1351-34

آقای مجید: من و همسرم و دو فرزند زیر 15 سال که در ویرجینیا زندگی می کنیم و مطالب شما را در جوانان می خوانیم تصمیم داریم برای اولین بار برای تعطیلات تابستانی برای 2 هفته به کالیفرنیا، مخصوصا لس آنجلس بیائیم لطفا ما را از نظر هتل، محل اقامت، تفریحات و جاهای ایرانی راهنمایی کنید.

با تشکر مهرنوش

 
خانم مهرنوش: با تشکر از شما و علاقه به مجله جوانان، تابستان فصل خوبی برای شما و خانواده شما میباشد برای مسافرت و تعطیلات تابستانی، ایالت کالیفرنیا مملو از جاهای دیدنی و زیبا میباشد و با توجه به سن فرزندان شما باید برنامه ریزی بفرمائید ومهمتر از همه بودجه شما میباشد.
از نظر هتل شاید، لوس آنجلس مرکزی west wood  ،1351-36 بورلی هیلز، سانتامونیکا، اورنج کانتی، و در نزدیکی دیرنی لند و یونیورسال استودیو انتخاب خوبی باشد.
و لطفا به توصیه های مختلف توجه فرمائید.
1-دیدن از دیزنی لند
2-یونیورسال استودیو NBC
3-Sea world  در سان دیه گو
4- وقت در ساحل های لوس آنجلس مثل Malibu 
5- Universal City Walk
6-Hollywood walk of Fame
7- بازدید از west wood  و مراکز ایرانی
8-یک روز در Santa Barbara و ساحل آن برای دوچرخه سواری
9- رستوران های ایرانی
10-بازدید و تور از 2 دانشگاه   U.C.L.A  و USC

 
موفق باشید

 
***

آقای مجید : من و همسرم صاحب یک دختر 15 ساله هستیم و او کلاس 10 دبیرستان میباشد ما در شمال کالیفرنیا زندگی می کنیم و دخترمان دوست دارد به دانشگاه U.C.L.A برود در صورتی که دانشگاه برکلی نزدیک ما می باشد.
لطفا کمی درمورد این دانشگاه توضیح  بدهید و درصد قبولی و مخارج آن.

 
با تشکر از شمال کالیفرنیا

 
خانم و آقای محترم: دانشگاه UCLA  1351-37یکی از 25 دانشگاه خوب در امریکا میباشد البته در اکثر لیست های دانشگاهی.
در آخرین گزارش از طرف این دانشگاه برای سال 2013- 2014 حدود 16هزار نفر را قبول کرده اند که از این  تعداد 9500 نفر از شهروندان کالیفرنیایی و بقیه غیر کالیفرنیا و از سراسر دنیا و از کشوهای دیگر می باشند.
در امریکا بیشترین تقاضا برای ورود به دانشگاه UCLA می رسد که امسال حدود 85هزار تقاضا و درخواست برای ورود اقدام شده بود.
شهر و کل مخارج برای  شهروندان کالیفرنیا حدود 32 هزار دلار در سال و برای غیر کالیفرنیایی ها و دانش جویان خارجی حدود 55 هزار دلار میباشد که شامل اتاق و غذا – کتاب بیمه و دیگر مخارج می باشد.
دانشگاه UCLA یکی از ده دانشگاه UC میباشد. دانش آموزان دبیرستان کلاس 12 و دانشجویان کالج های 2 ساله باید در ماه نوامبر هر سال به این دانشگاه ها اقدام کنند که فقط 9 دانشگاه از 10 دانشگاه  UC  میباشد. دانش آموزان دبیرستان کلاس 12 و دانشجویان کالج های 2 ساله باید در ماه نوامبر هر سال به این دانشگاهها اقدام کنند که فقط 9 دانشگاه از 10 دانشگاه UC SYSTEM برای این عده از دانش آموزان و دانشجویان میباشد که برای لیسانس اقدام می کنند.

موفق باشید

***

آقای مجید: با اتفاقات ناخوشایندی که در بوستن در رابطه با بمب گذاری اتفاق افتاد که خیلی از این بابت متاسف هستیم، با جمله Miranda Rights آشنا شدیم، اگر امکان دارد در این مورد توضیح بدهید.

با تشکر از آریزونا

با تشکر از سئوال شما: من هم به نوبه خودم از این اقدام غیر انسانی متاسف شدم و به مردم و پلیس بوستون هم تسلیت و هم تبریک برای زحمت بسیار زیاد که در آخر به نتیجه مطلوب رسید و تسلیت برای بازماندگان کسانی که جان خود را از دست دادند و آرزوی سلامتی برای کسانی که در این حادثه مجروح شدند.
واما در مورد Miranda Rights اتفاقا در سال 1966 در یک محاکمه دادگاهی در آریزونا Miranda Vs, Arizona بودکه فهمیدند که ماده 4 و 5 قانون اساسی امریکا در مورد متهم اجرا نشده بود و از آن تاریخ به بعد پلیس امریکا برای شخص و یا متهم دستگیر شده حقوق قانونی او را به او خوانده و یادآوری کنند.
و این هم کل نوشته Miranda Rights
“You have the right to remain silent. Anything you say can and will be used against you in a court of law. You have the right to an attorney. If you cannot afford an attorney, one will be provided for you. Do you understand the rights I have just read to you? With these rights in mind, do you wish to speak to me?”
ولی برای اطلاعات بیشتر به کتابخانه محل زندگی خود و یا بر روی اینترنت میتوانید مطالعه بیشتری داشته باشید.

موفق و پیروز باشید

***

آقای مجید: شما در برنامه های مختلف در مورد کار – شغل مصاحبه کار و چگونه کار پیدا کردن صحبت کرده اید و بارها شغل های مختلف و پرطرفدار و پردرآمد را اسم برده اید.
لطفا اگر امکان دارد ووجود دارد، شغل های خوب سال 2013 را هم نا م ببرید.

با تشکر از لوس آنجلس – ناهید

خانم ناهید: لیست های مختلف در مورد شغل های 1351-38مختلف که از سایت های مختلف و یا مجلات اقتصادی منتشر میشود همیشه صد در صد نیست و خود شما هم باید سهم در انتخاب و تصمیم گیری داشته باشید.
بعنوان مثال جدید در یک لیست از Forbes و CNBC این لیست منتشر شد و یک بار دیگر برای شما ودیگران.
“The Best Jobs For 2013”
1- Computer Systems Analyst
2- Physical Therapist
3- Optometrist
4- Occupational Therapist
5- Dental Hygienist
6- Financial Planner
7- Audiologist
8- Software  Engineer
9- Biomedical Engineer
10Actuary

موفق باشید