1588-9

1588-3

1588-4

1588-5

آرین اقبالی

وام دانشجویی و بازپرداخت آن علاوه برایجاد نارضایتی در میان فارغ التحصیلان دانشگاه ها، باعث بحرانی جدی در تمام سطوح جامعه بدهکار آمریکا شده است، به دیگر سخن امروزه در آمریکا دست یابی به تحصیلات عالی به دلیل افزایش شهریه ها و هزینه ها ناممکن است و دانشجویان از عهده آن بر نمی آیند. گاهی این هزینه ها بالغ بر صد هزار دلار می شود که ضمانت پانصد هزاردلاری را برای باز پرداخت سی ساله نیاز دارد. این بدهی از بدهی های دیگر متمایز است به طوری که در صورت ورشکستگی بخشیده نمی شود و پرداخت آن در هر حال الزامی است. در واقع وام های دانشجویی برای جوانان محصل آمریکایی یک وضعیت بندگی و اسارت مالی دائمی ایجادکرده است.
استفان لندمن از فعالان مستقل صلح، فصلی از کتاب جنجالی خود را که در مورد جنبش اشغال وال استریت است؛ به شرایط باز پرداخت وام های دانشجویی اختصاص داده و مطالبی در مورد همکاری شرورانه شرکت ها و دولت نوشت:” از زمان آغاز مشکلات اقتصادی آمریکا، کمک هزینه‌‌های دولتی به دانشجویان کمتر شد و در نتیجه برای شرکت‌ها و بانک‌‌های خصوصی فرصت مغتنمی پدید آمد تا خلاء کمک‌های دولتی را با وام‌هایی با بهره بالاتر پُر کنند که در هماهنگی با این فرصت سازی، شهریه‌های دانشگاه‌ها نیز روند صعودی پیدا کرد تا دانشجویان راه گریزی غیر از گردن نهادن به اسارت مالی دراز مدت در سال‌های آتی زندگی خود نداشته باشند”.
نکته قابل توجه در مورد بانکها و موسسات مالی وام دهنده به دانشجویان این است که ضمن انتفاع از سود های کلان بنا بر قوانینی که در جهت تضمین باز پرداخت این وامها وجود دارد. وام دهندگان می توانند از محل حقوق، مستمری بازنشستگی ویا حتی مبلغ کمک هزینه دولتی که از طرف دولت به افراد بی بضاعت پرداخت می شود اقدام به برداشت طلب خود نمایند و در سایه وجود چنین قوانینی میزان ریسک پذیری سرمایه خود را به صفر رسانده اند.
بنابرآمار وزارت آموزش عالی آمریکا هزینه تحصیلی سالیانه یک دانشجو در آمریکا چیزی در حدود 10 تا 40 هزار دلار است که گاهی در رشته‌های تخصصی این رقم به 50 تا 100 هزار دلار نیز می‌رسد؛ با کاهش درآمد خانواده‌های آمریکا در نتیجه بحران اقتصادی و با کاهش کمک مالی مؤسسات صنعتی و بازرگانی به دانشگاه‌ها، آموزش عالی آمریکا وارد یک دوره بحران شده است .
طبق آمار همین وزارتخانه ۶۶ درصد دانشجویان در مقطع لیسانس، ناچار به گرفتن وام هستند. این میزان در سال ۱۹۹۳، ۴۵ درصد بود. گفتنی است که این آمار، به غیر از وام هایی است که خانواده های دانشجویان برای کمک به آنها می گیرند
در یک گزارش میدانی در ارتباط با میزان بدهی وام های دانشجویی آمده است در اواخر سال 2011 بدهی دانشجویان به یک تریلیون دلار رسید که واقعا مبهوت کننده بود؛ در واقع این رقم با سرعتی در حدود 3 هزار دلار در ثانیه در حال افزایش است و گوی سبقت را از بدهی کارت‌های اعتباری و وام های دیگر ربوده و فقط از بدهی‌های رهنی مردم آمریکا عقب مانده است
ودر یک گزارش دیگر از سوی بانک ها و موسسات مالی، میزان قرض های دانشجویی در آمریکا، به بیش ازهزار میلیارد دلار می رسد. مبلغی که حتی بیشتر از کل بدهی کارت های اعتباری مردم آمریکا اعلام شد از این رو بسیاری به این باور رسیده اند که دیگر تحصیلات عالی در این کشور مقرون به صرفه نیست زیرا هر ساله در اواخر فصل بهار که جشن های فارغ التحصیلی برگزار می گردد ودانشجویان با لباس های رنگارنگ، کلاه‌ های چهار گوش خود را به آسمان پرتاب می کنند و برای ورود به بازار کار آماده می شوند، همزمان این فارغ التحصیلان با امید به جذب در بازار کار، بار بدهی بین 25 تا 50 هزار دلاررا پس از خروج از دانشگاه بر دوش خواهند داشت.
باراک اوباما، رئیس جمهور سابق که در هشت سال پیش دانشجویان زیادی به او رای داده بودند ، در یک سخنرانی در میان دانشجویان دانشگاه چپل هیل، در کارولینای شمالی گفت:”ما خانواده پولداری نداشتیم به همین دلیل بعد از فارغ التحصیلی با کوهی از بدهی روبرو بودیم.”
آقای اوباما درادامه گفت او و همسرش، تنها هشت سال است که توانسته اند بدهی های خود را تسویه کنند.

