1694-2

1694-3

شهره آغداشلو ستاره بین المللی ایرانی درعرصه سینما وتلویزیون امریکا، اینروزها درخشش فوق العاده ای دارد، در طی سالهای اخیر کمپانی ها و شبکه های جهانی، او را درکانادا ماندگار کرده اند تا در سریال ها و فیلم هایشان هنرمندانه نقش های کلیدی ایفا کند، ضمن اینکه در چند فیلم بزرگ و پرفروش سال گذشته با سوپراستارهای امریکایی همبازی شد.

شهره درجامعه ایرانی در چند دهه گذشته چه در سینما، چه تلویزیون چه تیاتر فعالیت پرثمری داشته و از محبوبیت خاصی برخوردار است و نکته جالب اینکه شهره همیشه فروتن و مهربان باقی مانده در برخورد با دوستداران خود چنان رفتاری دارد که سبب شگفتی آنها میشود، شهره درزندگی خانوادگی خود با هوشنگ توزیع هنرمند و کارگردان نامدار الگوی خوبی برای هنرمندان جوان است.
شهره در جامعه امریکایی هم بدلیل اخلاق پسندیده، آگاهی های گسترده درباره تاریخ و فرهنگ و هنر ایران و جهان و اینکه باهر سلیقه و عقیده و تفکری، هماهنگی دارد مورد توجه و احترام است.
مصاحبه ای که می خوانید تازه ترین مصاحبه با این بانوی هنرمند تمام عیار است.
• امسال 3 فیلم و 2 سریال تلویزیونی برایتان دارم «Simple Wedding» (یک عروسی ساده) نوشته و کارگردانی سارا زندیه که اکران آن در فوریه 2020 خواهد بود.
«The Cuban» (یک کوبایی) نوشته Alessandra Piccion و کارگردانی Sergio Navarretta هفتم دسامبر در فستیوال فیلم Whistler افتتاح خواهد شد. «یک کوبایی» در اپریل 2020 ابتدا در کانادا و سپس در امریکا به روی اکران خواهد رفت.
«Run Sweetheart Run» (بدو عزیزم بدو) فیلمی است ترسناک اما بسیار پر معنی که توسط کمپانی Blumhouse که پیش از این فیلم «Get Out» (بزن به چاک) را از آن دیده ایم.
این فیلم در پائیز 2020 به معرفی نمایش درخواهد آمد.
و البته افتتاحیه فصل چهارم سریال علمی تخیلی «Expanse» در Amazon. این سریال براساس هشت رمان نوشته James .S.A Cory ساخته میشود.

1694-5

1694-6

• از سریال Expanse برایمان بگوئید. چطور این نقش به شما محول شد و چرا آن را پذیرفتید؟
شهره: این نقش توسط 2 تن از نویسندگان مورد علاقه ام به من پیشنهاد شد. Mark Ferguson وHawk Ostby زنگ میزد و میخواست بداند که آیا حاضرم پیش از اینکه سناریو را بخوانم دعوتش را برای اجرای این نقش بپذیرم، چرا که شبکه تلویزیونی که مسئول پخش این سریال بود می خواست بداند که آیا من حاضر به همکاری هستم یا نه؟
من که پیش از آن فیلم های «Children Of Men» و «Iron Man» را از این نویسندگان دیده بودم به Hawk گفتم که قلم هردویشان را بسیار دوست میدارم و با توضیحاتی که درباره این نقش داده بود، برای اولین بار در زندگی هنری ام بی آنکه سناریو را خوانده باشم نقش را پذیرفتم چون می دانستم با چه نویسندگان نابی روبرو هستم.
• از نقش تان برایمان بگوئید:
شهره: Chrisjen Avasarala از تبار سیاستمداران ثروتمند است. سیاستمداری تحصیلکرده و بسیار باهوش است. به ده زبان صحبت می کند و همه سیاستمداران جهان را به نام، مقام و درجه شان می شناسد.
او در آغاز (مدیرکل) سازمان ملل استUnder Deputy Decretory Of United Nation و همه تلاش او برای حفظ زمین از خطر حمله بیگانگان است.
قصه های این 8 رمان در چند صد سال آینده اتفاق می افتند و اما شباهت زیادی به آنچه که امروز بر روی زمین می گذرد دارند.
این سریال نقدهای بسیار خوبی دریافت کرده است، اما من نقد دانشمندی را که می گوید این سریال علمی تخیلی بیشترین شباهت را به دنیای واقعی آینده را دارد بسیار دوست میدارم.

