1720-35

1720-28

1720-29

1720-30

دنیای هنرمندان دنیای عجیبی است، گاهی دراین شهر و یا شهری دیگر، گاهی دراین کشور و یا کشوری دیگر در رفت وآمدند. آزاد بودن و سفرکردنشان خلاقیت بوجود می آورد و با خلاقیتشان افکاری نو، شکلی تازه و دنیای زیبایی را میسازند.
حسام ابریشمی ازجمله این هنرمندان است که 50 سال است که هر روز قلم بدست با رنگهای گوناگون جان تازه ای بربوم نقاشی سفید میدهد و با ترکیبی همگون با زیبایی به مفهومی تازه میرساند. آثاری که روزها و ماهها وسالها از دیدنشان لذت می بریم و به درکی متفاوت میرسیم.
به جرأت می توان گفت که حسام جزو پرکارترین نقاشان است که تا کنون 160 نمایشگاه فردی، 43 نمایشگاه جمعی و همچنین آثارش در 6 موزه در امریکا به نمایش گذاشته شده، بی دلیل نیست که به دریافت دکترای افتخاری از دانشگاه لیبرتی و کلید شهر اورمند بیچ توسط شهردار شهر و روز 24 مارچ هم بنام روز حسام ابریشمی در آن شهرنام گزاری شده است.
حسام هنرمندیست که عشق را می شناسد و خشم را می بیند و مبارزه را می فهمد.
از او می پرسم چه تفاوتی بین آثار رنگی وسیاه و سفید است؟
او می گوید این سئوال را یکی از مجلات هنری فرانسه از من پرسیده بود. کارهای رنگی آرزوهای من است. دوست دارم همه را عاشق ببینم، شادی و رقص ببینم، ساز و آواز بشنوم ازدرون رنگها زیبائیهای ناشناخته را ترسیم کنم. اما آثار سیاه و سفید من خشم وفریاد من است و حال وروز زندگی ماست.

1720-31

1720-32

1720-33

باعث افتخار است که آثار حسام ابریشمی در 9 سال متوالی هرساله روی جلد و تمام فصل های کتابهای جامعه شناسی دانشگاههای امریکا بود که این کتابها در 7 کشوردیگر تدریس می شود.
حسام سالها درلوس آنجلس زندگی می کرد و چند سالی است که برای تغییری بهتر و هیجانی تازه تر با نگاهی متفاوت تر به میامی کوچ کرده، شهری که امروزه جزو سه شهر برترهنرهای تجسمی در امریکاست.
از حسام می پرسم میامی چه تاثیری روی آثارت داشته؟
می گوید مسلماً محیط تأثیرگزاراست. اینجا فضائی روشنتر، آب و هوا گرم و تمیزتراست. بهمین خاطراندازه تابلوها بزرگتر و رنگها شادتر و مفهومی تر شدند.
از دوران ویروس کرونا پرسیدم؟
می گوید: از نظرکارکردن مشکلی ندارم، هنرمند بیشتر در تنهائی به خلق آثارمی پردازد. چه درخانه باشم و چه در استودیو نقاشی می کنم اما متاسفانه دو نمایشگاهم یکی در لندن و دیگری درچارلستون امریکا بخاطراین ویروس کنسل شد، از موزه ها خبری نیست و همچنین اکثر گالریها تعطیل اند وامیدوارم شرایط عادی شود تا بتوانم دوستانم را ببینم و همچنین دلتنگ از نزدیک دیدن آثارهنری چه در موزه ها و چه درگالریها هستم.

1720-34