1595-18

پرویز مهاجر
پیام صلح ، دوستی، عشق و وحدت عالم انسانها
را به سران کشورها، به مقامات جهانی رساند

بیش از 3 دهه است که پرویز مهاجر هنرمند ونویسنده و انسان مسئول و عاشق برای رساندن پیام صلح و آشتی و ذات پاک ایرانی و ریشه های غنی تاریخی و فرهنگی و هنری سرزمین خود، ایران در حرکت است و شب و روزها تلاش کرده تا سرانجام با ارائه DVD انسانها یکسانند Oneness of Mankind ، صدای خود را به گوش جهان و رهبران مذهبی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جهان برساند. اثری با سروده زنده یاد مهین عمید و ملودی های زنده یاد ایرج طاهری و صدای خود پرویز مهاجر.
طی چند سال گذشته با ارتباط با روسای جمهور امریکا، پاپ اعظم ، کتابخانه کنگره، سنا از جمله پرزیدنت ترامپ ، پرزیدنت کلینتون، ال گور، جان مک کین، نخست وزیر کانادا، رئیس جمهور مکزیک و رهبر فرانسه، مقامات دولتی اسرائیل، نخست وزیر انگلستان، رهبران آلمان، مقامات دولتی در تورنتو، ونکوور، مقامات کتابخانه های معتبر کلیاسس، آریزونا و شهرداران کلان شهرها رسانده، هر کدام از آنها با نامه های قدردانی و تشویق و حمایت، پرویز مهاجر و یارانش را ستوده اند و اقدام انسانی او را یک اقدام ارزشمند لقب داده اند. کاش انسانهائی چون پرویز مهاجر در جامعه خود بسیار داشته باشیم تا چهره ایران را به عنوان پاک ترین، و انسانی ترین چهره ها به جهانیان بشناسانند . به دیدگاه پرویز مهاجر توجه کنید خصوصا توجه و سپاس عمیق او را و برگزارکنندگان رژه نوروزی در نیویورک.

1595-19

سروده (انسانهایکسانند)
ONENESS OF MANKIND

با پیام صلح و دوستی ، عشق و وحدت عالم انسانی، عرضه شده بصورت CD و DVD، اثری است از خانم عمید، موزیک از آقای ایرج طاهری، همخوانی خانم مریم نجمی، با صدای پرویز مهاجر (جاسبی).
بارالها گر به دلها عشق سامان می گرفت
دوره نامردمی ها زود پایان می گرفت
برخداییت قسم هرگز نزیبد این چنین
مردمی پامال گردد زیر پای جهل وکین
در نجات خلق از این گیر و دار
عشق را ناجی کن ای پروردگار
کاش در سینه دل انسان چنین سنگین نبود
آدمیت از شقاوت این همه ننگین نبود
رنگ مبنای قضاوت فتنه کار دین نبود
هیچ فرقی بین دین و مسلک وآیین نبود
روشنایی بخش دلها را بنور سرمدی
دور کن از جهل و نادانی رها کن از بدی
در نجات خلق از این گیر و دار
عشق را ناجی کن ای پروردگار
بر نژاد زرد و سرخ و بر سپید و بر سیاه
کاش با یک چشم می کردند انسانها نگاه
مردوزن هردو زیک دارند وبار یک شجر
هر دو یکسانند و انسان هم طرازیکدگر
این سیاست پیشگان ایکاش همت داشتند
پرچم آزادگی هر گوشه می افراشتند
آن زمان صلح و صفا خورشید عالمگیر بود
دیو تزویر و ریا همواره در زنجیربود
میرسد روزی که با دست محبت مردمان
وارهند از وحشت جنگ وفریب این و آن
هم چنان باران که میآید فرود از ابرپاک
سرزند شورونشاط وعشق از هرذره خاک
در نجات خلق از این گیر و دار
عشق را ناجی کن ای پرورگار

