1442-32

آقای مجید: یک سئوال ورزشی داشتم و حتما وامیدوارم که جوابش را داشته باشید نظر شما در مورد تصمیم داور بازی ایران وعراق در رابطه با اخراج بازیکن تیم ایران چه میباشد و آیا کاراو درست بود.
با تشکر: رضا از لوس آنجلس
آقای رضا: بنجامین ویلیامز استرالیائی که داور Fifa میباشد داور بازی ایران و عراق بود.
قانون فوتبال می گوید که وقتی دروازه بان صاحب توپ میشود بازیکنان تیم مخالف نباید به او هنوز حمله کنند زیرا داوران موظف هستند که مواظب دروازه بانها در محوطه جریمه باشند زیرا آنها برای توپ می روند و نمی توانند از خود مواظبت کنند.
مهرداد پولادی که قبلا در یک بازی دیگر از این داور کارت زرد دریافت کرده بود باید بیشتر احتیاط میکرد.
او بیش از حد به دروازه بان عراقی که توپ را در اختیار داشت نزدیک شد وبا او برخوردی کرد واگر دروازه بان عراقی به او ضربه ای زد نباید خود را اینطور برای گرفتن خطا بر روی زمین می انداخت داور بازی به این دو مورد نگاه کرد وتصمیم گرفت.
البته به نظر من داور بازی کمی اداره بازی را از دست داد و یادش رفته بود که مهرداد پولادی یک کارت زرد گرفته است و بعد از دادن کارت زرد دوم بودکه بازیکنان تیم عراق به او گفتند که او دارای یک کارت زرد دیگر میباشد که این موضوع برای یک داور حرفه ای جلوه خوبی ندارد.
در هرحال مهرداد پولادی این بازیکن بسیار عالی تیم ملی ایران می توانست خود را با داشتن یک کارت زرد که گرفته بود از دردسر دور نگه دارد.
در هر صورت به امید پیروزی های دیگر برای تیم ملی ایران.

1442-33

آقای مجید: آیا حقیقت دارد که کالج های 2ساله درکالیفرنیا بزودی لیسانس رشته های مختلف را هم ارائه می کنند و اگر حقیقت دارد از چه موقع و چه شرایطی دارد
با تشکر: از کالیفرنیا
با تشکر از سئوال مهم شما: درست حدس زدید طبق قانون تصویب شده SB850 که از طرف مجلس ایالت کالیفرنیا تصویب شد از سال تحصیلی 2018-2017 بصورت آزمایشی شروع خواهد شد و فعلا 15 کالج دوساله در لیست این تصمیم می باشند.
البته رشته های لیسانس که در این کالج های 2 ساله شروع میشود و یا ارائه خواهد شد نباید در دانشگاههای ایالتی CAL State و یا UC ارائه شوند و یا وجود داشته باشد و باید رشته های جدیدی باشد.
و این کالج های دوساله عبارتند از:
1-Antelope Volley College
2-Bakersfield College
3-Crafton Hills College
4-Feather River College
5-Foothill College
6-Mira Costa College
7-Modesto J.C
8-Rio Honda College
9-San Diego Mesa College
10-Santa Ana College
11-Santa Monica College
12-Shasta College
13-Skyline College
14-West LA College
15-Cypress College
موفق باشید

آقای مجید: آیا آماری در مورد اینکه مردم کدام یک ازایالت های امریکا زندگی سالم تری دارند و از نظر تندرستی سالم تر میباشند و کلاً چه ایالت هایی در امریکا فضای بهتری برای زندگی کردن را برای شهروندان خود ایجاد می کنند. البته مطمئن نیستم که چنین آماری وجود داشته باشد.
با تشکر: از تکزاس مهری و فرامرز
خانم و آقای محترم: آمارهای مختلفی هرساله از طرف سازمانهای بهداشتی و محیط زیست و سازمانهای بیمه های درمانی انتشار می یابد و این آمارها بر طبق وضع هوا و آلودگی آنها- طول عمر- تعداد دکتر- تعداد بیمارستان- غذا و مشروبات الکلی- دخانیات گرفته و اعلام شده است.
اخیرا از طرف United Health Foundation آماری بیرون آمد که شاید به نوعی جواب سئوال شما را بدهد.
«ایالت هایی که شهروندان آنها کمتر عمر میکنند»
طول عمر بطور میانگین
75 سال Mississippi
75.4 سال Alabama
75.4 سال West Virginia
75.7 سال Louisiana
75.9 سال Oklahoma
البته این آمار بر طبق: چاقی و اضافه وزن زیاد- فقیر بودن مردم تهیه شده است.
موفق باشید

آقای مجید: من با شما تلفنی صحبت کردم در مورد کمکی که احتیاج داشتم و شما گفتید که سئوال خودم را با ایمیل برای شما بفرستم.
من وهمسرم در سنین 50 به بالا هستیم وعاشق مسافرت هم هستیم و فرزندی هم نداریم، اخیرا همسرم تصمیم به خرید یک اتومبیل بزرگ که دارای اتاق خواب و آشپزخانه و مثل یک منزل متحرک میشود یا همان Motor Home را گرفته است که بسیار بزرگ هم میباشد. و می گوید با این وسیله می توانیم به سراسر امریکا مسافرت کنیم و من مخالف آن هستم چون دوست دارم درهتل بمانم و با هواپیما مسافرت کنم و این نوع مسافرتها مثل اینکه درخانه خود هستید درهرحال ما در این مورد اختلاف نظر متفاوتی داریم. لطفا کمک کنید.
با تشکر: فرشته از کالیفرنیا
خانم فرشته: به نوعی هم با شما موافق و مخالف هستم، سالهای سال است که مردم در امریکا چه در زمان جوانی و یا در زمان بازنشستگی از این نوع اتومبیل ها برای مسافرت استفاده می کنند، البته داشتن چنین وسیله ای زحمت زیاد و آشنا بودن به رانندگی آن- فنی بودن و آماده مسافرتهای بدون تشریفات باشید. لطفا با همسرتان به چند مورد توجه کنید:
1- این اتومبیل ها ارزان نیستند وگران قیمت میباشند.
2- فروش آنها اگر پشیمان شوید مشکل خواهد بود.
3- جا برای پارک کردن آن باید داشته باشید و در خیابان جلوی منزلتان دراکثر شهرهای امریکا نمی توانید پارک کنید.
4- باید عاشق طبیعت و دشت و جنگل و مسافرتهای طولانی باشید.
5- رانندگی این وسیله ها آسان نمی باشد.
6- نگهداری و کارهای مکانیکی آن مهم میباشد.
7- در طول مسافرت تمام کارهای آن مثل زندگی در خانه میباشد.
8- از زندگی کردن درهتل و پرداخت مخارج هتل راحت میشوید.
9- پارک کردن آن در کنار اقیانوس و کنار ساحل بسیار لذت بخش میباشد.
10 گذراندن وقت زیاد با یکدیگر.
سفرخوش

1442-35

1442-36