1383-7

آقای مجید: دخترما سال آینده برای سال اول دانشگاه وارد میشود و به احتمال زیاد در یک ایالت دیگری از محل زندگی ما ویا حداقل باچند ساعت فاصله ازخوابگاه دانشگاه خواهد بود. اخیرا با خبر مریضی دانشجویان در یکی از دانشگاه های  IVY League Schools روبرو شدیم و نگران هستیم.
با تشکر: از کالیفرنیا
خانم و آقای محترم: توصیه میشود که دانشجویان سال اول قبل از وارد شدن به دانشگاه با دکتر خانوادگی خود مشورت و واکسن های مورد نیاز را زده باشند بعضی از دانشجویان به علت زندگی با یکدیگر و احتمالا استفاده وسائل شخصی یکدیگر امکان مبتلا به بیماری بنام  Kissing Diseasesو یا Mononucleosis دارند که البته در وهله اول با دکتر خود صحبت کنید و نظر اورا بخواهید و با کمک دکتر خانوادگی خود فرزندتان را آماده وارد شدن به دانشگاه کنید، البته نگران نباشید هزاران دانشجو در دانشگاه های مختلف مشغول به تحصیل می باشند واین نوع مریضی ها به ندرت اتفاق می افتد.
موفق باشید

1383-8

***

آقای مجید:من به یک جشن عروسی دعوت شده ام وکارت دعوت را دریافت کرده ام ولی فقط من به تنهایی دعوت شده ام واین را باید بگویم که من مجرد هستم وهنوز ازدواج نکرده ام، به نظر شما آیا درست است که من به کسی که من را دعوت کرده است بگویم که دوست دارم یک میهمان باخودم بیاورم و دو نفره به عروسی برویم.
با تشکر از لوس آنجلس
خانم یا آقای محترم: در سالهای اخیر خرج ومخارج عروسی بسیارگران شده است و در حالت میانگین بین 100 تا 250 دلار خرج هر میهمان میباشد واین را بدانید که آنهائی که شما را دعوت کرده اند می دانند که شما  را به تنهایی دعوت کرده اند و اگر می خواستند شما را 2 نفره دعوت می کردند. پس بهتر است که این درخواست رااز آنها نکنید و اگر دوست ندارید تنهابروید به آنها اطلاع بدهید که نمی توانید به عروسی بروید، بدون اینکه دلیل آن را ذکر کنید و به نظر من این بهترین راه برای حل این مسئله میباشد.
موفق باشید

1383-9

***

آقای مجید: لطفا در مورد ورزش های دانشگاه های امریکا مخصوصا فوتبال امریکایی که صدها هزار نفر برای دیدن این مسابقات به استادیوم ها میروند کمی توضیح بدهید که آیا بازیکنان فوتبال دانشگاههای امریکا حقوق دریافت میکنند و حقوق مربیان این ورزش به چه اندازه میباشد.
با تشکر:محمد از تگزاس
آقای محمد: ورزش نقش بزرگی را در دانشگاه های امریکا بازی میکند و بردن جام های ورزشی برای دانشگاه های امریکا بسیار مهم و پر اهمیت میباشد و رقابت های ورزشی بین دانشگاه های امریکا قدمت بزرگی دارد.
دانشگاههای امریکایی درآمد بسیار خوبی از ورزش بدست می آورند و دلیل اصلی آن مسابقات فوتبال امریکا می باشد با فروش بلیط و درآمد از شبکه های تلویزیونی که  این مسابقات را پخش می کنند.
مربیان فوتبال امریکایی دانشگاههای امریکا از پردرآمدترین مربیان دنیا میباشند و بین 2 تا 4 و 5 و 6و یا 7 میلیون دلار در سال درآمد وحقوق دارند به عنوان مثال دانشگاه USC در جنوب کالیفرنیا با استخدام مربی جدید فوتبال خود سالیانه 4 میلیون دلار به او پرداخت می کند. ولی دانشجویان ورزشکار هیچگونه حقوقی دریافت نمی کنند ولی دانشگاه خرج شهریه و خوابگاه  و دیگر مخارج تحصیلی آنها را با مقررات NCAA پرداخت  میکند به عنوان بورس ورزشی.
موفق باشید

1383-10

***

آقای مجید: من بتازگی به امریکا مهاجرت کرده ام ویک دختر 27 ساله هستم که در ایران در رشته فیلم وسینما مشغول بکار بوده ام وعلاقه بسیار زیادی برای کارکردن دراین رشته در امریکا دارم، لطفا من را راهنمایی کنید که از کجا شروع کنیم و اگر به کلاس  و یا دانشگاهی باید بروم، کجا را شما توصیه می کنید.
با تشکر:مرجان از L.A
خانم مرجان:  اگر به این رشته علاقه دارید و دوست دارید در این رشته کار کنید در جای مناسبی زندگی می کنید و نزدیک هالیوود هستید. و این را باید بدانید که وارد شدن به این رشته وکار می تواند بسیارمشکل ووقت گیر باشد وباید تحمل داشته باشید خیلی از بزرگان فیلم و سینما و تلویزیون از کارها ونقش های بسیار کوچک شروع کرده اند تا به اینجا رسیده اند ومن دقیقا نمی دانم که شما در چه شاخه ای از این رشته دوست دارید کار کنید.
مدرسه و یا کالج فیلم و سینما می تواند به شما کمک کند که شما را با دنیای این رشته آشناتر کند.
یکی از کالج های بسیار خوب که کوتاه مدت هم میباشد و فارغ التحصیلان آن اکثرا در هالیوود مشغول به کار میشوند مدرسه AFI میباشدAmerican Film Institute  که در لوس آنجلس میباشد و با شرایط بخصوصی می توانید به آن وارد شوید و در 7 رشته مختلف خود را آماده وارد شدن به دنیای فیلم و سینما کنید.
به امید دیدن شما در هالیوود
موفق باشید

1383-11