1588-6

1588-7

مدیریت و یکپارچه سازی انواع بدهی های دانش آموزی و دانشجویی

شرکت Enrich Financial با مدیریت آرین اقبالی پایه گذار و بنیان گذار خدمات بهبود، ترمیم و تصحیح کردیت در راستای گسترش خدمات اعتباری و رفع مشکلات هموطنان عزیز با افتخارخدمات نوین خود را در زمینه مدیریت و کاهش بدهی های دانش آموزی و دانشجویی ارائه می نماید.
لازم به توضیح است این خدمات در راستای سایر خدمات کردیت ریپیر Enrich Financial خدمت تمامی عزیزان ارائه می گردد و ضمن کاهش بدهی ها نکات منفی به وجود آمده مربوط به این وام ها را نیز از بین می برد.
بعد از موفقیت های پیاپی کمپانی Enrich Financial در سال های 2016 و 2015 هم زمان با افتتاح شعب جدید در Orange County و Irvine برای ارائه خدمات هرچه بهتر به هموطنان عزیز ساکن در این مناطق و همچنین افتتاح شعبه Glendale برای ارائه خدمات هرچه بهتر به هموطنان ارمنی زبان، با توجه به درخواست های مکرر و پرونده های زیادی که در خصوص کاهش بدهی های معوقه دانش آموزی و دانشجویی روبرو بودیم جلسات مختلفی و تحقیقات گسترده ای را در این زمینه به صورت کاملاً تخصصی آغاز نمودیم.
جلسات با Department of Education نتایج بسیار خوبی را حاصل نمود.
این موفقیت با ایجاد یک دپارتمان تخصصی در زمینه وام های دانشجویی و دانش آموزی شامل انواع وام های (Subsidized و Unsubsidized) ضمن ارائه مشاوره رایگان به هموطنان عزیز آماده ارائه خدمات هر چه بهتر در گروه های
1- تجمیع و یکپارچه سازی وام های دانشجویی و دانش آموزی
2- کاهش نرخ سود و بهره و کاهش میزان پرداختی
3- تنظیم اقساط متناسب شرایط حداقلی پرداختی دانشجویان و دانش آموزان.
لازم به توضیح است شرکت Enrich Financial با مدیریت آرین اقبالی ضمن بهره گیری از دانش تخصصی و نظرات کارشناسانه موجود در زمینه انواع وام های دانشجویی و دانش آموزی بعد از برگزاری جلسه مشاوره رایگان با هموطنان عزیز و متقاضیان گرامی برای مدیریت و کاهش بدهی انواع وام ها نسبت به از بین بردن نقاط منفی ایجاد شده منحصر به این وام ها اقدام می نماید.
این خدمات در قالب یک پکیج ویژه قابل ارائه به هموطنان عزیز می باشد، ذکر این نکته حائز اهمیت است که با توجه به در اختیار داشتن یک نرم افزار تخصصی محاسبه دقیق و روند اجرایی پروژه به صورت مشخص به هموطنان عزیز ارائه خواهد شد.
امید است این خدمات نوین مانند همه خدمات دیگر شرکت Enrich Financial پنجره جدیدی را برای تابیدن نورامید به اعتبار هموطنان عزیز ایجاد نماید.
برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت شرکت www.enrichfin.com مراجعه کنید ویا در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و اینستاگرام به آخرین اطلاعات مربوط به حل مشکلات کردیت دسترسی داشته باشید و همچنین برای مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن 800-610-4575 تماس بگیرید.
Enrich Financial ارائه دهنده نسل جدید خدمات ترمیمی اعتبار شما

1588-8