1567-35

11جون در مزون شهلا درریز La Maison du Shahla Dorriz
تابلوها، تصاویر و طرح های الکساندر درریز غوغایی بپا کرده بود

1567-45

یکشنبه 11 جون، الکساندر درریز فشن دیزاینر و عکاس هنرمند و مبتکر، نمایشگاهی از آثار عکاسی خود به همراه طرح های بسیار زیبای خود بر تن مدل های جوان و همچنین تصویری گویا از چهره سرشناس ایرانی هما سرشار، برگزار کرد که بسیاری از ستارگان سینما، تهیه کننده ها و کارگردانان معروف امریکایی از آن دیدن کردند و کارهای او را ستودند.
شاید بسیاری در جامعه ایرانی هنوز نمی دانند شهلا درریز طراح برجسته ایرانی که درهای هالیوود و شبکه های تلویزیونی امریکایی و اروپایی را با طرح های شگفتی آفرین خود گشود و با نام یک فشن دیزاینر ایرانی همه جا خو درا شناساند چه اعتبار تازه ای برای هنرمندان ایرانی ببار آورد و در طی 30 سال گذشته نه تنها فشن شوهای او در سراسر اروپا و امریکا با هزاران علاقمند روبرو شد بلکه همه شبکه های تلویزیونی با او گفتگو کردند.

1567-36

1567-37

و دیدیم که طرح هایش را معروف ترین ستارگان و خوانندگان بین المللی و سوپراستارهای ایرانی به تن کردند.
شهلا درریز در مکتب خود، الکساندر پسرش را تعلیم داد و او را چون پرنده کوچکی پرواز آموخت و اینک او را در آسمان فشن جهانی به پرواز درآورده است و به وجودش افتخار می کند.
نکته مهم در مور د الکساندر درریز اینکه او یک ایرانی امریکایی است ولی به ریشه های خانوادگی خود چسبیده است، او فرهنگ و سنت های ایرانی را می شناسد و در طی سالهای گذشته با آمیختن فرهنگ وهنر ایرانی درعرصه فشن چشم ها را خیره کرده است.

1567-38

1567-39

الکساندر در آخرین نمایشگاه خود، که حدود 18ماه بررویش کار کرده بود و ادامه پروژه 2015، آرشیو Matriachs Archives زن سالاری و مادرسالاری بود، درواقع نوعی تحقیق و  پژوهش برروی تاریخ شفاهی فشن ایران بود، که از 150 سال پیش در خانواده آنها ریشه داشته و فابریک هایی که به 150 سال تاریخ و 4 نسل خانواده تعلق دارد هرکدام از لباس های طراحی شده الکساندر بر تن مدل ها در این نمایشگاه، باخود قصه ای داشت و درواقع دنباله طرح های شهلا درریز از سال 1990 که اینک آثار الکس با مضمون و درون مایه خاص خود درون تابلوهای آلمینیومی جای گرفته بود و به نوعی یک سفر هنری و تاریخی از تونل زمان، از گذشته های دور به دنیای مدرن امروز بود. درمیان آنها تصاویر مدل های بسیار جوان و طرحی از چهره سرشناس جامعه ایرانی هما سرشار، چشم ها را به سوی خود کشیده بود.

1567-44

1567-40

1567-41

شهلا درریز و الکساندر درریز اخیرا لباس های طراحی شده خود را به تن محبوب ترین ستارگان از جمله سوپراستار جدید الکساندرا داداریو Alexandra Daddario در فیلم Baywatch و برتن میشل برگ تهیه کننده محبوب سریال های محبوبی چون Baywatch به جلوی دوربین ها فرستاده و تحسین همه را برانگیخته اند.
وقتی شهلا درریز درباره الکساندر حرف میزند، چشمانش از غرور برق میزند چرا که می داند الکساندر را تا کجا پرواز داده است.
اینروزها الکساندر هر لحظه با گروهی در هالیوود، در مجلات معروف امریکایی، تلویزیون ها گفتگو دارد، همه برای دسترسی به الکساندر با هم رقابت دارند، همانگونه که برای بر تن کردن طرح های شهلا درریز ماهها به انتظار می مانند.
به شهلا درریز درودی می فرستیم که افتخار جامعه ایرنی است و به الکساندر درریز درود می فرستیم که نماینده نسل جوان ایرانی در زمینه فشن در هالیوود است.

1567-42

1567-43