1719-2

1719-4

من اسم هوشنگ توزیع را هنرمند تمام عیار، بیقرار و بقولی امریکایی ها Restless و خستگی ناپذیرگذاشته ام. توزیع براستی آرام و قرار ندارد. در طی سه دهه شاید 4دهه گذشته توزیع رکوردهایی غیرقابل باور دراجرای نمایش روی صحنه، تهیه برنامه تلویزیونی، بازی در فیلم ها به جای گذاشته، ولی هیچگاه راضی نبوده است حالا بعد از سالها دست بکار ساخت فیلم زده، مطمئن باشید شگفتی تازه ای می آفریند کتاب نمایشنامه شاعرنقره ای را به چاپ رسانده، که با چاپ نمایشنامه های دیگرش ادامه می یابد.

جوانان: دوران کرونا را چطور می گذرانید؟
توزیع: خیلی دوران سختیه. بخصوص که ما داریم یک موقعیت پیچیده رو برای اولین بار تجربه می کنیم.
باید بگم که هر روزبرای کسانی که دچار این هیولا میشن، چه درایران و یا هرجای دیگرسخت غمگین می شم. بطوری که گاهی توان شنیدن اخبار مربوط به مرگ و میرانسانها رو ندارم. ویا تصوراین همه آدم که کارهاشون رو از دست دادند، هم غمگین ام میکند و هم نگران. اما… اما ازطرفی دیگه برای من یک موقعیت استثنایی بوجود آمد که بتونم کارهایی رو که سالها آرزوی انجامشون رو داشتم انجام بدم و یا بطرفشون قدم بردارم.
جوانان: در زمینه کاری؟
توزیع: درهرزمینه ای، اما بخصوص در زمینه کاری. برای مثال علت بیرون آمدن من از ایران رفتن به N.Y.U برای تحصیل سینما بود. در آن زمان آرزو داشتم فیلم بسازم. اما هرگز این آرزو به حقیقت نپیوست. حالا بعد از گذشت سالها، موفق شدم فیلمنامه ای را بنویسم تا آن را جلوی دوربین ببرم.
جوانان: منظورت یک فیلم سینمایی یا یک فیلم تلویزیونی و یا…؟
توزیع: درحال حاضرفیلمهایی که ساخته میشن، بیش از هشتاد درصدشون اکران استاندارد نمیشن، بلکه بصورت D.V.D و یا آنلاین و یا نمایش در تلویزیون دیده میشن. فیلمسازها با امید فراوان فیلمی میسازن و آرزو می کنن که فیلم اکران استاندارد بشه و درسینماها نمایش داده بشه. البته منظورم فیلمهای Independent با بودجه های پائین است. اگر فیلم شانس اکران عمومی پیدا نکرد، بعد گزینه های دیگری مثل D.V.D و آنلاین و نهایتا پخش های تلویزیونی پیش می آید اما گاهی درمیان این فیلم های با بودجه کم، کیفیت ویژه ای وجود داره که فیلم، اصطلاحاً پرواز می کند و حتی به اسکار و گلدن گلوب میره.
جوانان: پس این فیلم Low Budget محسوب میشه؟
توزیع: درواقع No Budget محسوب میشه! ما امکانات کمی داریم که داریم سعی می کنیم این فیلم رو که به داستان آن اعتقاد داریم بسازیمش. البته چند نفری هم اظهارعلاقه کرده اند تا کمکهایی به ساخت آن بکنند که باید منتظربشیم و ببینیم به کجا خواهد رسید.
جوانان: هنرپیشه ها آیا انتخاب شده اند؟
توزیع: هنوز نه. کسانی را طبعا در ذهن دارم ولی هنوز وارد آن مرحله نشده ایم. از طرفی قرار است شیوه ساخت این فیلم استاندارد امریکایی داشته باشد. یعنی انتخاب هنرپیشه ها را کس دیگری انجام میدهد. گرچه من هم نظرخواهم داد. و اینکه بیشترین توجه به کیفیت صدا و تصویر خواهد بود. یعنی فیلمبرداری و صداگذاری و بعد تدوین آن.

