1380-7

آقای مجید: تعطیلات کریسمس و سال نو درپیش است و هر ساله من و دوستان هدیه رد و بدل می کنیم ولی امسال من این کار را نمیخواهم انجام بدهم ولی نمیدانم  چگونه این را به دوستان و اعضای فامیل بگویم که آنها هم برای من هدیه نگیرند لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر: فریبا از لوس آنجلس
خانم فریبا: اصلا نگران نباشید. به دوستانتان بگوئید که شما تصمیم به صرفه جویی در خرج های اضافه را گرفته اید در دوران تعطیلات. و میتوانید برای بودجه خود تصمیم بگیرید و اندازه وارزش هدیه های خود را تامین و تصمیم بگیرید ولی جلوی دوستان خودرا نمی توانید بگیرید ولی با دادن هدیه کوچک که با ارزش های معنوی همراه است سرمشق خود قرار دهید.
سال نو مبارک

1380-9

 
***

آقای مجید: مسافرت به جزایر هاوایی را در تعطیلات کریسمس توصیه میکنید یا نه؟
با تشکر: از ایالت واشینگتن – سیاتل
با تشکر از شما: مسافرت به جزایر هاوائی و دیگر جزایر مکزیک و کارابین را همیشه و تقریبا در تمام مدت سال توصیه میشود.
ولی یکی از بهترین ماهها و فصل ها برای مسافرت به هاوایی در ماه دسامبر و درتعطیلات کریسمس و سال نو میباشد که از نظر هوا بهترین میباشد ولی از نظر قیمت کمی گرانتر از مواقع دیگر میباشد و مردم ایالت های سردسیر در این موقع به مسافرت هاوائی  میروند ولی اقدام از ماهها قبل برای رفتن به هر مسافرتی برای صرفه جویی مالی توصیه میشود.
موفق باشید و سفر خوش

1380-10

 
***

آقای مجید: گرفتن بورس های ورزشی در امریکا به چه صورت میباشد. منظورم از دبیرستان به دانشگاه میباشد ما صاحب 2 فرزند پسر ورزشکار در دبیرستان هستیم لطفا جواب ما را بدهید.
با تشکر از کالیفرنیا
پدر ومادر عزیز: بورس های ورزشی در امریکا از بهترین ها میباشند و اصولا برای 4 یا 5 سال و برای گرفتن لیسانس و یا حتی فوق لیسانس هم میباشند.
ورزشگاه دبیرستان باید یکی از بهترین ها در رشته خود باشد و جوائز و مقام های مختلف را در تمام چهار سال دبیرستان بدست آورده باشد.
واز همه مهمتر از نظر درسی و نمرات دبیرستانی قوی بود و مقررات درسی را رعایت کرد و کلاسهای درسی با مقررات  NCAA   برداشته  شود و مربی ها راضی باشند تا بتواند با کمک آنها بورس ورزشی را دریافت کرد. مربی های خصوصی هم میتوانند کمک بزرگی باشند.
البته این را بدانید که هر ورزشی مشخصات و ورزشکار بخصوص خود را دارد و مربیان دانشگاهی هم بدنبال بهترین ها میباشند واصولا مربیان دانشگاهی از کلاس 11 بادانش آموزان ورزشکار طبق قوانین NCAA تماس می گیرند و شما پدر ومادر هم باید با این قوانین آشنا باشید و دانش آموزان انتخاب شده برای دانشگاههای مختلف در اواسط کلاس 12 نامه های قبول کردن و پیشنهادی دانشگاه ها را برای بورس ورزشی امضا بکنند و باید برای قبول پیشنهادی دانشگاهها و امضا قرارداد خوب فکر کنید که عوض کردن آن مشکل میباشد.
موفق باشید

1380-12

***

آقای مجید: سئوال من در مورد مجلس نمایندگان یک کشور میباشد. زمانی که من درایران زندگی میکردم دو مجلس داشتیم مجلس شورای ملی و مجلس سنا و حال من درامریکا زندگی میکنم لطفا فرق دو مجلس در امریکا را برای من توضیح بدهید برای اینکه با همسرم در این مورد اختلاف عقیده داریم.
با تشکر: از یوتا
خانم و آقای محترم: سئوال خوبی کردید و دنیایی از جواب. درامریکا بطور کلی دولت فدرال امریکا صاحب 2 مجلس نمایندگان و سنا میباشد که به آنها به زبان انگلیسی  House of Representatives و  US Senateمی گویند که هر دو در واشینگتن میباشند.
سنای امریکا و یا همان US Senate شامل 100 سناتور که 2 سناتور از هر ایالت امریکا میباشند و پرزینت آن آقای Joe Biden  است و درحال حاضر شامل 53 سناتور دمکرات و 45 جمهوریخواه و 2 سناتور مستقل است.  سناتورهای سنا نیز برای هر 6 سال انتخاب میشوند.
مجلس نمایندگان امریکا شامل 435 نماینده میباشد و برای هر دو سال انتخاب میشوند که آقای John Boehner سخنگوی آن است وتعداد نمایندگان ایالت ها با تعداد جمعیت آن ایالت انتخاب میشوند.
حقوق آنها از سال 2010 محور 164 هزار دلار میباشد.
برای اطلاعات بیشتر به سایت های این دو مجلس رجوع کنید.
موفق باشید

1380-11

1380-8