1680-19

سال دیدار سال ۱۹۹۹

1680-20

 

۲۰ سال پیش، نوروز ۱۹۹۹، ۴ چهره سرشناس، شهره آغداشلو، هوشنگ توزیع، زوج طلایی جامعه هنری، معین و سوزان روشن، در اوج جوانی که درواقع زیاد هم با چهره های امروز خود تفاوتی ندارند، کنار هم عکسی به یادگارآنهم جلوی دوربین بهزاد عکاس معروف گرفته اند.
اینروزها شهره آنچنان سرگرم بازی درسریال های امریکایی است و هوشنگ سخت درگیر نمایش تازه خود شاعر نقره ای است ومعین مرتب در سفر به مناطق مختلف جهان است و سوزان مشغله بیزینس ساختمان سازی دارد که امکان ندارد یکبار دیگر آنها را کنار هم قرار داد

قرار بود پرویز اصفهانی
خاطرات محسن مهدوی را چاپ کند

1680-21

پرویزاصفهانی هنوز زنده و سرحال، نیمروز لندن را منتشر می کرد، پایگاهی برای چهره های فرهنگی وهنری، سیاسی اروپا ساخته بود، معمولا روزها در دفترکارش چهره های سرشناس گرد می آمدند.
این تصویر به 20 سال پیش بر می گردد، که محسن مهدوی بازیگر قدیمی هنوز زنده بود و به اتفاق منوچهر وثوق به دیدار اصفهانی رفته بودند، مهدوی خاطرات خود را برای اصفهانی بازگو کرده بود ولی متاسفانه فرصت چاپ آن پیش نیامد، خاطراتی که به حدود 60 سال رویدادهای سینمایی ایرانی مربوط بود.

کاش به یک لحظه این دیدار برمی گشتیم

1680-23

زنده یاد معینی کرمانشاهی نه تنها زیباترین ترانه های تاریخ موسیقی را سروده، بلکه همیشه از شیک ترین هنرمندان زمان خود بوده است، خوب به شیوه لباس پوشیدن اش توجه کنید تا بدانید درست می گویم.
دیداری با منوچهر بی بیان در منزل اش که همیشه قدر پیشگامان را می دانسته و احترام شان را واجب و زندیه یاد تورج نگهبان که او را سلطان ادب و نزاکت و فروتنی لقب دادند.

رفقا چرا دلخورند؟!

1680-24

تصویری از حدود 20 سال واندی پیش، روزگار تلویزیون های داغ یکشنبه ها، تلویزیون ایرانیان به مدیریت علی لیمونادی، تلویزیون جنبش ایران با همکاری فرزان دلجو و امیرمجاهد، تلویزیون جام جم به مدیریت منوچهر بی بیان وهمکاری شبانه روزی کورش بی بیان، که مرتضی فرزانه گرفته است.
سه چهره روز: سیاوش قمیشی با پیراهن مد روز و ریش و سبیلی که اینروزها مد شده، شهرام صولتی با چهره ای جوانتر، کورش بی بیان کاملا جوان، که معلوم نیست بخاطر نور خورشید است که اخم کرده و یا پشت صحنه برنامه نوروزی، حوادثی پیش آمده است.

تقدیر از خدمات پروفسور جورج چیلینگر

1680-25

دکتر چیلینگر با نوشتن بیش از 500 رساله علمی، و 74 کتاب در زمینه نفت و گاز، مهندسی و زمین شناسی و با سابقه تدریس بیش از 60 سال، در آستانه 90 سالگی یکی از چهره های جهانی در مهندسی نفت محسوب می شود.
کنسولگری ارمنستان در لوس انجلس در برگزاری جشن و تقدیر از ایشان پیشقدم شدند و با دعوت از برخی از چهره هایی که در دانشگاه ها با ایشان همکاری داشتند از خدمات و سابقه علمی و فرهنگی دکتر چیلنگر یاد و تقدیر کردند برخی از دانشگاه های خارج از امریکا نیر با فرستادن پیام و تقدیر نامه این روز مهم را به ایشان تبریک گفتند، دکتر چیلینگر در نود سالگی بسیار فعال هستند و اخرین کتاب خود را در زمینه رابطه زلزله و نفت به زودی انتشار خواهد داد

بعد از 20 سال بدنبال باربد طاهری آمده بودند

1680-28

شنیدیم هفته قبل یک زن و شوهر در لس آنجلس بدنبال باربد طاهری فیلمبردار و فیلمساز معروف می گذشتند تا هم بدهکاری خود را پرداخت کنند و هم فیلمی که او برایشان ساخته تحویل بگیرند.
این زن و شوهر از درگذشت این چهره هنری که در سن 67 سالگی درلس آنجلس درسال 2010 رخ داد بی خبربودند و می گفتند 20 سال پیش با باربد در دفترجوانان آشنا شدند و قرار شد باربد فیلم مستندی درباره زندگی عاشقانه آنها بسازد و حتی بخشی از فیلم ساخته شد، ولی بدنبال حادثه ای آنها مجبور به ترک امریکا شده و بعد بدلیل حوادث پیش بینی نشده خارج از امریکا ماندند و حالا بعد از حدود 20 سال بازگشته اند تا با او دیداری داشته باشند.
خوشبختانه آنها با یافتن یکی دو فامیل و آشنای باربد، به سراغ آنها رفتند.