از کجا شروع کنیم و آیا شما کروز آلاسکا را توصیه می کنید یا نه؟
با تشکر- از آریزونا
خانم و آقای محترم: تبریک برای سالگرد ازدواج شما. کروزهای مختلفی در امریکا وجود دارد مانند کروزهای مکزیک و کروزهای کارابین.
کروزهای آلاسکا برای تمام سال نیست و معمولا تا آخر ماه آگوست امکان پذیر میباشد و یا اوایل ماه ستپامبر اصولا شما به سیاتل پرواز می کنید و از آنجا با کروز به نقاط مختلف آلاسکا میروید و یا دوسره خواهد بود و یا یک سره و از آلاسکا به محل زندگی خود پرواز می کنید و بر می گردید. با یک مسئول مسافرت صحبت کنید از سازمان AAA هم کمک بگیرید وبه وب سایت های خود کروز لاین ها رجوع کنید.
توصیه میشود که کابین خود را در کشتی، با بالکن بگیرید که منظره ها را تماشا کنید و فراموش نکنید که کروزهای آلاسکا اصولا برای بچه ها نیست.
کروزهای دیگر مانند مکزیکو- کارابین- اروپا مخصوصا کروزهای 7-15-12 روزه به یونان را فراموش نکنید.
سفرخوش

1505-53

1505-55