1694-7

1694-8

1694-9

• طرفداران این سریال علاقه زیادی به لباس های فاخر کاراکترش (A)Avasarala دارند. آیا شما هیچگونه دخالتی در خلق این لباسها دارید؟
شهره: طراح لباس های این سریال Joan Hansen یکی از بهترین طراحان لباس فیلم و تلویزیون و یکی از افتاده ترین هنرمندانی است که من درعمرم دیده ام. لباس ها را طرح می کند، پارچه ها را انتخاب می کند، و بعد برای پرو دعوتم می کند. و من هر بار خیره به طرح هایش نگاه می کنم و تازه از من می پرسد که آیا دوست دارم چیزی را تغییر بدهم؟
من که عاشق استفاده از رنگ در فیلم هستم و برای همین است که آلفرد هیچکاک را دوست دارم، می گویم شاید بد نباشد که کمی از رنگ قرمز در این صحنه استفاده کنیم، چرا که خطر نزدیک است. و Joan بلافاصله نواری قرمز به لبه آستین لباس می چسباند. و جالب است بدانید که دست راست Joan یک آقای ایرانی است. احمد… که سالهاست با Joan همکاری میکند.
• سریال «Expanse» در سال گذشته به Amazon پیوست. چطور شد که کانال SY-FY را ترک کرد.
شهره: وقتی کانال SY-FY سریال را کنسل کرد، هزاران تن از طرفداران این سریال از طریق سوشیال میدیا گردهم آمدند و با جمع آوری چند هزار دلار یک بالون اجاره کردند و به دُم آن پیغام «Save The Expanse» (اکسپنس را نجات دهید) را بستند و به هوا فرستادند.
شاید همین حرکت بی سابقه هواداران این سریال تلویزیون بود که Amazon را برانگیخت تا خواستار پخش بین المللی این سریال بشود. و من برای اولین بار تاثیر هواداران (FAN) یک سریال را بر دوام آن لمس کردم.
• آیا تغییرات زیادی درساخت این سریال به وجود آمده؟ حالا که Amazon آن را به عهده گرفته است.
شهره: تغییرات زیادی در ساخت آن صورت نگرفته اما تغییرات اساسی در زمینه تبلیغات آن صورت گرفته «Game Changers» یا آنها که قواعد بازی را درجهان عوض کرده اند مثل Amazon خوب می دانند که چگونه تبلیغ و چگونه خبررسانی کنند.
و از همه مهمتر اینکه حالا همه جهان، همزمان می توانند سریال های محبوب خود را تماشا کنند.
• برای بازی در این نقش در کانادا زندگی می کنید؟
شهره: بله، از سال 2014، هرسال 6 ماه در کانادا زندگی می کنم و حالا هم که تازه فیلمبرداری فصل پنجم آغاز شده است.
• زندگی در کانادا چگونه است؟
شهره: من عاشق این مملکت و این شهر شده ام. مردمانش آرام و مهربان، سیاستمدارانش فهمیده و مردمی و محیط کارم بسیار مطلوب و دوست داشتنی.
• آیا همسر و دخترتان به دیدارتان می آیند؟
شهره: بله، هر دوشان هر وقت می توانند سری به من میزنند. هوشنگ که سخت مشغول تور نمایش «شاعرنقره ای» است و تارا هم مشغول نوشتن فیلم کوتاه اش.
• برای کریسمس چه می کنید؟
شهره: با هوشنگ و تارا در یک سرزمین آفتابی به دور از هیاهو.
• از سریال دوم برایمان نگفتید؟
شهره: «Impuls» نیروی آنی که همزمان با پخش آن برایتان بیشترخواهم گفت.

 1694-4