1526-18

آقای مجید: من و همسرم در ماه دسامبر برای اولین بار به جزایر هاوائی خواهیم رفت. لطفا به ما بگوئید چه کارهایی باید در آنجا انجام بدهیم تا بیشتر خوش بگذرد؟
با تشکر، مهناز ازکالیفرنیا
خانم مهناز: سفر خوبی خواهید داشت، البته قبل از رفتن در مورد جزایر هاوائی تحقیق کنید مخصوصا به محلی که میروید. البته هتل شما کمک بزرگی برای شما خواهد بود برای برنامه ریزی روزانه. به نکات زیر توجه فرمائید:
1- تلفن همراه خود را در اتاق هتل بگذارید و با خود نبرید و ساعت خود را باز کنید چون احتیاج به هیچکدام ندارید و از مسافرت لذت ببرید.
2- حتما نباید در رستوران هتل غذا بخورید به رستوران های محلی بروید.
3- رقص Hula را ببینید و یاد بگیرید.
4- هاوائی ارزان نیست و گران.
5- وقت در ساحل اقیانوس بگذرانید و غواصی را فراموش نکنید.
6- حتما یک شب به پارتی Luau بروید، تقریبا نفری 100 دلار
7- آب نارگیل تازه را فراموش نکنید.
8- ترافیک در آنجا هم وجود دارد.
9 – لباس زیاد نیاز نیست- تی شرت- بدون جوراب و دم پائی.
10- چند جمله مهم از زبان مردم محلی هاوائی یاد بگیرید.
سفرخوش

1526-19

***

آقای مجید: آیا لیستی در مورد پرجمعیت ترین دانشگاههای امریکا وجود دارد؟ منظورم این است که کدام دانشگاهها دانشجویان بیشتری دارند.
با تشکر: نصرت از تگزاس
خانم نصرت: با تشکر از شما. درست حدس زدید و نشریه معروف US News& World Report آن را جدیدا منتشر کرد.
«10 دانشگاه با بالاترین رقم دانشجویان برای لیسانس»

1-University Of Central Florida: 51.269
2- Devry University: 48.782
3-Liberty University (VA): 47.460
4- Texas A&M: 44.315
5- Ohio State University: 44.201
6- Pen State University: 40.085
7- University of Texas: 39.995
8- Florida International: 39.045
9- Arizona State University: 38.735
10-Michigan State University: 37.988

1526-20

موفق باشید

***

آقای مجید : من وهمسرم صاحب یک پسر 15 ساله هستیم که کلاس 9 دبیرستان میباشد با قدی بلند و ورزشکار عاشق بسکتبال و آرزو دارد که یک روزی بطور حرفه ای این ورزش را بازی کند ولی در دبیرستانی که وارد شده است تعداد متقاضیان برای این ورزش زیاد است، آیا امکان بازی او در تیم دبیرستان وجود دارد و ما چه کاری برای او باید انجام بدهیم؟
با تشکر، از جنوب کالیفرنیا
خانم و آقای محترم: ورزش بسکتبال به دلیل تعداد کم بازیکنان آن ورزش مشکلی برای وارد شدن در تیم اول دبیرستان میباشد ولی شما نا امید نشوید.
خیلی مهم است که پسر شما حداقل در 2 سال آخر دبیرستان در تیم اول دبیرستان شرکت داشته باشد تا مورد توجه مربیان دانشگاهی قرار بگیرد البته در کلاس 9 باید در تیم Freshman ها بازی کند و بعد در تیم سال دومی ها و بالاخره اگر خود را نشان بدهد در تیم اول دبیرستان. البته شما می توانستید فرزندتان را به دبیرستان کم جمعیت تری بفرستید تا شانس بیشتری داشته باشد، در هرصورت توصیه میشود که پسرتان در یک تیم باشگاهی خارج از دبیرستان هم بازی کند تا قوی تر بشود به تصمیمات مربیان اهمیت بگذارید و مطمئن هستم اگر او استعداد این ورزش را داشته باشد به درجات بالاتر خواهد رسید.
موفق باشید

1526-21

***

آقای مجید: لطفا مسئله انعام و Tip در رستوران را کمی توضیح بدهید به نظر می آید که عده ای آن را رعایت نمی کنند، البته در امریکا
با تشکر: فرشته از O.C
خانم فرشته: بارها در این مورد صحبت کرده ایم و مقالات مختلفی در این مورد چاپ شده است.
رستوران ها اصلا انعام را به عهده شما می گذارند مگر اینکه عده شما بیشتر از 8 نفر باشد که خود آنها Tip یا انعام را به آن اضافه میکنند البته نه همه رستورانها.
ولی از نظر اخلاقی و زندگی کارمندان رستوران به مشتریان توصیه میشود که اگر از سرویس گارسون خود چه زن و چه مرد راضی هستید حداقل 15 درصد انعام را اضافه کنید.
جدیدا رستورانهای بزرگ در پائین قبض شما مقدار انعام را به اندازه های 15/18/20درصد برای شما می نویسند که شما برای انتخاب راحت باشید.
فراموش نکنید که گارسونهای رستوران ها با حقوق کمی که برای هر ساعت می گیرند به امید درآمد از طریق انعام می باشند.
ضمنا اگر از غذای رستوران راضی نیستید نباید در دادن انعام شما تاثیر بگذارد.
موفق باشید

1526-22

1526-23