آقای مجید: من یک دانش آموز کلاس 11 دبیرستان در امریکا هستم و و سال آینده برای دانشگاه های مختلف اقدام خواهم کرد من با مادر و پدرم در مورد اینکه من به یک ایالت دیگر رفته و از خانه دور باشم برای تحصیل اختلاف نظر داریم آنها راضی نمی شوند که من خانه را ترک کنم و در یک دانشگاه در ایالت کالیفرنیا و یا خارج از این ایالت زندگی کنم و درس بخوانم. مادرم توصیه کرد که از طریق  E-mail با شما تماس بگیرم لطفا همه ما را در این مورد راهنمایی کنید.
با تشکر یک دانش آموز دبیرستان
با تشکر ازشما: خوشحال هستم که دراین مورد صحبت و در حال تصمیم گرفتن هستید.
همانطور که شما گفتید تا چند ماه دیگر برای دانشگاهها باید اقدام کنید و تصمیم برای انتخاب دانشگاه از نظر دوری و یا نزدیکی بسیار مهم میباشد البته پدر و مادر شما مسئول شما هستند و آنها همیشه تصمیم های خوب را می گیرند. پدر و مادر شما با روحیه شما و اینکه آیا شما آمادگی زندگی در خارج خانه را دارید می دانند و همین طور مخارج هم بسیار مهم میباشد. پدر و مادر شما هم باید بدانند که شانس شما برای وارد شدن به دانشگاه کمتر خواهد بود اگر شما باید درخانه زندگی کنید.
پس من توصیه می کنم برای اینکه همه شما آماده تصمیم گیری باشید به نکات زیر توجه کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید.
1- دانشگاه ها را از نزدیک بازدید کنید.
2- به پدر ومادر خود نشان دهید که می توانید از خود مواظبت کنید.
3- مخارج دانشگاه وزندگی در آن را خوب بدانید.
4- رشته تحصیلی شما مهم میباشد.
5- با یک فرد مسئول مسائل دانشگاهی صحبت و کمک بگیرید.
موفق باشید

1407-7

***

آقای مجید: هفته گذشته در رادیو در مورد یکی از جاده های زیبا در کالیفرنیا صحبت کردید که توصیه کردید برای یک سفر یک روزه مناسب میباشد لطفا در این مورد توضیح بیشتری بدهید.
با تشکر: فرهاد از لوس آنجلس
آقای فرهاد: جاده ایالتی 154 و یا (SR154) که به جاده Chumash Highway معروف میباشد که از شهر سانتاباربارا تا شهر Los Olivos ادامه دارد و حدود 32 مایل طول آن است که از اتوبان 101 می توانید به جاده 154 وارد شوید. این جاده دو طرفه بسیار زیبا شما را به 3 شهر زیبا و کوچک , Salvang  Santa Ynez و اگر عاشق زیتون هستید به شهر کوچک  Los Olivos هم میرساند.
در طول راه به محل قدیمی  Stagecoach میرسید که بسیار دیدنی می باشد. و همینطور دریاچه بسیار زیبای Cochuma Lake و پل دیدنی Cold Spring Arch Bridge و پارک برای چادر زدن بنام پارک  Paradise که رودخانه زیبایی هم از آن عبور میکند.
سفر خوش

1407-8

***

آقای مجید: من در یکی از ایالت های امریکا زندگی می کنم که ایرانی در آن زیاد زندگی نمی کند وعلاقه به مسابقات فوتبال بازهای برزیل جام جهانی دارم سئوال من این است که این بازیها را چگونه و از چه طریقی می توانم تماشا کنم؟ مخصوصا بازیهای تیم ملی ایران و امریکا را.
با تشکر: محمد از امریکا
آقای محمد: نگفته بودیدکه در کدام ایالت زندگی می کنید در هرحال از نظر دیدن بازیها زیاد فرقی نمی کند.
64 بازی جام جهانی بطور مستقیم و زنده از شبکه ESPN و تلویزیونهای دیگر امریکا پخش خواهد شد ودر دوره مقدماتی هر روز 3 بازی پخش خواهد شد فقط در روز اول در بازی افتتاحیه یک بازی خواهد بود برزیل در مقابل کروواسی. شبکه ESPN را در محل خود و در برنامه تلویزیونی منطقه خود پیدا کنید و از بازیها لذت ببرید.
بازیها از تاریخ 12 جون شروع میشود. و بازیهای ایران در روزهای 16،21 و 25 جون خواهد بود.
به امید پیروزی

1407-9

***

آقای مجید: این تابستان برای اولین بار من وهمسرم می خواهیم با فرزندانی که زیر 15 سال هستند برای چادر زدن به یک محلی برویم لطفا ما را در مورد خرید وسائل Camping راهنمایی کنید.
با تشکر: فریده و مهدی از LA
خانم و آقای محترم: کار زیاد مشکلی نیست و اگر به هر فروشگاه بزرگ ورزشی مراجعه کنید مسئولان آن می توانند به شما کمک کنند مانند:  Big5 و حتی  Walmart
اما وسائلی که برای  Camping احتیاج دارید:
1- یک چادر حداقل 10X 8 برای 4 نفر
2- کیسه خواب با کیفیت خوب.
3- تشک های بادی برای خواب
4- چراغ های گازی برای شب
5- چراغ قوه
6- اجاق گازی برای درست کردن آب داغ و غذا
7- جعبه وسائل کمکهای اولیه پزشکی
8- صندلی های راحت برای هر نفر
9- وسائل BBQ
10- وسایل اولیه پخت و پز
11- کرم های ضد آفتاب و حشرات
12- یخدان
13- وسائل شخصی اولیه
14- رادیو با باطری
15- نقشه
سفرخوش

1407-10