1441-25

آقای مجید:اخیرا در مورد آزاد شدن مسافرت به کشور کوبا صحبت های زیادی بوده است و اینکه این آزادی مسافرت شروع شده است لطفا اگر میدانید شرایط مسافرت به کوبا را برای من توضیح بدهید ما در ایالت تگزاس زندگی میکنیم و دوست داریم از اولین کسانی باشیم که به این کشور مسافرت می کنیم.
با تشکر: حمید از دالاس
آقای حمید: بعد از آزادی 53 زندانی سیاسی از کوبا که نشان داد می خواهد با امریکا رابطه برقرار کند باعث شد که تحریم های اقتصادی بر روی این کشور از طرف امریکا هم لغو شود که از هفته پیش شروع به حقیقت پیوستن گرفته است و شرکت هواپیمایی Americanاعلام کرد که در حال گرفتن اجازه از طرف دولت امریکا برای پرواز به کوبا از هیوستن – نیویورک و نیوجرزی گرفته است ولی هنوز بسیار زود است که این شرایط به وجود آید.
البته از طرف کاخ سفید شرایط بخصوصی هم اعلام شده است که مسافران با آن برخورد خواهند کرد.
1- استفاده از کردیت کارت در کوبا.
2 – فرستادن وسائل تکنولوژی از طرف شرکت های امریکایی به کوبا.
3- احتیاجی به گرفتن اجازه و گواهینامه برای سفر به کوبا وجود نخواهد داشت.
4- اجازه آوردن مشروبات الکلی و سیگار از کوبا به ارزش 100 دلار.
البته فعلا منتظر باشید تا اطلاعات و شرایط قانونی برای مسافرت به این جزیره از طرف دولت امریکا اعلام شود.
سفرخوش

1441-26

آقای مجید: لطفا جواب ایمیل من را بدهید.
پسر ما کلاس 12 دبیرستان میباشد ولی به هیچ دانشگاهی اقدام نکرده است و به ما هم جواب درستی نمی دهد. لطفا ما را راهنمایی کنید که وضع دانشگاه او به چه صورتی خواهد بود. در ضمن او یک دانش آموز متوسط خوب میباشد.
با تشکر از کالیفرنیا- منیژه
خانم منیژه: این که پسرتان به شما جواب درستی نمی دهد زیاد جالب به نظر نمی آید، در هر صورت شما باید درهای مشورت و صحبت را با او باز کنید. در هر حال زیاد نگران نباشید خیلی از دانش آموزان دبیرستان به دانشگاههای 4 ساله وارد نمی شوند و از طریق کالج های 2 ساله به دانشگاه ترانسفر می کنند.
پسر شما باید کلاس 12 را با موفقیت به پایان برساند و دیپلم خود را بگیرد و سال تحصیلی را در یک کالج 2 ساله نزدیک به محل زندگی خود شروع کند وبعد از گذراندن 60 واحد درسی به یک دانشگاه چهارساله ترانفسر کند و 2 سال آخر را در آن دانشگاه به اتمام برساند.
موفق باشید

آقای مجید: من وهمسرم صاحب یک دختر و یک پسر22 و 23 ساله هستیم که هر دو امسال از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند هر دوی آنها عقیده دارند که لوس آنجلس وکالیفرنیا جای مناسبی برای گرفتن یک شغل خوب نیست و می خواهند به ایالت های دیگر نقل مکان کنند، ما نگران هستیم نظر شما چیست؟
با تشکر از لوس آنجلس
خانم، آقای محترم: اگر فرزندان شما همه تلاش خود را در ایالتی که هستید برای پیدا کردن کار بکنند و موفق نشدند آن موقع است که اگر از شهرها و یا ایالتهای دیگر به آنها پیشنهاد کار شد، آن موقع دلیل خوبی برای نقل مکان دادن دارند. اخیرا در یک مقاله اقتصادی 10 شهر که برای کسانی که بدنبال کار هستند مناسب میباشد اعلام شد که من آن را برای شما درج می کنم.
1- Seattle
2- Des Moines Iowa
3- Gilbert Arizona
4- Sioux Falls South Dakota
5- Fremont Calif
6- Chandler.AZ
7- Omaha. NB
8- South Lake City
9- Scottsdale.AZ
10- Plano. TX
موفق باشید

1441-27

آقای مجید: لطفا من را در مورد مصاحبه کار کمک کنید که چه کارهائی را نباید انجام بدهیم و اگر انجام بدهیم میتواند اثر منفی داشته باشد.
با تشکر: مهدی از لوس آنجلس
آقای مهدی: صحبت وعقاید مختلفی در مورد مصاحبه کار وجود دارد که البته مصاحبه کار یکی از ارکان مهم استخدام یک نفر میباشد که شکی در آن نیست. در یکی از سایت های یافتن و کمک کردن برای شغل و کار جدید به 5 مورد برخوردم که این موارد را نباید در موقع مصاحبه کار انجام بدهید.
«5 مورد که در مصاحبه کار می تواند به ضرر شما باشد»
1- نگاه مستقیم با مصاحبه کننده نداشتن و لبخند نزدن و به این ور و آنور نگاه کردن.
2- با یک چیزی در دست خود بازی کردن و راست ننشستن.
3- حرکت بیش از اندازه در روی صندلی خود.
4- دست زدن و درست کردن موهای سرخود و دست زدن به بینی و دهان.
5- رفتن به محل مصاحبه یک یا دو ساعت زودتر.
موفق باشید

1441-28

1441-29