***

سردبیر و مدیر محترم جوانان ، جناب مهدی ذکائی.
درود فراوان بر شما
سالهای بسیاری را همراه ملت ایران در جذر و مد تاریخی، و وقایع در غربت پیوسته ضمانت اصول اخلاقی فرموده و درج مطالب بسیار از قلم حضرت عالی و سایر کارمندان شریف آن موسسه سبب تداوم درج این مجله متعهد بوده و هست.
اجازه فرمائید بنده بعنوان یک همراه این قافله در این حرکت مهاجرتی از شما تشکر و سپاس داشته باشم، در این جابجائی بسیاری از مردم ایران به نقاط دیگر جهان تابع سرنوشت خویش بودند، هرکجا که سقفی بالای سرو نانی در سفره باشد ترجیح میدادند.
این مردم محل زندگی خود را ترک کردند ولی هرگز هویت و پایه های فرهنگی این ملت نه فراموش شد ونه پنهان و رنگ باختگی از وقایع پذیرفت، چرا که هویت ملی ایران فرزند خلف هزاره های زمان است.
در میان این ملت هستند افرادی که وابسته به فرد و اندیشه های فرایند انسانی بوده و مسئولیت پایدار را بیش از پیش بردوش دارند و بطور خود جوش کارهای فرهنگی را پیش آهنگی میکنند.
Persian Parade New York City Foundation یک بنیاد فرهنگی است که به اهتمام یک زوج خوش فکر و موفق در سالهای 2004 تاسیس شده و به کار خود تا به امروز با جدیت بسیار آنرا بازسازی و به پیشرفت این بنیاد تلاش میکند این زوج تلاشگر موفق، خانم دکتر مهشید (ارفع نیا) اسدی و همسرشان دکتر سیروس اسدی هستند.
هدف مشخص این بنیاد گسترش صلح جهانی، همبستگی، یگانگی، دوستی، همیاری و ترویج مبانی اخلاق انسانی، بدون دخالت در سیاست و مذهب و پرهیز از هرگونه بحث و شرکت و مشاجره از این موارد یاد شده چون سیاست و مذهب است.
و بالاخره به پیروی از آنچه کوروش بزرگ به مردم جهان ارمغان داشته، جشن نوروزی سالیانه را به بهترین وجهی که شایسته آن سردارصلح جهان است را در New York City محله Manhattan برگزار میکند، و افتخار آفرین تر است آنکه وقتی می بینیم که هر ساله بیشترین تماشاگران (شرکت کنندگان) را از هرقوم و کشوری دور هم جمع کرده و زیبائی های فرهنگی ملت ها را به دید و نمایش میگذارد. به گزارش آمار اداره پلیس Manhattan در سال 2016 تعداد تماشاگران در این رژه را بالغ بر 200.000تن ثبت کرده اند، حال متوجه تلاش مداوم بنیاد Persian Parade در گذر زمان و آشنائی هرچه بیشتر از مردم شرکت کننده میشویم که خود اعتباری برای این آرمان انسانی است و بالاخره جا دارد که از پایه گذاران این بنیاد قدردانی نموده و بهرشکل ممکن از آن حمایت مالی نمائیم تا Persian Parade بتواند باتوان مالی بیشتری ارزش های آرمان بنیاد را تحقق بخشد.
در سال 2016 زمانی که Persian Parade برگزاری جشن نوروزی را تدارک میدید بگونه ای غیر منتظره Persian Parade از طریق بازنگری به DVD انسانها یکسانند که از تولیدات خود بنده است، توجه خاص نموده و قرار شد که با Banner به همین نام در این Parade شرکت کنم، این کار انجام شد و موفقیت بسیار بیش از انتظار و تشویق شرکت کنندگان را همراه داشت. بعد از مراسم بنده این مجموعه را به Director بنیاد بنام های خانم دکتر مهشید اسدی و دکتر سیروس اسدی ارمغان داشتم، چرا که فعالیت در این حوزه جهانی به نیروی فزاینده ای نیازمند است و بهمین دلیل Persian Parade اقدام به تولید DVD به همان نام اولیه Oneness of Mankind به چهار زبان انگلیسی، فرانسه، اسپانیش، فارسی در یک Disc بر روی فیلم حاصله از Parade تهیه و به جهانیان علاقمند که این روزها کم نیستند ارائه دهند. اولین نسخه های این محصول فرهنگی که در جهان یگانه است را، برای بار چهارم به کاخ سفید (سپید) President Donald Trump و برای دومین بار به واتیکان جناب Pena Nietoارمغان شد، که هرکدام به نوبه خود مطالب تائید و تشویق در مورد مطالب این سروده مرقوم داشتند. بهمین دلیل مجله محترم جوانان در تاریخ 18 August 2017 در صفحه 58 مشروحا به آن پرداخته است، و این همان علائم باهره از قبول و باور مردم و زمامداران جهان است در تائید و روند صلح و دوستی بین ملل، چرا که تنها راه رهائی انسانها از اینهمه خسارت های اجتماعی، مالی و جانی، و رسیدن به یک زندگانی انسانی مسالمت آمیز در سطح جهان را در آینده پشتیبانی میکند.
این گزارش از پیوستن افکار روشن انسانی سرچشمه گرفته و اینجانب پرویز مهاجر عضو جدید این بنیاد همواره افتخار دارد که در این راستا با Persian Parade همکاری میکند و باورمند به اینکه صلح و دوستی همیشه سازنده است و ستیز و نفرت همیشه جنگ و تخریب در پی خواهد داشت. این بنیاد برای رسیدن به مقصود والای مشروحه به اعضای بیشتری برای پیشبرد و رساندن این گوهر یکتای فرهنگ دیرپای ایران زمین به سراسر جهان فعالیت مستمری را آغاز و بشما که آرزوی صلح و دوستی و یگانگی در سر می پرورانید خیرمقدم میگوید.
فاش میگویم و از گفته خود دلشادم
بنده عشقم و از هردوجهان آزادم
پرویز مهاجر، عضو جدید بنیاد فرهنگی
Persian Parade