عليرضا نژاد دهقان

بازيگران زن مسئوليت هاي بزرگ را مي‌پذيرند

Javanan-Mix1300-06

برخلاف سالهاي قبل از انقلاب كه سنديكاي هنرمندان،  خانه سينما و غيره در دست مردان سينما بود و بازيگران زن هيچ نقشي در آن نداشتند،  در سالهاي اخير ستارگان زن با قبول  مسئوليت هاي بزرگ در سازمان ها و بنيادهاي سينمايي،  بسيار فعال شده اند.
قبلا نيكي كريمي  و هديه تهراني،  فاطمه معتمد آريا،  تهمينه ميلاني و اخيرا مريلا زارعي به ميدان آمده و باقبول مسئوليت هايي چون نايب رئيس و مسئول امور مالي انجمن بازيگران سينما،  دور را از مردان گرفته اند

 

مهناز افشار هنوز نان شباهت با گوگوش را مي‌خورد

Javanan-Mix1300-08

هناز افشار ستاره هنرمندي است، ولي يادتان باشد كه در سينماي امروز ايران، صدها ستاره جوان هنرمند فعاليت دارند و با وجود چهره و اندام وهنر بازيگري،  ولي نمي‌توانند زياد درجمع مردان سينما خودي نشان بدهند.Javanan-Mix1300-07
مهناز افشار در ميان اين ستارگان با بخت بلندي همراه است آنهم شباهت زيادي است كه به گوگوش ستاره جاودانه سينما وموزيك دارد، مهناز افشار بويژه از سه رخ از اين شباهت بيشتر سود مي‌برد و اغلب صحنه هاي فيلم هايش نيز از همين زاويه است و كوچك وبزرگ او را بعنوان خواهر گوگوش ويا شبيه گوگوش مي‌شناسند ومسلما مهناز خانم بايد كلي شكرگزار باشد.
در عكس ها اورا در يكي از آخرين فيلمهايش برف روي كاج ها به كارگرداني پيمان معادي مي‌بينيد

 

 

عطر هديه تهراني در فرانسه

Javanan-Mix1300-09

يك كمپاني فرانسوي يك عطر با رنگ صورتي بنام Love Forever‌ به اسم هديه تهراني به بازار داد كه با فروش خوبي هم روبرو شد،  چون عطرJavanan-Mix1300-10 بسيار خوش بويي است و هنوز در پاريس بعنوان عطر پرفروش جايگاه خوبي دارد.
نكته جالب اينكه عطر هديه بصورت قاچاق وارد ايران هم شده، كلي هم فروش داشته ولي بصورت رسمي امكان ورود نداشته است.
 

 

 

 

 

 

مقامات سينمايي در ايران
مرتب جلوي تهمينه ميلاني سنگ مي‌اندازند

Javanan-Mix1300-11

تهمينه ميلاني كارگردان شجاعي است كه تا امروز باساختن فيلم هاي اجتماعي و گاه نيمه سياسي حرف دل مردم و در اصل حرف دل خود را زده است،  بدون اينكه از عاقبت آن بهراسد.ميلاني هر بار با ساخت فيلمي،  سوژه اي كوبنده و عريان را ارائه ميدهد،  ازجمله فيلمي از زندان زنان و  زناني كه مردسالاري را با شيوه خاص خود،  جوابگو هستند.
ميلاني اخيرا يك سوژه عريان ديگر بنام >فري كثيفشيريا خط< آنقدر مجوز را به عقب انداختندكه فصل سينمايي گذشت و ميلاني ناچار ماهها فيلمبرداري را به عقب انداخت

چرا حامد بهداد از همبازي شدن
با مونيكا بلوچي سرباز زد

Javanan-Mix1300-12

حامد بهداد بازيگر جوان سينما،  اخيرا براي بازي در يك فيلم ايتاليايي به تركيه رفته بود ولي بدلايلي ناكام بازگشت.
بهداد قرار بود در اين فيلم به كارگرداني تئوآنجلوپلوس كارگردان ايتاليايي وشوهر مونيكا بلوچي ايفاي نقش كند، ولي بعد از سفر به تركيه وحضور در چند جلسه و ديدار نزديك با مونيكا بلوچي به گفته خودش بدليل اينكه  نقش او با شئونات اجتماعي اخلاقي جامعه ايراني مغايرت داشت،  با وجود  دستمزد بالا آنرا رد كرد.
بهداد نقش مقابل مونيكا را در اين فيلم قرار بود بازي كند

فيلم شير تلخ، قصه دردآلود فروش
كودكان افغان براي بهره از اعضاي بدن
.

Javanan-Mix1300-13

يك فيلمساز جوان داخل ايران،  فيلمي كوتاه بنام شير تلخ ساخته  كه قصه كودكان معصوم و بي خبري است كه توسط بعضي پدر و مادرهاي افغاني فروخته ميشوند تا بعد اعضاي بدن شان را براي پيوند بفروش برسانند.
ناصر ضميري كارگردان فيلم مي‌گويد من قبلا درباره اين ماجراي تاثرانگيز شنيده بودم ولي وقتي بدنبال آن رفتم فهميدم كاملا واقعي است و بعضي پدر و مادرهاي افغان كودكان خود را به مرز افغانستان و پاكستان مي‌برند و به قاچاقچيان انسان مي‌فروشند. اين بچه ها تا 9‌ سالگي در پاكستان در يك مجموعه نگهداري شده و به آنها غذاي مقوي داده ميشود بعد آنها رابراي استفاده از اعضاي بدن شان جهت پيوند با قيمت هاي بالايي مي‌فروشند و خيلي از اين بچه هاي معصوم در همين مسير جان از كف ميدهند.
نام شير تلخ را بدان مناسبت برگزيديم كه اين افراد بچه هاي نوزاد تا 6‌ ماهه و حتي يكساله راكه از مرز عبور ميدهند، بچه ها كه درون جعبه هاي قشنگ جاي دارند بخاطر سختي راه و گرسنگي،  سرماخوردگي گريه مي‌كنند و مامورين مرزي را متوجه مي‌سازند و بهمين سبب در شير آنها ترياك مي‌ريزند و به حلق شان سرازير مي‌كنند وبچه ها درون همان جعبه ها ساعت ها بي حركت مي‌خوابند! درواقع اين شير،  تلخ ترين شيري است كه بچه ها درعمر خود مي‌نوشند.

.