1545-42

يادبود پوران فرخ زاد در خانه فرهنگ و هنر به شايستگى برگزار شد

1545-43

يكشنبه ١٥ ژانويه مراسم يادبود پوران فرخ زاد، نويسنده، شاعر، مترجم و پژوهشگر ادبى در خانه فرهنگ و هنر ايران در شهر لس انجلس برگزار شد.
اين برنامه كه با استقبال بسيار علاقمندان روبرو شد با پخش سرود ملى ايران آغاز گرديد و در ابتدا مژده حبيبى مجرى برنامه، درباره زندگى و آثار ادبى پوران فرخ زاد در حالى سخن گفت كه همزمان تصاويرى ديدنى از دوران جوانى تا كهنسالى پوران فرخ زاد به همراه اعضاى خانواده اش بر روى صحنه پخش ميشد. همچنين پيام تسليت شهبانو فرح پهلوى به مناسبت درگذشت پوران فرخ زاد توسط مژده حبيبى خوانده شد. سپس فيلمهايى از چند مصاحبه كه در طول سالهاى گذشته با پوران فرخ زاد انجام گرفته بود به نمايش درآمد و به دنبال آن فيلم صحبتهاى اخير دو دختر پوران فرخ زاد، آلاله و افسانه و دو نوه او، شاخه نبات و بختيار كه در ايران زندگى ميكنند و همچنين چند دوست صميمى او، بسيار مورد توجه قرار گرفت. خصوصاً صحبتهاى شاخه نبات نوه پوران كه درباره شخصيت استثنايى مادر بزرگ خود و رابطه عميقى كه بين آنها بوده سخن گفت به شدت، حاضرين را تحت تاثير قرار داد.

1545-44

1545-45

در اين برنامه، چندين چهره فرهنگى شهر از جمله عباس پهلوان، روزنامه نگار و سردبير مجله فردوسى امروز، دكتر ماندانا زنديان شاعر و نويسنده، شعله شمس سردبير فصلنامه ره آورد، نوشين معينى كرمانشاهى، نويسنده و منتقد هنرى و پرتو نورى علا شاعر و نويسنده، درباره جايگاه ادبى پوران فرخ زاد در گستره ادبيات و فرهنگ ايران و آثار او سخن گفتند و همچنين مصاحبه تلفنى با دكتر فرزانه ميلانى، نويسنده، مترجم و پژوهشگر ادبى، درباره پوران فرخ زاد پخش شد.
در پايان برنامه، مژده حبيبى طى سخنانى از حاضرين خواست به احترام پوران فرخ زاد همچنان كه او شجاعانه در برابر تلخيها و دشورايهاى روزگار ايستاد و همواره از عشق و اميد سخن گفت، بايستند و به نشانه قدردانى و سپاس، همگى براى او دست بزنند در حاليكه تصاوير به يادماندنى خانواده محبوب و تكرار نشدنى فرخ زادها در صحنه پخش ميشد و همزمان صداى گرم و صميمى فريدون فرخ زاد قهرمان دلاور ايران در فضا طنين افكنده بود كه با عشقى پرشور براى وطنش ميخواند: ياد ايران به خير، ياد ايران به خير…
براستى بايد به كسانى كه با زحمت و كوشش بسيار و با عشق فراوان، اين برنامه را به شايستگى تمام تهيه كرده و به اجرا درآوردند گفت: دست مريزاد؛ مژده حبيبى، رامين برزگر، امير بخشايى، زهره نگهبان، مرتضى برجسته و دوستان و ياران همراهشان…

1545-46

1545-47

1545-48

1545-49

1545-50

1545-51

1545-52