1719-6

1719-7

17198

جوانان: خودتان هم درآن بازی خواهید کرد؟
توزیع: من یک نقش کوچک اما کلیدی در آن خواهم داشت.
جوانان: سال گذشته سال پرباری برای گروه تئاتری شما بود. نمایش «شاعرنقره ای» بسیار موفق بود و بسیاری از تماشاگران ومنتقدین آنرا تحسین کردند. آیا بازهم نمایش جدیدی ازشما خواهیم دید؟
توزیع: کارتئاترکار اصلی من است. درحال نوشتن یک نمایشی هستم که علاقه خاصی به آن دارم و امیدوارم که بزودی وارد تمرین آن بشویم.
جوانان: قصد اجراهای بیشتری با نمایش «شاعرنقره ای» ندارید؟
توزیع: حتما که داریم. بسیاری ازاجراهایی که قراربود درکالیفرنیا و ایالات های دیگرامریکا داشته باشیم بدلیل مشکلات «کرونا» عقب افتاد. تور اروپایی و استرالیا هم عقب افتاده که طبق بعضی ازقراردادها باید نمایش را اجرا کنیم.
جوانان: تکلیف نمایش جدیدی که اشاره کردید چه خواهد شد؟
توزیع: نمایش جدید کار پیچیده تری ازشاعرنقره ای هست و به تعداد بازیگر بیشتری نیاز داره.
بنابراین هم نوشتن متن آن بیشتر وقت خواهد گرفت و هم مسئله انتخاب هنرپیشه ها و بعد تمرین ها. اگر تأترها تا ماه ژانویه باز بشن ما «شاعر نقره ای» را برای شش ماه اجرا خواهیم کرد و درهمان زمان تمرینات نمایش جدید را تکمیل خواهیم کرد. درغیراینصورت آنرا ضبط تلویزیونی خواهیم کرد و بصورت «Pay Per View» نمایش خواهیم داد.
جوانان: راجع به اسم و یا تم نمایش جدید حرفی نمیزنید؟!
توزیع: ترجیح میدم الان راجع به آن حرفی نزنم.
جوانان: درسوشیال میدیا خبرچاپ شدن کتاب «شاعرنقره ای» را خواندیم.
توزیع: کتاب هفته پیش از زیرچاپ بیرون آمد.
جوانان: نمیدونم شما چند تا نمایشنامه تا بحال نوشته اید که غالبا بسیار موفق بوده اند، ولی این اولین آنهاست که چاپ شده است. دلیل آن چیست؟
توزیع: چاپ کردن یک کتاب برای من کار پر زحمت و پرهزینه ای است. در طول دو ماه گذشته چند نفر با عaaشق و محبت به من کمک کردند تا این نمایش بزیر چاپ برود. خودم به تنهایی قادر به این کار نبودم و نیستم.
جوانان: آیا امیدوار باشیم که نمایش های دیگر هم به زیرچاپ خواهد رفت؟
توزیع: باورکنید که من سالهاست در تب چاپ کردن نمایش نامه هایم سوخته و ساخته ام. اما بنظر می رسد که با به بازارآمدن «شاعرنقره ای»، نمایش های دیگرهم به چاپ برسند.
جوانان: کتاب «شاعرنقره ای» را از کجا باید تهیه کرد؟
توزیع: برای شما که حتما یکی میارم!
جوانان: ممنون. علاقمندان از کجا این کتاب را تهیه کنند؟
توزیع: در لس آنجلس و کالیفرنیا ساده ترین راه این است که ازطریق وب سایت شرکت کتاب و یا احیانا رجوع به کتابفروشی ها و فروشگاههای ایرانی و یا ازطریق وب سایت: Amazon.
علاقمندان البته میتوانند ازطریق ایمیل:

[email protected]

ویا شماره تلفن:

310-528-8880 

با ناشرتماس بگیرند.
جوانان: پس بنظرمی آد که با این همه کار، سرتون خیلی شلوغ باید باشد، علیرغم اینکه ظاهرا کارها کمی خوابیده.
توزیع: میگن، در زندگی اگرخودت، خودت رو مشغول نکنی، زندگی مشغولت می کنه!
جوانان: با آرزوی موفقیت های بیشتر
توزیع: ممنون از توجه و محبت شما…

1719-5