1408-19

آقای مجید :من یک دختر 25 ساله هستم و 2 سال است که در امریکا زندگی میکنم و بقول دوست و فامیل از نظر خوانندگی صدای خوبی دارم و به همین دلیل دوست دارم خواننده بشوم لطفا من را راهنمایی کنید.
با تشکر، از امریکا
خانم محترم: با تشکر از سئوال شما: خیلی خوشحال هستم که صدای خوبی دارید و علاقه به دنیای هنر خوانندگی اولا بدلیل اینکه خیلی جوان هستید، تحصیل را فراموش نکنید. وبرای خوانندگی باید با افراد حرفه ای در این صنف صحبت کنید و شاید یک مربی صدا و استاد موسیقی و نت و خوانندگی را احتیاج دارید.
اجازه بدهید که افراد حرفه ای این پیشنهاد و تصمیم را برای شما بگیرند که آیا آماده این کار هستید یا نه.
برای اینکه به دنیای خوانندگی وارد شوید هزینه ها بسیار گران می باشد، پس عاقلانه تصمیم بگیرید و هم چنین احتیاج به پشتیبانی خانواده خود را هم دارید.
موفق باشید

1408-20

***

آقای مجید : من وهمسرم با دو فرزند 11 و 12 ساله در لس آنجلس زندگی می کنیم و سال آینده پسر بزرگ ما به دبیرستان وارد خواهد شد. من و همسرم مطمئن نیستیم که فرزندانمان را به دبیرستان خصوصی و یا دولتی بفرستیم لطفا ما را کمک کنید. خصوصی و یا دولتی؟
با تشکر از لس آنجلس
با تشکر از شما: مسئله انتخاب دبیرستان در امریکا برای خانواده ها بسیار مهم و مشکل میباشد. البته دبیرستان های دولتی را باید برطبق محل زندگی خود انتخاب کنید و انتخاب زیادی ندارید.
دبیرستانهای دولتی می تواند بسیار خوب و عالی باشد ولی اکثرا بسیار پرجمعیت و تعداد دانش آموزان بسیار زیاد میباشد، و انتخاب دبیرستان به چند مورد بستگی دارد.
یکی از آنها فرزندان شما هستند که چه نوع دانش آموزانی هستند و آیا می توانند در دبیرستانهای پرجمعیت مقاوم باشند و از نظر درسی موفق؟
آیا دبیرستانهای دولتی محل زندگی شما برای فرزندان شما مناسب اند؟ آیا شما و همسرتان  از نظر بودجه و مالی می توانید فرزندان خود را به دبیرستانهای خصوصی بفرستید؟
شهریه دبیرستان های خصوصی در لوس آنجلس و حومه به طور مثال بین 10 تا 30 هزار دلار در سال میباشد.
بسیاری از خانواده ها محل زندگی خود را برای استفاده از یک دبیرستان خوب دولتی عوض می کنند ویا اینکه برای ورزش فرزندشان و انتخاب دبیرستان خوب ورزشی محل زندگی خود را عوض می کنند.
موفق باشید

1408-21

***

آقای مجید: با توجه به اتفاقی که در شهر سانتاباربارا افتاد و چند نفر دانشجو کشته شدند آیا رفتن دخترما به این دانشگاه را صلاح می دانید؟ ما خیلی نگران هستیم، لطفا ما را راهنمایی کنید.
با تشکر: یک پدر ومادر از کالیفرنیا
پدر و مادر عزیز: اتفاقاتی که در طول زندگی به وقوع می پیوندد نباید ما را از تصمیمات روزمره زندگی دور کند.
به عنوان مثال بدلیل امکان سقوط هواپیما، پس نباید با هواپیما مسافرت کرد. پس این اتفاق نباید جلوی تحصیل فرزندنتان را در یک دانشگاه بگیرد. دانشگاه UCSB بسیار معتبر و در رتبه بسیار خوبی میباشد وهزاران دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.
ولی فرستادن فرزندتان را به یک شهر دیگر و دور از خانه و خانواده برای تحصیل در یک کالج 2 ساله را توصیه نمی کنم.
اگر فرزند شما باید برای ادامه تحصیل به یک کالج 2 ساله برود و از آنجا خود را به یک دانشگاه ترنفسر کند بهتر است که در یک کالج 2 ساله نزدیک منزل خودتان مشغول به تحصیل بشود.
موفق باشید

***

آقای مجید: ما به تازگی از یک آپارتمان به یک خانه نقل مکان کرده ایم و لطفا ما را در مورد خرید یک  BBQ کمک کنید که چه نوع را باید خریداری کنیم، ما یک خانواده 5 نفره میباشیم.
با تشکر از کالیفرنیا
با تشکر از شما:  اولا خرید خانه و نقل مکان شما به یک خانه مستقل را تبریک می گویم.
BBQ در دو نوع می توانید تهیه کنید. گازی و ذغالی که البته من  گازی را ترجیح میدهم.
سعی کنید که کمی پول بیشتر خرج کنید و یک BBQ با کیفیت خوب را خریداری کنید تا آب و هوای بیرون خانه در حیاط آن را زود خراب نکند.
BBQ حجم کوچک را خریداری نکنید و سطح پختن آن بسیار مهم میباشد و اندازه گرما و حرارت هم بسیار مهم میباشد.
یک BBQ خوب باید بین 300 تا 600 دلار قیمت داشته باشد و شاید تا 800 و 900 دلار که طول عمر و دوام بیشتری خواهد داشت. به یک فروشگاه وسائل خانه مراجعه کنید و با مسئول قسمت BBQ صحبت کنید.
و برای حفظ بهتر آن از گرما و سرما، از روکش هم استفاده کنید و هم چنین مسائل ایمنی را از نظر BBQ و پختن گوشت و مرغ را رعایت کنید.
موفق باشید

1408-22