1410-32

  

 آقای مجید: من یک دختر 21 ساله هستم و سال سوم درکالج 2 ساله که بعد از 3  سال اقدام جهت پذیرش در 3 دانشگاه مورد علاقه خود قبول نشدم وبسیار ناراحت هستم، مادرم گفت از طریق ایمیل با شما تماس بگیرم که حال چه تصمیمی باید بگیرم، من به دانشگاه های  UCLA، سانتاباربارا و UC سان دیاگواقدام کرده بودم. لطفا من را راهنمایی کنید.
با تشکر: آناهید از کالیفرنیا
خانم آناهید: زیاد نگران نباشید ولی باید اقدام به دانشگاهها را به درستی انجام بدهید و خود را برای اقدام دوباره در ماههای اکتبر و نوامبر امسال آماده کنید. البته همچنان به کالج به عنوان دانشجو برگردید و واحد داشته باشید و اگر امکان دارد دانشجوی تمام وقت باشید.
به احتمال زیاد حدس می زنم که شما یا واحد به اندازه کافی نداشته اید (60واحد) و یا معدل شما پائین بوده است و یاکارهای جنبی وانشاء شما اشکال داشته است. اشکال دیگر شما این بوده است که فقط به 3 دانشگاه بسیار مشکل برای وارد شدن اقدام کرده اید.
لطفا سال آینده برای دانشگاه های بیشتری اقدام کنید و برای دانشگاه های ایالتی هم اقدام کنید.
موفق باشید

1410-34

***

آقای مجید: پسر 18 ساله است و تا چند ماه دیگر به دانشگاهی در شمال کالیفرنیا خواهد رفت، ما متوجه شدیم که در دانشگاه به دانشجویان تازه وارد، کارت های اعتباری را پیشنهاد می کنند، شما در این مورد چه فکر می کنید؟
با تشکر فریده از اورنج کانتی – کالیفرنیا
خانم فریده: در این مورد باید با فرزندتان صحبت کنید تا بدهکاری ببار نیاورد دانشجویان تازه وارد غرق در کردیت کارت جدید با قدرت مالی جدید میشوند و مسائل مالی بزرگی ایجاد می کنند و یا اعتبار خود را خراب میکنند. توصیه میشود شما به او کارت اعتباری بدهید که خود شما آن را کنترل می کنید و به اندازه تعیین شده در ماه پول داخل آن بگذارید و رسیدهای آن را هر ماه دریافت کنید.
کارت های اعتباری که دردانشگاهها به دانشجویان از طرف شرکت های غیر دانشگاهی پیشنهاد میشود دارای بهره های بسیار بالا میباشد.
موفق باشید

1410-36

***

آقای مجید: برادر من و همسرش و دو فرزند دبیرستانی تصمیم دارند به امریکا مهاجرت کنند، البته صاحب کارت سبز شده اند و من بسیار نگران هستم که آنها چگونه ازنظر مالی و کار می خواهند زندگی کنند؟ لطفا کمی مرا راهنمایی کنید که با آنها در میان بگذارم و از نگرانی بیرون بیایم.
با تشکر، مهوش از تگزاس
خانم مهوش: نگرانی شما را بسیار درک می کنم وحق هم دارید که  نگران برادر و خانواده او باشید، خانواده هائی که بدون تصمیم و برنامه و فقط بخاطر گرفتن گرین کارت به امریکا مهاجرت می کنند اکثرا با دردسر مواجه میشوند.
من توصیه می کنم برادر شما وهمسرش باید خود را از نظر مالی قوی و برنامه برای زندگی وکار و شغل داشته باشند، قبل از اینکه مهاجرت کلی خود را انجام بدهند، شما هم باید به اطلاع آنها برسانید که شما نمی توانید مسئولیت کاری شغلی و زندگی آنها را به عهده بگیرید.
اصولا مسئله کار و حرفه و زبان انگلیسی و پس انداز مالی قبل از مهاجرت بسیار مهم میباشد واینکه آیا تمام خانواده با این حرکت موافق هستند یا نه در هر صورت شما کمک های اولیه خود را از نظر یک خواهر انجام دهید وامیدوارم که آنها در امریکا موفق باشند.
موفق باشید

1410-33

***

آقای مجید: من و همسرم در سن 50 سالگی میباشیم و صاحب فرزند هم نیستیم و شبکه تقریبا بزرگی از دوستان خود داریم که رفت و آمد میکنیم نظر شما واینکه ما با دوستانی که تنها ما را فقط برای جشن و تولد سالگرد ازدواج دعوت می کنند چیست، برای اینکه این موضوع کمی ما را ناراحت میکند.
با تشکر- از امریکا
خانم و آقای محترم، در طول زندگی ما انسانها، دوستان زیادی در مسیر زندگی ما قرار می گیرند که دارای اخلاق و رفتار متفاوت می باشند و ما باید خود را با آنها وفق بدهیم درست می فرمائید افرادی هستند که عادت به میهمانی های کوچک شام ندارند و دوستان و فامیل خود را فقط برای میهمانی های بزرگ دعوت می کنند مخصوصا برای تولد و جشن های متفاوت.
البته اکثرا فکر می کنند که میهمانی را برای هدیه گرفتن گرفته اند و شاید هم اینطور نباشد ولی به فکر خیلی ها این چنین خواهد بود.
من فکر میکنم شما حق انتخاب دارید که به میهمانی بروید یانه و باید از طریق یکی از اعضای مهم خانواده آنها این موضوع را با آنها در میان بگذارید و تذکر دادن این مسئله باید بطور بسیار مهربانه ای انجام شود.

1410-35